Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az élet teljesen értelmetlen?...

Az élet teljesen értelmetlen? Egyre jobban emészt és nem tudom hogyan lehet ezzel már megbirkózni. Ezt más hogyan tudja elfogadni?

Figyelt kérdés

Az egész négy éve kezdődött, bár lehet már korábban is növekedett bennem ez az érzés. Mindenesetre akkor szembesültem először halállal felnőttként. Gyerekként könnyebb volt, mert mindenféle hülyeségben hittem, de valahogy aztán elkezdtek realizálódni a dolgok.

Mindenesetre a történtek után iszonyú halálfélelmem lett, pánikrohamokkal küzdöttem. Aztán elmúlt.


Most kb. 1 hónapja volt egy balesetem, ami miatt hosszú ideig feküdnöm kellett. Iszonyatosan nehéz volt, mert nem tudtam járni és az idő nagy részében magamra voltam utalva így. Eszembe jutott, hogy idős koromban is ez vár majd rám, csak akkor már meg is halok. Valószínűleg rákban, agyvérzésben vagy szívrohamban.

A környezetemben volt olyan, aki rákosan kapott agyvérzést és az utolsó hetei felértek egy tortúrával. És utána a semmi.

Egyszerűen nem tudom feldolgozni azt, ami következni fog és ahogy majd meg kell halni. Teljesen motiválatlanná és céltalanná tesz. Lényegében már csak itthon ülök és semmi energiám élni. Azt mondták úgy élek, mint egy 80 éves. De nincs már bennem semmi erő, mert tudom, hogy a vége úgy is valamelyik fájdalmas halálnem. Ti a haláltudatot hogyan tudjátok összeegyeztetni az élettel?



2019. nov. 12. 12:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Mindenki cselekedjen úgy, ahogy a maga életét vagy épp az élete végét akarja alakítani, amíg másokkal nem baszik ki. Ezért vagyok az olyan törvények ellen, amik illegállissá nyilvánítják az öngyilkosságot.
2019. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Őseid élete munkásságuk eredményeik benned élnek tovább! A mindennapjaidban a nyelvedben a szokásaidban stb. Meghaltak de te azért nem az erdőben êlsz bogyókat keresve faleveleken aludva ázva fázva mert ők építettek egy civilizációt ami neked sok lehetőséget ad. Egy gyári munkás egy cipész ugyanúgyvezt szolgàlta mint az Ikarus mérnökei. Az élet érted van és az eredménye az utódaidért. Használd ki!
2019. nov. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Az életnek nem kell, hogy értelme legyen. Érezd jól magad. Teljesen felesleges attól félned, hogy miként halsz meg öregen, mivel az sem biztos, hogy egy hét múlva még élsz.

Viszont, ha ennyire megvisel a félelem a méltatlan végtől, akkor ritka szerencsés ember vagy, mivel már van is célja az életednek. Harcolj az eutanáziáért, hogy ha majd öregen ott leszel kihagyhasd azt a méltatlan két vagy három hetet a végén.

2020. máj. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!