Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, ha kiközösítenek valakit?

Figyelt kérdés

Szerintem az egyértelmű, hogy kilóg a sorból, de miért? Más a kisugárzása, más a viselkedése? És miért nem hagyják őt beilleszkedni? Csak azért mert "más"? Pl. más az értékrendje, más a hobbija, más nézetei vannak?


Nem gyerekekről beszélek, ez a példa konkrétan felnőttről szól, egyetemistákról. Persze az okok hasonlóak lehetnek minden életszakaszban.


2019. okt. 12. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Nem fog tetszeni a válaszom. Úgy hívják hogy természetes kiválasztódás. Csak nagyon kevés embernek sikerül beilleszkednie,a többség ugyanúgy kirekesztett lesz.
2019. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok közösségben vannak feszültségek, meg klikkesedés, stb. Jobb kiválasztani valakit és a közösségben keletkező belső feszültségekért őt okolni, rá vetíteni mindent. Esetleg "jó érzés" lehet róla megalázóan beszélni, mert hamis önértékelést ad a közösség tagjainak: "hát igen, mi nem vagyunk olyan buták, szerencsétlenek, kétbalkezesek mint Xy, mi tökéletesek vagyunk". Sok oka lehet ennek. Lehet vezéregyéniség is, akinek "szavára hallgat a közösség" és ő intézi úgy, hogy bizonyos embert közösítsenek ki, bizonyos indulatokat remekül tud meglovagolni például.
2019. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ma már nem tudni a pontos, valódi okát, de mint látjuk, elég hozzá "az ellenségképről és patás ördögről" beszélni...
2019. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es, szerintem jól közelíted meg.

A vicc amúgy az, hogy egyik munkahelyemen ez volt, megvolt a (szerintük) összeférhetetlen öreglány, ilyen-olyan tulajdonságokkal "felruházták", végül kiutálták két év alatt (elment nyugdíjba, bőven benne volt már a korban).

A vicc az, hogy mihelyst elment, utána nem kellett két hét, és az osztály (multinál pénzügy) tagjai simán egymást kezdték "kóstolgatni", majd egymásnak is estek. (Én nem voltam érintve, másik osztályon vagyok, de érdekes volt így kívülről is).

2019. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
#2-es. Pontosan ezt hívják természetes kiválasztódásnak. A többi csak mellébeszélés.
2019. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy természetes kiválasztódás, mert ilyen közösség - ha "sikeresen kiutáltak valakit", eresnek mindig újabb és újabb áldozatokat, lételemük a piszkálódás. Én nem tudom ezt evolúciós nézőpontból szemlélni.
2019. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik réteg az, amikor ez gyerekkortól marad vissza. Van pl. egy volt osztálytársam, aki totál csendes tipus volt s mindentôl rettegett. Ô akkor érezte jól magát, amikor volt 2-3 barátnô, aki az ô "klikkjébe" tartozik és közösen utálhatnak valakit. Egy egyetemre jártunk, s röhely volt látni, ahogy barátnô nélkül fejetlen, elveszett csirke volt, aztán miután került 2 hasonszôrû, rögtön mutatta a foga fehérjét...

A másik réteggel meg agyilag van a baj... Amikor semmi empátia nincs a másik iránt. Amikor valaki jobb nála és ezt nem veszi észre, hanem cseszteti azt, aki letett már valamit az asztalra. S ahelyett, hogy ô is megpróbálna letenni valamit, keres magának valakit akivel aztán folytathatja és ezáltal biztonságban érzi magát, mert hát más is van olyan, mint ô...

2019. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Golding a legyek ura. - Fakadhat még a szociális szerepek téves értékeléséből - lásd Stephen King - Tom Gordon segíts - fakadhat elnyomott homo, vagy szexuális okokból, a hierarchikus vagy annak vélt viselkedés is többnyire abból fakad. +érdek, amíg kiközösítek sem engem közösítenek ki....
2019. okt. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!