Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért lehet ez így?

Miért lehet ez így?

Figyelt kérdés
Egy pár évvel ezelőtt egy fura testi tünet miatt sokat panaszkodtam a családnak, a barátoknak, ezért tudatosan elhatároztam, hogy jobb barát leszek, és addig nem kezdek magamról beszélni, amíg meg nem kérdezem a másikat, hogy hogy van, és mi foglalkoztatja. Na most ennek az lett az eredménye, hogy most már a kutya nem kérdezi meg, hogy én hogy vagyok, és mi foglalkoztat. A férjem sem, sőt mostanában még a szemét is forgatja meg sóhajtozik, ha belekezdek egy sztoriba. Mintha jobban figyeltek volna akkor, amikor csak panaszkodtam.
2019. okt. 5. 22:39
 1/1 Meton ***** válasza:

Akkor panaszkodj, ha bajod van. Az a helyzet, hogy senkit nem érdekel a problémád, vagyis inkább gondold végig, hogy téged mennyire érdekel a másik problémája. Tény, hogy ez általában eléggé unalmas dolog, tehát ne lepődj meg, ha nem szívesen hallgatják. Mesélj inkább érdekes történeteket, arra meglátod, figyelni fognak.

Én egyébként senkitől nem kérdezem, hogy van, mert nem érdekel. De azt nagyon utálom, amikor tőlem kérdezik. Ha kérdezni akar, akkor kérdezzen valami értelmeset. Egyébként sincs semmi köze hozzá.

2019. okt. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!