Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, kire hallgassak?...

Mit tegyek, kire hallgassak? Hagyjam ott az egyetemet, vagy folytassam így is?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok egy olyan szakon, egyetemen, amit nem szeretek. Nem érdekel, nem ezzel szeretnék a jövőben foglalkozni, és nagyon kevés esélyt látok rá, hogy ezt befejezem még 8 féléven belül. Most elmondtam otthon, és megoszlanak a vélemények...

Apukám szerint hagyjam ott, ne fizessünk azért többszázezres tandíjat, hogy utáljak odajárni, és ne legyek sikeres. Meg hogyha már most ennyire nem szeretem, ez később csak rosszabb lesz. És hogy hagyjak ki most egy félévet, adjam be oda a jelentkezést, ami érdekel, és majd szeptemberben újra egyetemista leszek, nem nagy dolog ez.

Anya viszont azt mondja, hogyha már elkezdtem, igenis fejezzem be, meg hogy egy ilyen diplomával bármit kezdhetek. És neki a legnagyobb gondja, hogy "mit fognak gondolni mások"... Meg hogy mi lesz, ha a következő egyetem sem tetszik, vagy ha azt is feladom egy év után. Viszont ez tényleg nehéz szak, nem olyan, amit csak úgy, félgőzzel megcsinálna az ember. Anya szerint ha két félévem már megvan, akkor ne hagyjam abba.


De én annyira nem tudom, hogy mi legyen. Nem akarom, hogy mindenki szemében én legyek az, aki kevés volt az egyetemhez. De közben már hányingerem van a jegyzetektől, tankönyvektől, vizsgáktól és ha belegondolok, hogy még évekig ez vár rám, kikészülök. Apa szerint szusszanjak kicsit, gondoljam át a dolgaimat, hogy mit szeretnék csinálni, tanulni és feburárba jelentkezzek oda.


2018. dec. 16. 17:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Mindegyik egyetemen sokat kell tanulni mindegyiken leszznek füzetek jegyzetek tankönyvek nem csak pl az orvosin vagy a mérnökin

Lehet egyáltalán nem kénne eröltetni az egyetemet hanem valami okj pl

2018. dec. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj, tudom, hogy semmi diplomát nem adnak ingyen. Csakhogy engem ez a szak nem érdekel. Kicsit sem.
2018. dec. 16. 18:04
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a teljes bizonytalanság derül ki a leírtakból. Ha téged ez nem érdekel, akkor miért mentél ide ? Attól, hogy valakit valami érdekel, csak úgy felszínesen, az még nem jelenti, hogy majd ha a dolog mélyére kell hatolni, akkor az is érdekelni fogja. Érzésem szerint bele kellene vonni a dologba az érdeklődésen túl a képességeket is, még talán egy pályaválasztási tanácsadó sem ártana.
2018. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

De akkor miért jelentkeztél oda? Ezt én soha nem fogom megérteni. Ha valami nem érdekel, azt nem akarom tanulni és kész. Miért nem jelentkeztél olyan szakra elsőre, ami érdekel és amit csinálni szeretnél?

Apukáddal értek egyet, nincs értelme erőltetni. Viszont addig irány dolgozni és kitermelni magadnak az új választáshoz szükséges összeget (ha már államira nem sikerül bejutni), mert azt viszont már nem finanszíroznám, pont azért, amit anyukád mond; abban neki van igaza. HOgy mit gondolnak mások, azt magasról le...

2018. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Eredetileg divatmenedzsment szakra szerettem volna menni, a Mod'Art-ra. Viszont az anyám lebeszélt róla, merthogy szerinte annak semmi értelme nincsen, és hogyha arra az egyetemre megyek, ahová ő járt, tud segíteni és később átvehetem tőle az irodát, ezerszer könnyebb dolgom lenne az elhelyezkedést illetően, mint másoknak. Úgy voltam vele, hogy jó, elkezdem és biztosan megszeretem majd, de nem így lett.
2018. dec. 16. 18:19
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Szia. Én is jártam már így.. a második félévben szintén elgondolkodtam rajta hogy folytassam e a szakot vagy ne. Nem tudtam gimi után merre..es anyával választottunk egyetemi kepzest. Apa nálam is azt mondta hagyjam ott , de anya meg erőltette. Annyi különbséggel hogy én államin voltam. Anya mindig azt mondta ha valamit elkezdtél lányom fejezd is be..valamire biztos jó lesz vagy lehet majd meggondolod magad.. igen. El is végeztem. Azóta sem találok munkát és nem is érdekel az egész, pedig próbáltam elhelyezkedni benne, mert kellett a penz. Most ott tartok van egy olyan végzettségem amivel sosem fogok dolgozni és OKJ-n vagyok , olyan szakmát tanulok amit én választottam és érdekel.

Szóval ha ennyire nem erzed magadénak akkor apukád szavára hallgass .nehogy így járj te is .

2018. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Azon kell elgondolkodni, hogy érdekel-e a dolog vagy sem vagy csak ellenérzéseid vannak mert a) nem megy úgy ahogy gondoltad h menni fog b) nem tiszta h mit akarsz.

Ha tényleg nem érdekel és nem is megy akkor hagyd abba. Ha nem tudod mit akarsz vagy csak nem akarsz elbukni akkor folytasd . Az hogy tényleg mi a neked való nem biztos h megjön attól h fél évet kihagysz, lehet csak 10 év múlva találsz rá , addig meg van valami a kezedben.

Ha meg tudod , akkor vágj bele abba és hajrá

2018. dec. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%
Hát szerintem fejezd be legalább anyukád vállalatát tudnád vinni és amit szeretnél azt meg akkor lehet ha sok kapcsolatod van annélkül vnem megy
2018. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Ezt a félévet még csináld meg, aztán menj el dolgozni, és akkor folytasd vagy kezdd újra a tanulást, amikor már tudod, hogy mit akarsz. Ez így egyáltalán nem ciki. Sőt, nagyon is bölcs dolog. (Bár hogy mások mit fognak gondolni, azzal nem szabad foglalkozni, mert bárhogy alakul is az életed, mindenképpen lesznek majd, akiknek tetszeni fog, meg olyanok is, akik kritizálni fogják.)
2018. dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Divatmenedzser a Mod'Arton...

Gondolom két kézzel fognak kapkodni utánad.

Ha nem jön be, akkor ott a Buddhista Főiskola.

Csodás karrier áll előtted.

2018. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!