Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez megoldás lehet egy rossz...

Ez megoldás lehet egy rossz vezetés ellen?

Figyelt kérdés
Egy hivatalban dolgozok és borzasztó a vezetés. Embereket nem vesznek fel nagyon sok a munka és most különféle terror intézkedéseket vezettek be. A közvetlen főnököm kis igazi szemét, aki ott tesz keresztbe nekünk ahol csak lehet. Az osztályon 45en vagyunk és azt mondjuk hogy ez így tovább nem megy. Azt tervezzük jövő héten az egész osztály egyszerre beadja a felmondását. Ennek milyen következményei lehetnek? Szerintetek ezzel célt lehet elérni hogy a vezetőség ne így álljon hozzánk?
2019. febr. 16. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A vezetöség feltehetöen elfogadja a felmondásotokat, felvesz új embereket és ennyi volt.
2019. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1. Nem hiszem hogy találnak ennyi új szakembert. Munkaerőhiány van nem? Illetve eléggé speciális végzettség szükséges valamint ki fogja azt a sok új embert betanítani?
2019. febr. 16. 11:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Speciális végzettséggel új munkahelyet találni sem egyszerű. Majd abból a 45 emberből felmond 3, mert a többinek csak a szája nagy. A 3 ember felmondását meg simán elfogadják, aztán kereshetnek maguknak új melót a speciális végzettségükkel.
2019. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3. De ha mindenki beadná? Ugyanis tényleg szar a helyzet, komolyan egy Tesco áru feltöltődés jobb meló ennél
2019. febr. 16. 11:41
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem fogja mindenki beadni, és akkor nagyon megszívod. Nem érdemes forradalmárt játszani a munkahelyeden. Ha valóban olyan rossz akkor válts, de ne akard megváltoztatni a rendszert, mert nem fog menni
2019. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nalatok mi a helyzet, de nalunk multkor a kb 100 emberbol hatan mentek be egyszerre felmondani, es mar panikoltak, behivtak a fo fonokot is, hogy baj van, be is jott es elvitte a felmondokat egy ket oras beszelgetesre, aztan ment az igergetes meg a konyorges. Pedig ebbol a hat emberbol volt talan ketto, akiknek ertekelheto a munkaja. Tavaly is volt balhe, amikor kevesebbet utalt a ceg mindenkinek, akkor is sokan beadtak a felmondast, mire a ceg elutalta mindenkinek a hianyzo osszeget. Meg meg volt 1-2 ilyen eset, amikor csak a felmondasi papir lattan kaptak ossze magukat. Szoval nem tudom, mashol mi a helyzet, nalunk ez van, amig nincs semmi, addig feszegetik a hatarokat, aztan ha valaki azt mondja, akkor neki eleg volt, akkor megy a kapalozas, hogy legyszi ne, megteszek barmit, csak maradj itt. Mint valami rossz parkapcsolat :D
2019. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont lefogják tojni... mindenki pótolható felfogás dominál ebben az országban,ezáltal a kutya ittvan elásva címszóval.
2019. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7. Egyre inkább kezd elterjedni hogy nem pótolható mindenki, munkaerőhiány egyre nagyobb kezd lenni
2019. febr. 16. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Na az ilyen felfogás miatt nem fognak össze az emberek. Utálom az ilyet!


Ha egyszerre és tényleg mindenki (pl valaki csokorba szedi az összeset és akkor nem az van hogy a 45ből valóban csak 3 adja be, mert a többi beszari) akkor azzal igenis lehet nyomást gyakorolni a vezetésre és ha hivatal, akkor van a ti vezetőiteknek is főnökük, hozzájuk is lehet fordulni, hogy mi a gondotok.


Tapasztaltam már én is, hogy a tömegnek hatalma van, amit a főnökök igenis komolyan vesznek. Kétszer személyesen (nem volt szakszervezet és senki a hátunk mögött), meg a mostani helyemen is hallottam pár régi történetet. (úgy régi, hogy még nem voltam ott mikor történt és nem úgy, hogy már irreleváns)


Szóval ha így érzitek, tegyétek meg de figyelmeztetlek, amíg valami csak ötlet, az embereknek nagy a mellényük. Abban a pillanatban, hogy lépsz felé, eltűnnek a hátad mögül mert a legtöbb ember olyan gyáva, mint az itteni hozzászólók többsége. Szóval csak okosan!


Más az, hogy aztán lehet, utólag és óvatosan, de eltávolítják az agresszort, azt, aki megszervezte a dolgot. Ez előfordulhat. De mindenkit nem fognak bántani később se. Szerintem ettől még megérheti. Én se féltem sose ügyek élére állni, csak a végére mikor tettem volna az első lépést, mindenki eltűnt. Gyávákért sose szabad kiállni, de sorstársakért (akik követnek is) igen.

2019. febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyenekre találták ki a sztrájkot, meg vannak a torvenyi keretei elöirasai is.

Minek felmondani?

Vagy tomeges panaszlevél.

Munkaugyi birosag.

Stb

2019. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!