Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érezte már valaki azt, hogy...

Érezte már valaki azt, hogy nem szeretne élni, de meghalni sem?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom igazán megfogalmazni. Itt nem az általános kedvtelenségről beszélek, hanem amikor már mindent kudarcként él meg az ember, még az apróbb pitiáner dolgokat is. Tudja persze, de akkor is kudarcként kezeli. Amikor már nem kifejezetten lázad és kezd el “duzzogni” ilyen jellegű behatásokra.

Nos, nem tanácsokra vagyok kíváncsi, nem érdekelnek alternatív szocializálódással kapcsolatos bölcseletek, szimplán magát ezt az érzést szeretném “megérteni”.

Eddig azt éreztem jó volna a halál, csak egyszerűen félek tőle.

Most azonban inkább a vagyontárgyaim, az ennek tükrében feleslegesen elpocsékolt idő miatt nem érzem azt hogy jobb volna.


Istenem, de szörnyen fogalmazok...


Lényeg ebből a brutális katyvaszból csak annyi, hogy érdekelne mégis mi ez az érzés?

Ismétlem, nem tartok igényt életvezetési tanácsokra!

20 éves férfi, ha ez számít. Nem számít.


Köszönöm!



2019. nov. 22. 06:17
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem tök jól fogalmazol, komolyan.

Az élet olyan, mint egy hepe-hupás út. Vannak hepék, de hepe után mindig hupa jön. Magyarul váltogatják egymást a jó és rossz időszakok. Célokat kell kitűzni, és amikor elérte az ember (vagy inkább már előtte) újakat kitűzni. Az élet rövid, halottak még sokat lehetünk.

A kérdésre is válaszolva, igen, sokszor éreztem. Aztán elmúlt, de ha elfáradtam, akkor megint előjött. És közben lassan, de biztosan öregszem, igy sanszos, hogy nem maradok örökké életben. De addig kibírom valahogy.

2019. nov. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem éreztem mert mindig van dolgom és nincs időm a létezésem értelmén gondolkodni.
2019. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
2/2 jaaaaj istenem mekkora maszlag duma.Te vagy a tipikus birka, aki csinàlja a dolgát😂
2019. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Jaja hármas...Mert te nagyon okos vagy 😄

Ja nem...csak egy semmirekellő ember.

2019. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2 válaszoló: Nem idő függvénye. Iskolában, munkahelyen, sőt még társaságban is előjön ez az érzés. De nyugodtan érezd magad kivételesnek és erősnek, nem vagyunk egyformák.


1. válaszoló: Vannak visszafordíthatatlan dolgok, amik után hiába jön az a bizonyos “hupa”, nem... Egyre kevésbé öröm az öröm és hiába történnek jó dolgok, hiába jönnek új emberek, az egyén képtelen már úgy értékelni.

Talán igazad van, csak várni kell a hupát. Köszönöm!

2019. nov. 23. 01:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is érzek így mostanság egyre gyakrabban. Nem akarok élni ugyanakkor meghalni sem, a halál félelmetes és sosem tudni milesz a halál után. Eltemetnek majd elsiratnak minket aztán 1 évben 1× mindenszentekkor kijönnek pár virággal és mécsessel majd másnap már nem is gondolnak ránk. Ezzel szemben míg életben vagyok legalább csinálhatom azt amiben egy kicsi örömöm rejlik. Meg azt is tudom, hogy jelenleg nemtúlsokan sírnának értem és én nem akarok úgy meghalni hogy senkise sírjon utánam.
2019. nov. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem foglalkozom azzal, hogy mi lesz halál után. Végülis, halál után az egyénnek már teljesen mindegy, nem? Ez maximum amolyan büszkeség, vagy nem tudom.

Nem a halál utáni, hanem az élet során való közömbösség, az szerintem fájdalmasabb.


Nekem nincsenek ilyen problémáim, ez eddig egy megmagyarázhatatlan érzés.


Kitartást!

2019. nov. 26. 02:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezt érzem. Pontosan úgy, ahogy írtad. Meg akarok halni, de félek megölni magam
2019. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!