Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyikünknek van igaza?

Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

Unokatesóm egy hónapra hozzám költözött. Úgy beszéltük meg, hogy a rezsit felesben fizetjük. Gáz, áram, internet. Gáz, áramot valóban feleztük, de az internetre, ami fix összeg, azt mondta, nem fizeti ki a felét, csak egy részét, mivel keveset használta. Mivel nem nagy összeg, elengedtem, nem fogok ezen csatázni, de valahol mégsem tartom igazságosnak.

Fix összeget fizetek az internetért, azaz ugyanannyit fizetek akkor is, ha napi 2 percet, meg akkor is, ha napi 20 órát használom. Ha viszont nem a fogyasztástól függ, miért gondolja úgy, hogy ha keveset használt, nem kell kifizetnie a felét? Na jó, ez költői kérdés volt, az érdekelne, hogy ti, idegenek hogy látjátok, még az is lehet, hogy valóban neki van igaza.



2019. jún. 25. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy egyeztetek meg, hogy fele-fele akkor annyit is kell fizetnie. Nincs vita tárgya.
2019. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pofátlanság, pláne ha már eleve meg volt beszélve, hogy az internetet is felesben fizetitek. A következő az lesz, hogy a vízszámlába csak x forintot ad bele, mert egy perc alatt lezuhanyzik és ásványvizet iszik, míg te napi 15 percet zuhanyzol, az áramba meg bele sem ad, mert nem szokta felkapcsolni a lámpát és a munkahelyén tölti a telefonját, a végén meg totál ingyen él a nyakadon.
2019. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Először az internetre azt mondta, nem is kell neki, mert a telóján van net, utána mondta, hogy mégis használná. Szóval az nem lett konkrétan kimondva, hogy annak is a felét fizeti, de számomra ez egyértelmű volt, úgy tűnik, csk számomra.
2019. jún. 25. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha felesben egyeztetek meg akkor illene felesben fizetni.


Ettől függetlenül őt is meg tudom érteni, hiszen ha alig használ egy szolgáltatást, akkor érthető, hogy nem akar azért fizetni, hogy neked legyen.

2019. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: ha nem használja, akkor nem kell bele fizetni.

Akkor az egészet én fizetem.

2019. jún. 25. 19:50
 6/10 anonim ***** válasza:
1 hónap. Így is ugy is annyi, ha ott van ha nem. Amúgy is fizetted volna. Nálam ez fillérdugás lenne az unokatesómmal szemben. De mi együtt nőttünk fel, szeretem őket így nyilván így látom.
2019. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, bár így is nagy szivességet teszek. Köztünk nincs szoros kapcsolat, majdnem idegenek vagyunk egymásnak.
2019. jún. 25. 20:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Írod a kérdésedben "Fix összeget fizetek az internetért, azaz ugyanannyit fizetek akkor is, ha napi 2 percet, meg akkor is, ha napi 20 órát használom."


Ha ő azt mondja, hogy neki elég a mobilnet, nem akarja a netedet használni, akkor illik elengedni neki.


Ha ő azt mondja, mégis kéne használnia, akár több órára veszi igénybe, akár napi 5 percre, illene a felét fizetnie.


Te se hívod fel a szolgáltatót, hogy "Én csupán ebben a hónapban 10 percet interneteztem; szeretném, ha ez alapján csak egy kis részét számláznák ki nekem annak, amit szoktak.".


Az elején érdemes tisztázni; fix összeg a net - ha igénybe szeretnéd venni, a felesben fizetjük, még, ha csupán pár percre használod is. Ha erre hőbörög, a fenti példát előadhatod neki.


Az se rémisszen meg, hogy rokon - akár szoros, akár nem.


Anno egyik rokonommal úgy voltunk (bár ez nem rezsi), hogy vitt haza egy csomag A4-es papírt és, akinek kellett a családból, annak fizetnie kellett annyiszor X Ft-ot, ahány lapot elvett. Soha senkinek nem volt ebből problémája. Ha valami igazságos, az nem adhat okot a felháborodásra.

2019. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha ő azt mondja, mégis kéne használnia, akár több órára veszi igénybe, akár napi 5 percre, illene a felét fizetnie.



Te se hívod fel a szolgáltatót, hogy "Én csupán ebben a hónapban 10 percet interneteztem; szeretném, ha ez alapján csak egy kis részét számláznák ki nekem annak, amit szoktak.".


Én is ezt gondolom.

Természetesen, ha csak mobilnetet használna, egy petákot nem kellene nekem fizetnie, fel sem merülne.

Nem szóltam semmit, mert az ember szégyelli, hogy ezer Ft-on problémázzon, a nyugalmam többet ér, csak kíváncsi voltam, más hogy látja.

2019. jún. 26. 17:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha használod, mindegy mennyit, akkor is ki kell fizetni a szolgáltatónak, tehát ha megegyeztetek és ő használja, neki is be kellene tartani ezt az elvet.

Viszont, az 1 hónap miatt nem szólnék, reméljük nem ragad nálad.

2019. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!