Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az élet teljesen értelmetlen?...

Az élet teljesen értelmetlen? Egyre jobban emészt és nem tudom hogyan lehet ezzel már megbirkózni. Ezt más hogyan tudja elfogadni?

Figyelt kérdés

Az egész négy éve kezdődött, bár lehet már korábban is növekedett bennem ez az érzés. Mindenesetre akkor szembesültem először halállal felnőttként. Gyerekként könnyebb volt, mert mindenféle hülyeségben hittem, de valahogy aztán elkezdtek realizálódni a dolgok.

Mindenesetre a történtek után iszonyú halálfélelmem lett, pánikrohamokkal küzdöttem. Aztán elmúlt.


Most kb. 1 hónapja volt egy balesetem, ami miatt hosszú ideig feküdnöm kellett. Iszonyatosan nehéz volt, mert nem tudtam járni és az idő nagy részében magamra voltam utalva így. Eszembe jutott, hogy idős koromban is ez vár majd rám, csak akkor már meg is halok. Valószínűleg rákban, agyvérzésben vagy szívrohamban.

A környezetemben volt olyan, aki rákosan kapott agyvérzést és az utolsó hetei felértek egy tortúrával. És utána a semmi.

Egyszerűen nem tudom feldolgozni azt, ami következni fog és ahogy majd meg kell halni. Teljesen motiválatlanná és céltalanná tesz. Lényegében már csak itthon ülök és semmi energiám élni. Azt mondták úgy élek, mint egy 80 éves. De nincs már bennem semmi erő, mert tudom, hogy a vége úgy is valamelyik fájdalmas halálnem. Ti a haláltudatot hogyan tudjátok összeegyeztetni az élettel?



2019. nov. 12. 12:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%

Ahogyan élsz fiatalon, azt fogod majd időskorban learatni.

Szerinted törvényszerű, hogy ha idős leszel, akkor beteg is?

Te saját magad vagy életed alakítója.

Menj pszichológushoz is, ő majd rendbe teszi az agyadat!

A halál az élet legtermészetesebb része.

2019. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, az idős emberek többsége beteg lesz.

Ahogy egyre jobban kitolódik az életkor, úgy nőnek a betegségek esélyei is.

Azoknak a sejtjei már nem olyanok, mint egy fiatalabb embernél. És elég hozzá évekig egy város füstös, szmogos levegőjét is szívni.

2019. nov. 12. 13:06
 3/23 anonim ***** válasza:
24%

Az életnek tényleg nincs általános értelme, de én ezt egy fantasztikus és felszabadító dolognak tartom, mert így én adhatom meg a saját életem értelmét, én alakíthatom a saját céljaim aszerint, hogy mi tesz boldoggá és nem kötelező egyetlen életutat sem követnem. Nem hiszek abban, hogy a halál után lenne bármi, de őszintén szólva nem is szeretném, hogy legyen. Egy életem van, amiből a lehető legtöbbet ki fogom hozni, megtöltöm tartalommal és boldog pillanatokkal. Volt már halálközeli élményem, hoztak már vissza klinikai halálból, de ez nem változtatta meg a véleményem és maga az esemény sem okozott traumát.

Ha ekkora nehézséget okoz feldolgozni, akkor szerintem is fodulj pszichológushoz, sokat segíthet.

2019. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az, hogy mi vagyunk a saját életünk alakítói meg egy ordas nagy hazugság/áltatás.
2019. nov. 12. 13:09
 5/23 A kérdező kommentje:

"megtöltöm tartalommal és boldog pillanatokkal"


Igen, de kinek töltöd meg? Ha meghalsz, akkor ezeket nem tudod visszanézni és arra gondolni, hogy "hmm..de jó volt", mert hulla vagy.

Másnak? Ők is meghalnak és akkor dettó.

2019. nov. 12. 13:12
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted. Én viszont a saját példámon látom, hogy igenis ki lehet törni a szarból is, fel lehet építeni egy boldog, jó életet, ha az ember elég kitartó. Könnyű? Nem. Kevés munkával és önfejlesztéssel menni fog? Nem. Ettől még létezik, én is megtettem és rajtam kívül sokan mások is. Ahogy te nem tudod komolyan venni azt, amit én mondok, így én nem tudom komolyan venni azokat, akik szerint minden előre meg van írva és képtelenek vagyunk nagy változtatásokat hozni vagy alakítani a sorsunkon.
2019. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Igen, de kinek töltöd meg? Ha meghalsz, akkor ezeket nem tudod visszanézni és arra gondolni, hogy "hmm..de jó volt", mert hulla vagy."

Magamnak! Addig élvezem, amíg itt vagyok és amíg képes vagyok rá. Az meg kit érdekel, hogy a halálom után, amikor megszűnik a tudatom és nem lesz semmi, mint egy mély, álomtalan álom, már nem emlékszem semmire? Mert engem aztán legkevésbé sem..

2019. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Én azt nem tudom komolyan venni, aki hisz a sorsban. De ha így gondolod, akkor ok.


"Mert engem aztán legkevésbé sem.."


Most nem. Mert most elégedett vagy. Elégedett leszel akkor is, amikor majd haldokolsz? Ezt nem tudhatod most biztosra. Én nem hiszem, hogy akkor vigasztalnak a boldog pillanatok.

2019. nov. 12. 13:21
 9/23 A kérdező kommentje:
*A halál nem sors, hanem tény, ami mindenkivel meg fog történni.
2019. nov. 12. 13:21
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, te egy értelmileg és érzelmileg igen visszamaradott ember vagy.

Hárítod a felelősséget.

Én tehetek pl. arról, hogy most te ebben a helyzetben vagy? Nem. Talán a szomszéd? Kétlem. Talán szüleid? Pláne nem.


Mindenkinek 24 órából áll egy nap, neked is és nekem is. Az a nem mindegy, hogy mivel töltjük el a kapott időt.


Te csak rinyálni tudsz, de változtatni az életeden már lusta vagy. Pszichológushoz se fogsz elmenni, pedig rád férne.

És az élet NEM értelmetlen, maximum a tiéd az, mert azzá teszed.


És honnan tudod, hogy a vég fájdalmas? Volt aki szimplán csak elaludt és kész.


Ne a halállal foglalkozz, hanem az élettel, amit kaptál. 88 évesen elég lesz majd ezen elmélkedned.


A JELENNEL FOGLALKOZZ!!

2019. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!