Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem vittem semmire az életben....

Nem vittem semmire az életben. Vajon létezik tőlem nagyobb lúzer perpillanat?

Figyelt kérdés
26 lettem a nyáron, életemben még nem dolgoztam, mert - habár van egy szakmám - de nyelvtudás hiánya miatt nem is mertem soha jelentkezni gyakornoknak az egyetem alatt (meg nem is értettem már akkor se annyira hozzá, amikor meg lett az OKJ), sőt egy korábbi szakról ki is buktam és már 6 éve tanulok a felsőoktatásban. Persze néhány hónapig dolgoztam itt-ott diákmunkát, de alapvetően nem vagyok önálló, talpraesett. Idén abszolváltam, de a szakdogám még hátravan, amit már közel fél éve halogatok, mert baromira nincs kedvem hozzá és nem is tudok igazából haladni se vele. A hosszú hétvége is abból állt, hogy a fáradtságtól minden nap 8 óra helyett 10 körül felkeltem, elolvastam 1-1 oldalt, aztán eltelt a nap és baromira nem volt kedvem semmihez. Elterveztem, hogy most is írni fogok pár oldalt, de egyszerűen nem tudom összerakni. Ha nem lesz ősszel diplomám, akkor mehetek a munkaügyi központba (lejár a diákom/TB-m) 0 szakmai (munka)tapasztalattal, hogy valami pénzt összekaparjak, de még elképzelésem sincs, hogy mi a fenét kezdjek az életemmel és egyáltalán milyen lehetőségeim vannak. Élősködöm a szüleimen, de nem szándékosan, mert a szakmai tudásom, nem piacképes, az abszolválás miatt már gyakornoknak se tudnék elmenni (de nem is mernék), nyelvtudásomon egyszerűen pedig nem tudok javítani. Azon is gondolkoztam már, hogy hagyom a fenébe az egész szakdogát és elmegyek egy gyárba dolgozni (amíg még munkaerőhiány van), hogy félretegyek valamennyi összeget, amiből vissza tudom majd fizetni a tandíjam felét, ha nem lesz diplomám (1,7 millió). Fogalmam sincs milyen céljaim és lehetőségeim vannak.

2019. aug. 20. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Van. de tehetsz ellene ne legy lusta! Gyarba is elmehetsz nem gaz.. nem te vagy az egyeduli
2019. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Jajj de jó ilyet olvasni, nem vagyok egyedül.


28 vagyok, ugyan korábban dolgoztam, de csak vacak helyeken, tanultam több szakon, amiket otthagytam és gyereket neveltem vagy épp dolgoztam helyette.


Jelenleg új szakot kezdek, elismertetek pár régi tárgyat a kreditekért, és mellé szerzek valami vacak munkát.


Érdekes, hogy 3 különböző szakon voltam másfél éveket, de úgy érzem abszolút semmit sem tudok abból sem, amiből 5össel mentem át.


Nem mertem még magasabb kaliberű munkát vállalni(irodista, gyakornoki meló), még egy félévem van, ameddig lehetek eladó vagy ügyfélszolgálatos..


A nyelvtudásom jó, de úgy izgulok az interjúkon, hogy nem merek megszólalni akkor sem, ha tudom, mit kellene mondani..


Szerencsére birtokomba jutott egy xanax, majd beveszem a következő interjúmon, hogy ne fagyjak le.


Nekem sosem voltak konkrét céljaim meg vágyaim, mindig azt tettem, amit a szüleim mondtak, így nem alakultak ki bennem önálló vágyak, amik alapján a céljaimat meg tudnám határozni..


Most is csak gyorsan használható tudást akarok szerezni, aztán hátha történik valami, ami előrelendít.

2019. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy sok egyetemista be sem látja hogy nem való oda ahol most van, ha nem megy vagy nem szeretitek csinálni akkor mi értelme az egésznek? Létezik fizikai munka is a világon, és akinek van logikája abban is jó lehet, csak ehhez nyáron is kell dolgozni, és nem mindig van hosszú hétvége.


26 évesen igen le vagy maradva, kis számolással is 40 éves korodra hoznál be egy veled egykorút aki mondjuk 19 éves korától mosogat kint külföldön vigyáz a pénzre, majd haza jön és vesz egy ingatlant. Tudok ilyen "sztoriról" a lakóhelyemen, csak az vágóhídi meló volt, de kijött belőle egy autó, és ház felújítás ami olyan mintha most épült volna, a gazdája 32 éves sincs.


Szóval valamit tenned kell, legalább a nyelvet csiszold, azzal is el tudsz helyezkedni kint, de oda is önállóság kell.

2019. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amig megmagyarázod magadnak h nem tudsz tenni azért h nyelvet tanulj (lol) addig mit vársz?

Ha a sirámra forditott időt nyelvtanulásra használnád, mi változna?

2019. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bárki mondta vinned kell valamire az életben az hazudott neked. Mindened megvan az élethez, őrizd amíg lehet.
2019. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"ha nem megy vagy nem szeretitek csinálni akkor mi értelme az egésznek?"


Azért ha már eljutottam a finishbe szerintem égő lenne belesz**nom és egyben ciki, hogy innen már nem sikerülne.


"26 évesen igen le vagy maradva, kis számolással is 40 éves korodra hoznál be egy veled egykorút"


Egzisztenciális hosszú távú céljaim nincsenek, mert öröklöm a családi lakást (ha ez egyáltalán jelent valamit). A lényeg, hogy stabil munkahelyem legyen majd, amire 27 éves pályakezdőként nem tudom mennyi esély van. Meglátják a koromat meg, hogy eddig mit bénáztam össze évekig az egyetemen és senki nem fog velem szóba állni. A szakterületemen azért, mert nulla a cv-m, a melós/termelési területen meg azért, mert senki nem fog ilyen ficsúrt alkalmazni, aki 27 éves korára még nem dolgozott.


"Ha a sirámra forditott időt nyelvtanulásra használnád, mi változna?"


Semmi, ugyanúgy elfelejteném a szavakat, ugyanúgy nem fejlődne a tudásom, ugyanúgy nem tudnék 1-ről a 2-re szintet lépni. Évekig próbáltam, egyszerűen nem megy.

2019. aug. 20. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Megnyugtatásképpen elárulom, hogy a mai 35 év alattiak, majdnem így vegetálnak, mint te.

Mindenki keresi a helyét de nem találja. Itt a cégnél majdnem mindenki egyedülálló, semmi család, pedig 30 elmúlt. Nincs is kilátás. A fizikai munkát nem mindenki bírja és a 3 műszakot lehúzni szörnyű. Ez vár rád.

Szüleim szerint ma már mindenki az örökséget akarja felélni. Én is ;)

2019. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!