Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd velem akarja...

A szomszéd velem akarja kifizettetni amit a kutyám megevett állatját?

Figyelt kérdés

A szomszéd hozott egy rakás kiscsirkét meg kiskacsát.

Valahol folyton átjönnek hozzánk, nem tudjuk hol, mert elég stabil kerítés van, de már vagy 5 átjött valahol, nekünk meg van egy kaukázusink, és mindet elkapta és megette. Normálisan szóltunk ma neki hogy csináljon valamit mert elfogynak neki.. Erre még minket hibáztat meg azt fújta térítsük meg. Ha ők jönnek át az én hibám?? Nem az én kutyám megy oda..


2019. júl. 9. 19:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%
A szövegböl itélve az ö állatai jöttek át. Neki kötelessége vigyázni rájuk. Az ilyennel szemben nagyon határozottan kell fellépni, fenyegesd meg, hogy te fogod feljelenteni birtokháboritásért. Egyébként pár éve egy naposcsibe 80 ft volt. Nem tudom, most mennyi lehet, de ha a kutyád ötöt megevett, akkor kb. 500 ft a kára. De egy fillért se adj neki elvböl.
2019. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
4 vagyok, te a kutyádért felelsz, akinek macskája van-az azért, a szomszéd meg a csibékért. Ezért nem tartunk mi se állatot, senkit nem kötelezhetek kerítés építésre. Az csak egy lehetőség ha akar az ember.
2019. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
16%
azé a kerítés, akinek a házához közelebb van, hogy úgy fogalmazzak...
2019. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Mi van?????????
2019. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha átjönnek a csirkéi és lecsipegetik a palántáimat, akkor gondolom szomszéd a hibás, mert áttjöttek hozzám az állatai.

Aha átjönnek az állatai és őket eszi meg az én kutyám, akkor már csak az számít, hogy az én kutyám csinálta? Az nem, hogy az én kertemben?

2019. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A kiskacsák nem tudnak repülni még, szóval azok biztos nem a 3 méteres falon jönnek át. A kiscsirkék sem tudnak akkorát repülni ha még fiatalok.

Amúgy viszont az sem normális hogy a te kutyád megeszi őket. Ezeket a kutyákat a jószágok őrzésére tenyésztették ki, nem vadászatra. Jól is néznék ki ha megenné a gazda megélhetését.

2019. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Szerintem körbe jöttek. Nála ki és az utcafronti kerítésünkön valahogy be.

De a lyukas kerítését betoldotta alul, azóta nem jönnek.


Hát nem tudok vele mit csinálni, kérdeztem miért ette meg őket, de nem adott rá magyarázatot. Prémium tápon él, nem hiszem hogy hiánybetegsége lenne vagy éhezne. :S


Amúgy éltem a Kaukázusban, testközelből láttam az igazi ovcharka tenyészeteket Grúziában a magas hegységekben és Örményországban, és amúgy marhát meg juhokat őriznek, azokat azért nem hiszem hogy megenné. Olyan szerencsére nem jön be hozzánk.

2019. júl. 25. 17:05
 18/19 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése, de az én kutyám akkor csinálta, amikor nagyon unatkozott. Szóval folyamatosan kell foglalkozni vele és megtanítani hogy mit nem szabad...
2019. júl. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem csak nevelés kérdése. Ha az lenne bármelyik fajtát lehetne bármire használni, de a valóságban bizonyos munkákhoz csak bizonyos fajták alkalmasak. Ilyen a terelés, pásztorkodás is. Ösztön nélkül hiába tanítgatod. Ezen felül persze nem a kérdező hibája ha az ő kutyája biztonságosan el van zárva.
2019. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!