Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Számotokra mennyire fontos a...

Számotokra mennyire fontos a fizikai érintés más emberektől?

Figyelt kérdés
Vannak itt akiknek szinte teljesen kimarad az életükből a fizikai érintés? Hogy kezelitek? Szerintetek igaz az állítás, hogy a mentális egészséghez elengedhetetlen más emberekkel való fizikai érintkezés?

2019. nov. 4. 12:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Itt a 4. pontra gondolok főként


[link]

2019. nov. 4. 12:10
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon utálom, ha nyúlkálnak, ölelnek, puszilnak. A páromon kívül senki mástól nem fogadom szívesen, az idegenek üdvözlő puszija különösen zavar, amikor lehet inkább kézfogásra cserélem. A legjobb barátnőm nagyon ölelkezős típus, tőle eltűröm, nem zavar, de ha soha többet nem ugrana a nyakamba, az sem zavarna.
2019. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Metionin ***** válasza:
83%
Nagyon fontos de negatívan, tehát hogy ne fogdossanak. Ki nem állhatom ha közel állnak hozzám, ha beszéd közben megfognak, böködnek, ha puszilkodni akarnak. Gyerekként is utáltam. Mikor párom lett, nagyon nehezem szoktam hozzá de a mai napig utálok pl. csókolózni vagy azt sem viselem el ha kézen akarnak fogni. Ölelkezni viszont szeretek, csak ahhoz nagyon közeli kapcsolatban kell lennem valakivel.
2019. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Amennyire lehet, kerülöm. Ha valakivel nem vagyok nagyon közeli kapcsolatban, annak az érintése kellemetlen, de a szeretteimtől is inkább semleges, nem vagyok egy bújós fajta.
2019. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kezet fogni muszáj, a többit nem szeretem. A lánytestvéremnek utoljára apám halálakor adtam két puszit.
2019. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem a hideg kiráz, ha megérintenek, nagyon utálom. A kézfogás a maximum, amit elviselek másoktól.
2019. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez furcsa, számomra pont hogy egy baráti érintés jó érzés, illetve közvetlenebbé teszi a hangulatot egy párbeszéd alkalmával.
2019. nov. 4. 18:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem megérinteni azt, aki közel áll a szívemhez. Régóta nincs ilyen, szóval érintés sincs, se ölelés, se egyéb. Tudok élni nélküle, de természetesen hiányzik.
2019. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem szeretem az érintés kórházi tapasztalatokból adódóan. Nem értek egyet a 4-es ponttal, mert aki nálam sikeresen átlépte ezt a határt, nem alakult ki szerelem, vagy épp barátság.
2019. nov. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól beekizve jó érzés az érintés.


Komolyra fordítva, én még a kézfogástól is rosszul vagyok.

2019. nov. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!