Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha 26 évesen nincs egy ismerős...

Ha 26 évesen nincs egy ismerősöm se, hogyan tudnék másokkal ismerkedni és ezáltal kapcsolati tőkére szert tenni?

Figyelt kérdés
...a sokadig távoli ismerősöm megy ki ismét külföldre. Őszintén bevallom: baromira irigylem. Nem olyan ismerős, akivel beszélgetni szoktam, hanem akit ismerek, ő ismeri az arcom, de nem vagyunk közeli viszonyban (értsd.: levakarna engem magáról akármilyen apró segítségkérésemre). Vagyis nincs olyan ember, aki ki tudna vinni külföldre és egy albérletben élhetnék vele/velük, márpedig nekem végső soron ez a célom, hiszen ez az álmom, hogy megragadjak külföldön hosszútávon. Ha valaha kint fogok dolgozni, akkor elmondhatom, hogy valóra váltottam az álmomat és teljessé vált az életem. Meg persze azért is szeretnék ismerkedni, hogy másoktól tanácsokat/tippeket/protekciót (szintén munka) várjak. Csak sajnos introvertált vagyok, baromi rossz a kommunikációm, közönyös vagyok mindennel és unalmas személyiség vagyok. De baromira változtatni akarok és ismerősöket, spanokat akarok! Hogyan tudnám felépíteni a kapcsolati hálómat 0-ról 26 évesen?

2019. szept. 17. 13:33
 1/7 Vree ***** válasza:

Miért vársz haverokra? Keress rá a neten, hogy “albérletbe szobatárs kerestetik“ (azon a nyelven, ahova menni szeretnél- gondolom beszéled? ha nem, siess megtanulni, addig ne álmodj kinti melóról)

Aztán majd összehaverkodsz az új szobatárssal. Vagy ha az nem működik hosszú távon, találsz majd más normális embert.

Ne úgy add össze fejben, hogy lesz végre egy haverom és arra majd rárakom a terhet, higy megtegyen nekem mindent, ha em ragadj eg minden lehetőséget az ismerkedésre- egy munkahely, egy albérlet, ilyesmi remek kifogás az új ismerősök szerzésére.

2019. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"ha nem, siess megtanulni, addig ne álmodj kinti melóról"


Hogy mi? Rengeteg ember nyelvtudás nélkül megy ki munkát vállalni és a kinti magyar ismerősök segítenek neki. Lehet félreérted, de én nem mérnökként/orvosként mennék ki, hanem sima melósként (pakolgatás, mosogatás, mezőgazdaság stb.).

2019. szept. 17. 14:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Kimennél nyelvtudás nélkül, és két hónap múlva jönnél haza sírva. Egy munkaszerződést nem tudsz értelmezni, hogy akarsz boldogulni?
2019. szept. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: Akkor mások hogy tudnak érvényesülni, akik nulla nyelvtudással mennek ki? Mert ne akard azt mondani, hogy ilyen nincs. A rengeteg melós/kőműves/ilyen-olyan vendégmunkás. Nekem is van olyan távoli ismerősöm aki kis túlzással két számot nem tud összeszorozni, de a magyar ismerősök "kivitték" és azóta is kint él. De lehet te csak az önállóan kiköltőző diplomás réteget ismered, nekik persze, hogy kell perfekt nyelvtudás.
2019. szept. 17. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
A nulla nyelvtudásosak sehogy sem tudnak érvényesülni.
2019. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BRUTAL TV ***** válasza:

Simán kitudsz menni még nyelvtudás nélkül is.

Csak némi vészhelyzeti pénzed legyen ha beüt a gebasz.

Vmi alja malóhelyre simán mehetsz pl betanított munka segédmunka építkezésre van b-s jogsid akkor futárkodhatsz.

Minden gond nélkül elvegetálhatsz ilyen szinten: 1200-1500 euro esetleg kicsit több fizetés egy szobába 2-3an laktok...de valahol el kell kezdeni.

Ha már kint vagy biztos helyen 3hónap próbaidőt teljesítetted akkor a nyelvre gyúrj rá amennyire csak tudsz!!!!!!!!!

2019. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BRUTAL TV ***** válasza:

Kb 10 perc végigböngészni a jofogás és egyéb oldalak külföldi állásajánlatait és ott van rengeteg facebook csoport.

Vannak közvetítős oldalak is.

Viszont az olyat kerülni kell hogy xy jóska cigó pajti kivisz téged elintéz neked mindent de kéne előre egy kis pénz...vannak korrekt közvetítő cégek.

2019. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!