Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a szomszédom épített egy...

Ha a szomszédom épített egy új kerítést és abból 40 centi átlóg az én telkemre, tehát nem a telekhatáron áll, akkor én azt a 40 centis részt elbonthatom?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 6. 17:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Na az ilyen szomszédoktól óvjon az isten.
2019. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
hát ez nagyon gáz. fordulj ügyvédhez. de amúgy el kell bontani szerintem. már ha az érdekeid fontosak neked.
2019. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha erősebb vagy nála, akkor bontsd el.

Hivatalosan sokat nem tehetsz. Sajnos a törvény szempontjából önbíráskodás, ha elbontod. Bíróságra pedig úgy mehetsz, ha földmérővel kitűzeted a telekhatárt, és igazolják, hogy az a föld még a tied, de 40 cm még hibahatáron belül van, így még csak egy kiméretésre sincs lehetőség.

2019. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Mikor építette a szomszéd, mért nem szóltál neki?

Esetleg az önkormányzatnál a jegyzőnek is lehetett volna szólni!

Ha elbontod a 40 cm-t akkor oda te fogsz kerítést építeni, vagy ott majd szabadon járkárhatnak a kutyák?

Mit tervezel ha lebontod?

2019. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Már megépített kerítést nem bonthatsz el, ahogy korábban leírták. Építés előtt kellett volna intézkedni. Bíróság ítél az ügyben.
2019. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Irány az ügyvéd!
2019. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

De szerintem ha nem teszel kárt a kerítésbe és csak a hozzád átlógó rész bontod kell,akkor szerintem jó.

Mi is levágjuk a szomszéd által ültetett sásnak az átlógó részét.

2019. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az a kerítés? Ha technikailag megoldható, akkor rakasd át azzal a negyven centivel a megfelelő helyre, amikor pl. elutazik.
2019. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Az miért nem merült fel senkiben, hogy a szomszéddal békés úton rendezni lehetne a dolgot? (Ellenkezőjéről nem esik szó a kérdésben)
2019. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#9

Azért, mert az ilyen emberek általában nem jóhiszeműen, nem tévedésből szokták arrébb tenni a kerítést, hanem szándékosan, és nem arról híresek, hogy kulturáltan meglehetne velük beszélni. Feltételezem, hogy ezen a próbálkozáson már túl van a kérdező.

Én most készülök egy ilyen perre egy olyan szomszéddal, aki 8-9 méteres sávot szántott ki a földemből, és mikor szóltam neki, még azt találta mondani, hogy örüljek, hogy csak ennyit, mert még 6 méter járna neki az enyémből. Természetesen a műholdképeken és a vázrajzon tisztán látható, hogy az az én földem, de a szép szóból nem ért, csak egy perből. Ez bőven hibahatáron túl van, úgyhogy tiszta ügy.

A hibahatárokról itt olvashatsz:

[link]

Felénk a térképek 1:2880 arányban készültek régen, így a hibahatár ± 1,30 m, úgyhogy 1 méter miatt semmit nem tehetnék.

2019. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!