Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mért nem tudok értelmes...

Mért nem tudok értelmes dolgokról beszélni az emberekkel?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy érzem csak mondják a magukét, ismétlik ugyanazokat a mantrákat, amiben van panaszkodás, benne van milyen áldozatok, pedig mennyi mindent megtettek, de a másiknak hiába mondják... persze amikor tudom mi az igazság akkor azt is tudom dehogy mondták ők meg előre, vagy mondtak kétfélét aztán egyik bejött... ha valamit csinálok mért nem ellenkezőleg, ha hallgatok rá máshogy csinálom a másik jön azt mondja mért nem úgy ahogy eredetileg, aztán kiderül egyik se ért hozzá... Mesélik, hogy elvállaltak valamit, pedig nem is akarták (nyilván), de a többi nem csinálja úgy ahogy ő...


Valahogy ezt az összes hülye hablaty marhaságot fölöslegesnek érzem. Hazudoznak az emberek össze vissza, fényezik magukat.... csak nem értem minek?


Legszívesebben minél hamarabb lezárom már a beszélgetéseket aztán megyek, mert úgy vagyok vele semmi értelme.


Csak én akadok össze folyton ilyen emberekkel, vagy ilyenekkel van tele a világ?


2019. okt. 2. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Mert a legtöbb ember énközpontú. Csak saját magáról tud beszélgetni. A másikat meg sem hallgatja.
2019. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
El vannak foglalva az élettel, meg sok dologgal, hogy önmagukat másokkal összehasonlítva megerősödjenek sajátmaguk előtt és az összehasonlítást hangoztassák is stb... Témát váltani, vagy ezzel próbálkozni lehet, hogy ideiglenesen segíthet.
2019. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valahogy azt érzem, mintha a saját sikertelenségüket akarnák előttem meg maguk előtt kimagyarázni, másra fogni, vagy úgy beállítani mintha eleve úgy akarták volna.


Nem értem mért jobb ez mint megmondani az igazat: figyi ezt elszúrtam. Más is hibázott már, én is nem kevésszer, nincs ebben semmi. Helyette van ez az önigazolás, aztán ha nem értek egyet vitatkozhatok, vagy mért nem tudok örülni.


Komolyan oda jutottam, hogy nem akarok már beszélgetni senkivel, ha valahol dolgom van jövök, megyek nem szólok többet mint amit szükséges, mindenkinek gondja a baja.

2019. okt. 2. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanuld meg irányítani az emberek minőségét magad körül és az a beszélgetéseidet velük, magyarul aki nagyon idegesít a hülyeségével, azt kukázd ki, ne beszélgess vele. Ha már másodjára mondja el ugyan azt, szakítsd félbe és mondd neki hogy ezt már mesélte, ne mondja el újra. Ha olyan dologról beszél ami nem érdekel, válts témát azonnal. Ne legyél szívbajos. Kezdd el határozottan irányítani a beszélgetéseidet. Hidd el a számodra terhes emberek, akik csak lelki szemetesládának vagy csak hallgatóságnak szeretnek használni, kikopnak a környezetedből gyorsan és sokkal több időd marad az értékes beszélgetésekre.

Sajnos az emberek olyanok amilyenek. A saját társaságunkat pedig nekünk kell kiválogatni közülük, ami szerintem nem is olyan rossz dolog végül is.

2019. okt. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Köszönöm, ebben van szerintem sok igazság. Alig pár ember van akivel érdemes beszélgetni, de ők meg személyiségükben is olyanok, hogy nincs erre sok idejük, nem feltétlen azért mert nem szeretnének beszélgetni velem, de nyilván az életük része, hogy teszik a dolguk nem csak beszélgetnek róla.


Azt gondolom ezek nagyon jó javaslatok.

2019. okt. 3. 08:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is pont ezt élem meg a mindennapokban.Mintha teljesen üresek ellnének az emberek, vagy csak rossz közegben vagyok, gyakran.És semmi építő jellegű dologról nem lehet senkivel beszélgetni?


4-es válaszadó jól látja a dolgokat.Köszi.

2019. okt. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem jól járnál, én nem szeretek magamról beszélni.. :D
2020. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!