Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Karácsonyi depiseket kérdeznék...

Karácsonyi depiseket kérdeznék, akik nem várják a karácsonyt?

Figyelt kérdés
mindenki pozitív kérdéseket test fel a karácsonyról én most azokat kérdezném aki nem várja,közönbös,mik az okai? Felsorolnád? Már több éve kezdődött vagy csak most? Hány éves vagy és mi történt? Én 30 vagyok tizenéves koromban két szörnyű karácsonyom is volt,mert két ember is meghalt akit szerettem, csak egy szülőm volt mindig át kellett dolgoznia az ünnepet,így komolyan -tök egyedül voltam általában. Már felnőttem -éteken túl vagyok,még 13 éves koromig csodás karácsonyaim voltak ezt sikerült is visszahoznom férjemmel gyerekemmel. :) de utóbbi egy- két évben kicsit közömbös vagyok annak ellenére hogy gyerek is van. Nincsenek szüleink a haveri körből mindenki megy a szüleihez tesóikhoz,nagycsaládban,és tényleg jókedvűek is,mi annyira árvák" vagyunk pluszban még barátnőim sorban szülnek,míg nekem nem sikerül a baba,lányom is akarna tesót,mi is, ami ráerősít erre az érzésre. Köszönöm mindenki története érdekel.
2019. dec. 21. 03:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Meghalt aki miatt szerettem. Most már kötelező nyűg, vagy az sem, mióta egyedül élek. 34 vagyok, de ahogy érzem magam inkább 134.
2019. dec. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én pont hogy mindig csak ilyen magányos emberek kérdéseit látom minden ünnep előtt. Ha nem szeretem a karácsonyt akkor nem foglalkozok vele, ugyanolyan nap mint a többi. Nem bolondulok meg a boltokban a többiekkel, nem éneklem a hull a pelyhest...de nem sajnálnám másoktól a boldogságok, mert sztem ez a legtöbb embernél erről szól..mint valentin napon. Nekik van nekem nincs rohaggyanak el. Kb
2019. dec. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem közömbös, ez lesz talán a harmadik ilyen. 17 vagyok, családi problémák (nem csak ilyenkor, de azért lássuk be, karácsonykor durva veszekedések vannak... Nos, nálunk is)
2019. dec. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is kozombos.

Nem rossz nem is jo.

Allando a balhe itthon, emiatt inkabb negativan ellok hozza, arrol nem beszelve, hogy idegesito, hogy szinte kotelezoen kell jopofat vagni olyanokhoz is akik egesz evben gusztustalanul viselkednek.

2019. dec. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm írjatok még :)
2019. dec. 21. 08:30
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

" ...de utóbbi egy- két évben kicsit közömbös vagyok annak ellenére hogy gyerek is van."

A gyerekednek olyan emlékei és érzete lesz a karácsonyról, amilyenné te teszed.

Azt akarod, hogy a gyerekednek ilyen emlékei legyenek és sikerüljön vele is megutáltatni? Ne vegyél el tőle valamit, amit az emberek többsége becsben tart és készül rá, mert hátrányba kényszeríted.

Hadd örüljön neki és hadd szeresse a karácsonyokat!

2019. dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

14 éves koromban utáltam meg igazán. Elötte mindig éreztem benne valami varázslatost, azt, hogy valóban arról szól nálunk az ünnep amiről kéne szóljon.

Nem kerestek a szüleim annyira jól, még is jutott a fa alá, hacsak egy szalon cukor is. És én nem azt néztem mit kapok ilyenkor vagy milyen drága az ajándék. Egyszerűen csak örültem neki. Örültem mindennek ami csak van, mert ott volt a családom. A legfontosabbak.

Aztán ez kezdett tönkre menni. 13 évesen már teljesen közömbös lettem. Nem figyeltünk az ünnepek alatt sem egymásra, illetve a hétköznapokon sem. Eltávolodtunk egymástól. Nemsokkal rá beköszöntött az első szerelem. Hát csapni való volt mondhatom. Szent este arra ébredni, hogy az sms-eid közt virít egy aminek a tartalma annyit takar a te hibádból valaki öngyilkos lett nagyszerű. Még az sem vígasztalt, hogy egy gyors telefon után kiderült, hogy nem történt baj.

Minden nap kaptam ezt a fajta fenyegetőzést, de az akkori volt a legrosszabb.

2019. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs extra története, egyetem miatt mindig utolsó pillanatig tanulás, ünnepek alatt is tanulás, de nem ment jól az egyetem ezért mindig karáncsony előtt jöttek a bukott tárgyak, vizsgák, tiszta para már a januári vizsgákra. Erre meg még jöttek a rossz párkapcsolatok, amik mindig extrém módon fokozták a feszültséget. Otthon meg a túltolt családi készülődés torkollik mindig veszekedésbe. Nekem az lenne a legjobb, ha úgy kompletten nem lenne karácsony és új év. Felesleges pénzkidobás, stressz, most már a munka is nehezíti, olyan a pozícióm, hogy egyre inkább túlterhel év végén. stb stb.
2019. dec. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem régen kifejezetten negatívak voltak ezek. Ilyenkor jöttek ki a hiányérzetek.

Mára már család, de túl normálisam vagyunk, hogy máshogy kezeljük, mint akármelyik másik napot. A hétköznapok is tele vannak mély érzelmeskedéssel, távolabbi rokonokkal való kapcsolattartással. Nekem a karácsony olyan mint egy keddi nap. Annyi a különbség, hogy hiába vagyok vállalkozó, nem tudok dolgozni menni. Ez sem zavar igazából. Szóval nekem se negatív, se pozitív a karácsony, szülinap, akármi. Szimplán csak semmi. Ha mások nem jeleznék, hogy éppen van, nem venném észre őket. Immáron már sokadik éve csak azért tudom, mikor van szülinapom, mert mások írnak, meg felhívnak.

2019. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
6- os miért gondolod hogy ez kiérződik amit érzek.? Pont hogy imádom díszeket, sütiket készítek,kar.zene,filmek,barkácsolunk,vidámak vagyunk,csak pont ezért fáj sokmindenkim meghalt és hiába űzöm a hagyományokat egy (nagy) család kéne hozzá.amitől nem érezném átlagosnak mert mások mesélik hogy mi volt rokonoknál meg minden meg beszélgetések,kaják stb.
2019. dec. 21. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!