Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Javasolnátok nekem valamilyen...

Javasolnátok nekem valamilyen hobbit/elfoglaltságot/sportot, ami illik hozzám és nem kattanok be a tanulástól és magánytól?

Figyelt kérdés

Csak úgy pár szót magamról. Végzős vagyok és folyamatosan tanulok. Mivel barátaim és hobbim sincsenek így otthonról gyakorlatilag alig megyek valahova (max kocsival boltba meg hasonlók). Azt érzem, hogy kezdek bekattanni és már nulla a motivációm, hiszen már nem is tanulok, csak otthon vegetálok és telnek a napjaim miközben nem haladok előre (diplomamunka). Fizikailag is elég gyenge vagyok így nem nagyon jöhet szóba kemény sport (kondi stb.) illetve nulla ismerősöm van, akivel elmehetnék bárhova így valami egyedül is végezhető, de intenzív/ingergazdag elfoglaltság lenne megfelelő, ami kirángat a mindennapok szürkeségéből. Tudnátok nekem segíteni?

28/F

Köszi



2019. szept. 13. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Paul Wade:Fegyencedzés című könyvhét tudnám ajánlani
2019. szept. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Fegyencedzés könyv jó! Én is azután kezdtem el komolyabban edzeni.

Költségesebb hobbi: vegyél egy második autót és járj ki vele pályanapokra meg amatőr (pl. szlalom) versenyekre.

2019. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Fizikailag is elég gyenge vagyok így nem nagyon jöhet szóba kemény sport (kondi stb.)"


Szerinted akárki aki a konditerembe jár nem volt gyenge amikor elkezdte?


Menj konditerembe és vedd igénybe egy személyiedző segítségét.


A fegyencedzés edzésről attól függetlenűl, hogy hülyeségnek tartom, mert az ember vagy járjon konditerembe testépítsen, erőemeljen vagy ha kifejezetten funkcionális izmokat akar amivel a lehető legjobban manipulálja a saját testsúlyát akkor csináljon calisthenicset.


A fegyenc edzés arra jó, hogy ha 6 hónap múlva börtönbe zárnak tudd majd ott hogyan tudsz edzeni lényegében. Lényegében egy lebutított változata a calisthenicsnek.


Mindegy ettől függetlenűl neked még azért sem jó, mert nem otthon akarsz edzeni vagy időnként az ajtóra akasztható rúdon húzóckodni, hanem társaságba járni ami a konditerem tökéletes vagy akár streetworkotos parkok.


Szóval a fegyencedzést nagyon ne.

2019. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Öhh, lehet nagyon rosszul fogalmaztam meg a kérdés. Nem elsősorban sportra gondoltam (persze lehet az is), hanem olyan tevékenységkörre/szenvedélyre, ami ki tud zökkenteni a hétköznapokból relatíve olcsón. Csak sajnos nem tudom hozzám mi illene, mert igazából hirtelen nem tudom megmondani, hogy mi érdekelne és csak más ötleteire tudok hagyatkozni.
2019. szept. 13. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezdj el edzeni (ingyen kivitelezhető), vagy vegyél egy motort és kezdj el motorozni.

Mindkettőt tudod magányosan is és társasággal is csinálni.

2019. szept. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A konditerem kizökkentene és szépen lassan növelni az önbizalmad. Meg persze nagy közösségbe csinálnád és nem drága elfoglaltság.


Amúgy gitározás sem rossz elfoglaltság.


Most diplomázol, gondolom tudsz angolul és valamennyire értelmes vagy így találsz ingyenes oktató anyagokat vagy éppen ha rá szánsz havi 5-6 ezret akkor veszel online kurzusokat.


15.900ért már lehet egy nagyon alap Geryon klasszikus gitárt venni, talán olcsóbban is főleg ha használtan, de 32ért már Yahama C30at is amivel már tényleg jó vagy kezdőként. Vagy ebben a kategóriában egy olcsó fém húros western gitárt.


Kb 2 ezer egy húr készlet, hogy legyen. Plusz később lecseréld a gyárit vagy ha használtad veszed akkor azt.


Kb 2 ezer a már használható hangoló, de 4500 egy kitűnő, ami kezdőként még kell.


A tok, ami nem is kell ha csak nem akarod elvinni otthonról kb 2 ezer ha csak huzatot szeretnél. Béléssel már 3500 körül és egy jó minőségű kézzel készített Veiger (Egy magyar férfi csinálja) azt hiszem 6 ezer körül van. +10 ezerért is találsz pár külföldi ismertett márkából minőségit.


Továbbá 2500 ha egy állványt is akarsz, de ha otthon akarod használni a huzat (a por ellen) plusz az állvány hogy normálisan le tudd rakni.


Szóval egy teljesen jó használható csomag így összesen kb 20-21 ezer forint. Amivel mondjuk el vagy egy éven át is. Maximum húrra kell költened. Vagy később veszel egy Capot vagy egyébb kiegészítőket amik csak pár ezer forintos költségek.


Azaz picit sem drága elkezdeni.


Fejből mondtam az árakat, mert hangszer boltunk van a családon belül, de ha netről összerendelgeteg a legolcsóbb változatát mindennek amik leírtam még lehet 20 ezer alatt is ki jössz a legalapabb dolgokkal.

2019. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
planespotting, birdspotting
2019. szept. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2019. szept. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem tudod mi érdekel. AZ első lépés a boldog élet útján, hogy megtudod milyen a személyiséged. Ezt úgy kell csinálni hobbikeresésnél, hogy végiggondolod, hogy mi volt az vagy mi lenne az, ami érdekel. Ha van olyan (mindenkinek van ilyen), akkor utána nézel. MIndent lehet úgy csinálni, hogy nem kerül sokba, mert nem mindenkinek van sok pénze, de ha valami tényleg érdekel, akkor mindig van rá annyi forrás, amennyi kell. Tehát gondold végig mi volt az ami felkeltette valamikor a kíváncsiságod és mi lenne az, amivel szívesen foglalkoznál. Tökmindegy mi az, azon az úton már könnyű elindulni. Ha unatkozol az azt jelenti, hogy nem vagy motivált, az pedig nem jó.
2019. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!