Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Annak hogy lesz lakása manapsá...

Annak hogy lesz lakása manapság, aki nem olyan szerencsés, mint mi a tesómmal?

Figyelt kérdés

A szüleink mindketten egykék és apukámnak is volt egy gyermektelen nagynénje. Az évek alatt egy kb. 80 ezres városban papáék háza 6 millióért ment el, nagymamám lakása 10 millióért, ugyanazon nagymamám garzonja 6 millióért, apukám nagynénjének fél házrésze 4 millióért és a még élő anyukánkkal eladtuk 10 millióért a lakást ahol felnőttünk, ő vett egy kis másfél szobást 6 millióért és a különbözetet nekünk adta, így lett tesómmal összesen fejenként kb 15-15 millió forintunk.


És semmi extra, anyukám gyári munkás volt, apukám iskolai karbantartó, a nagyszüleink közül pedig papa rendőr, a mamák bankban dolgoztak, másik papa asszem könyvelő volt, de senkinek nem volt diplomája. Nem vagyunk gazdagok, de mondjuk ezek miatt sosem kellett aggódnom, mert nekem ez a természetes, amit most felsoroltam. Csak nem tudom elképzelni, hogy akkor másnak ezeket hogy kell csinálnia.


2019. márc. 12. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy, vagy hitelből.
2019. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Egyetemen megy koleszba, utána meg diplomával relatív sokat keres, és tud lakást bérelni vagy venni. Szerencsére én tudok menni egyetemre otthonról.
2019. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Sokat dolgozik, minimumon él és úgy talán lesz elég önereje egy hitelre. Ennyi. Üdv Magyarországon.
2019. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Kerdezo en is hasonlóan szerencsés vagyok mert bar most meg csak a saját félretett pénzem van, de mi a tesommal hasonló nagyságrendű penzt fogunk kapni hamarosan.


Sokan emiatt robotolnak külföldön vagy maradnak albérletben. A maradék meg valahogy össze kaparja az önerőt es a sok lakashitelet élete végéig fizeti ..

2019. márc. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Az elso lakasomat kulfoldi munkaval hoztam ossze.

A masodik lakasnal majd segitenek a szuleim, de hitel kell hozza, azt meg ugy veszem fel hogy az allam fizeti ki felet.

2019. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Másodállás, plusz munkák, az önerőhöz, aztán hitel. Én így csináltam. Sajnos család nem tudott segíteni. Párom sincs, hogy együtt vettük volna.

Ha ketten vannak, nem egyedül, akkor könnyebb.

2019. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
A nagypapámtól van egy 11 milliót érő telkem, de az budapesten jelenleg aprópénz az ingatlanpiacon. Ehhez jön némi önerő, a maradék hitel lesz. Nem szívderítő, de jobb, mint az albérlet.
2019. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"És semmi extra, anyukám gyári munkás volt, apukám iskolai karbantartó, a nagyszüleink közül pedig papa rendőr, a mamák bankban dolgoztak, másik papa asszem könyvelő volt, de senkinek nem volt diplomája."


Na hát ez az, most képzelj el egy olyan szülőpárt, ahol mindkettőnek van diplomája, jó munkahelye. Ha nem is gyorsan de tud venni a gyerekének lakást simán.

2019. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Azért nagyszülőknél az se mind egy hogy az a szülőd egyke gyerek volt vagy volt mondjuk 4 testvére...
2019. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nehezen, hitellel, 2 munkával és sok maszekkal
2019. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!