Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezt hallom az egyik lakásból,...

Ezt hallom az egyik lakásból, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk. A mi ajtónkkal szemben lévő lakásból rendszeresen egy nő dühös üvöltését hallom, azt igazi torka szakadtából fajtájút, elég hangos lehet mert én a saját lakásomban a hálószobában hallom. Azt nem értem, hogy mit kiabál. Először még nem gondoltam sokat a dologba, mindenkinek lehet rossz napja, mit tudom én, de már napi szintű lett a dolog, néha társulnak hozzá puffanások, csapódások. Ami még fura, hogy nem csak egy pár percet kiabál, hogy rászól a gyerekre hogy hagyja már abba amit csinál, vagy mit tudom én, hanem 10-15 percig is folyamatosan.

Nem tudom pontosan kik laknak egyébként szemben, egy gyerek biztosan van, egyszer láttam egy férfivel, és egy 40 év körüli nőt többször láttam (valószínűsítem hogy ő lehet a kiabáló).


Nyilván nem akarok más dolgába avatkozni, ha mindez náluk normális és csak ilyen temperamentummal élik az életüket, akkor oké, de félek, hogy valaki esetleg elszenved valami tettlegességet ilyenkor odabent... Ezt persze bizonyítani a kiabálásból nem tudom, még a csapkodásból sem, mert lehet hogy az illető csak mérgében csapkod, rugdos (tárgyakat), mit tudom én.

Ha mégis a legrosszabb történik odabent, és előbb-utóbb valami súlyosabb történik, akkor viszont nem szeretnék az a szomszéd lenni, aki hallotta a jeleket és megelőzhette volna, de nem tette.


Tudnék bármit tenni ebben az ügyben, vagy nem tudok mit tenni?


2019. júl. 1. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajtó közelébe lenne érdemes sétálni és ha gyereket vernek rendszeresen (hallani gyereksírást vagy erre utaló szavakat stb) akár felvétel és névtelenül gyámügyön bejelentést tenni.
2019. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Anyám pont aminap mesélte ezt a történetet a menyéről.

Csak ott 2 nő va ugyebár,anyám és a menye a gyerekével,meg öcsém egy évben egyszer

2019. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Névtelenül rájuk hívhatod a rendőrséget. Utána fognak nézni és nem fognak elővenni Téged, hogy te tetted a feljelentést.


A gyámügyhöz igazából akkor lenne érdemes fordulni, ha látsz is valamit a gyereken; változik a viselkedése, az alkata vagy akármi, amit elő tudsz venni, hogy emiatt az otthona nem biztonságos számára.

2019. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rendőrségi névtelen bejelentés.
2019. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Ronda dolog, vagy nem ronda dolog, először én biztos, hogy közelebb mennék az ajtajukhoz és meghallgatnám, mit ordibál. Mert nem biztos, hogy a gyerekkel. Bizonyosodj meg róla. Ha annyira hangos, azt a telefonoddal is felveheted, az ajtaja előtt, és akkor már van bizonyíték. Ha nem bánt senkit, csak csapkod, akkor semmit nem tehetsz. Max. szólsz, hogy vegyen vissza, mert nem vagy kíváncsi az állandó visítására. Vannak ilyen nők. Egy lakott alattunk is, állandóan ordibált, de nem ártott a légynek sem. Azért írom, hogy nem biztos, hogy ver valakit. Először bizonyosodj meg róla, mert a végén még te húzhatod a rövidebbet.
2019. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, nem biztos, nem is akarok vádaskodni, csak azért nekem fura amit hallok... Lehet, hogy fel fogom venni, és közelebb megyek, onnan már szerintem azt is hallanám hogy miket mond...


Az az érdekes, hogy semmi válaszreakciót nem hallok soha, se gyereksírást, semmit, szóval azért ez is "jó jel".


Második! Érdekes, mert a főbérlőmék azt mondták hogy egy idősebb hölgy is él abban a lakásban, de én még őt sosem láttam azért nem is írtam..

2019. júl. 1. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá. Mond meg, hogy alapból nem érdekelne, de nagyon áthallatszik. Akár ajánld fel a segítséged (úgysem él veke, de téged jobb színben tüntet fel).

Nálunk is volt hasonló és kiderült, hogy hagyatéki balhé, a testvérével kiabál telefonon.

2019. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy Tourette-szindrómás?
2019. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!