Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kinek hogy sikerült ez az év?...

Kinek hogy sikerült ez az év? Elégedettek vagytok?

Figyelt kérdés
Mit reméltek a következő évtől?

2019. dec. 27. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Egyetlen reményem maradt már csak.
2019. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megprobàltam külföldre menni, leszerveztem mindent, csak az utolso lépést nem tettem meg, azaz itthon nem merek felmondani egy minden szempontbol tökéletes munkahelyet.

Kb ekörül forogtam egész évben.

Csak 1 evre terveznèm külföldöt, föleg a nyelv miatt, szoval ha 1 év mulva visszavennének itthon, akkor jo lenne.

Csak epp ismerem hogy az addig felepitett rendszerem romba dölne, màr két hetes nyàri szabi utàn is kàosz vàr csak. En épitettem ki a rendszereket es nincs helyettesem, mert eddig senki nem tudta betanulni.(mert olcso munkaeröt keres a föni, viszont az olcso munkaerönek keves a szakmai hozzaertese, azaz nem mentem velük semmire)

Szoval ha 1 ev mulva visszavennének kb az anarchia vàrna ami volt amikor felvettek.

HA egyàltalàn visszavennének.


Plusz kockàzatos is, mert mi van ha probaidö utan nem hosszabbitanak külföldön es kereshetek masikat stb.


Arra is gondoltam, jobb lenne vkivel es nem egyedül kimenni. De nem talàlok erre senkit. Mert erdekes de olyanok vannak csak akik nem tudjàk a nyelvet(nekem a közepfok megvan). Nem is ertem az ilyenek hogy gondoljàk, de mindegy.


Es most abban örlödöm mintha függö lennék a munkahelyemtöl es ugye tudjuk az eletben a függöségek csak kàrosak, megkötöznek. Szoval nem tudom ebböl is hogyan törjek ki, mert amugy megélni csak abbol tudok.


Szoval a jövö évet hatékonyabbra tervezném. Csak ugye ha 365 nap nem volt elég kisütni vmit akkor mit vàrok 2020-tol is. Hogy majd masik 365 nap alatt majd megoldodik magatol?

2019. dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Folyamatban lévő ügyről nem merek nyilatkozni. A következő év jó lenne, ha hasonló lenne.
2019. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég jól, de majd jövő februárban lesz kész minden amit akarok.
2019. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2. Ha csak a nyelv miatt mennél, ne tedd!!

Ezerszer jobban fog menni a nyelv, ha tv-t nézel, rakd rá a feliratot, és úgy nézd. Az idegen nyelvű feliratot, mintha halláskárosult lennél. Ha gondjaid vannak azzal, hogy hogyan rakj össze egy mondatot (találkoztam már olyannal, akinek bizony voltak ilyen gondjai, annak ellenére, hogy középfokúja volt), akkor kezdj gyerekmesékkel. Ott egyszerű mondatokat használnak. A nyelvtan begyakorlására tökéletesek. Ha már a nyelvani dolgok jól mennek, nézhetsz felnőtteknek való műsort. Egyébként is nézhetsz, csak az alapokhoz jók a mesék.


Külföldön nehogy azt hidd, hogy annyira barátkoznának veled a kollégáid vagy a helybeliek. Lehet, hogy szerencséd lenne, és igen, de valószínűbb, hogy csak egy lenézett külföldi lennél, vagy ha nem is néznének le, de munkán kívül nem járnának össze veled. Általában nem akarnak "szenvedni" egy külföldivel a helybeliek, hiszen lassabban kéne beszélniük hozzád, elismételni időnként a mondandójukat, átfogalmazni, tudod kinek van ehhez türelme. Meg eleve sokan nem akarnak közelebbi barátságban lenni egy külföldivel.

Arról nem is beszélve, ha olyan nyelvről van szó, aminek többféle nyelvjárása van, akkor nehezebb is megérteni az élőszót. Még nehezebben fejlődne a tudásod, hiszen alig értenéd, amit mondanak neked. Míg ha a tv-t nézed, hallgatod, ahol a műsorok pontos, érthető kiejtéssel mennek, abból könnyedén fejlődhetsz.

2019. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Összeségében igen, elégedett vagyok.


Többször nem éltem a lehetőséggel, nem kaptam az alkalmon. Szeretnék jövőre mindent megtenni azért, hogy újra megteremtsem azokat a helyzeteket és akkor már bizonyára nem szalasztanám el őket.


Ezen kívül viszont fantasztikus elményekkel gazdagodtam. Amilyen nehezen indult számomra az év január-február körül, most itt december legvégén állva azt mondom, hogy bárcsak visszamehetnénk az időben, hogy átélhessek bizonyos dolgokat még egyszer. Rengeteg új embert ismertem meg, olyan dolgoknak lehettem részese, amikről azelőtt még álmodni se mertem. Utat mutatott ez az év, hogy merre kell tovább menetelnem, ha még sokszor nehéz is és fáradtságos az út, nem szabad engedni az álmainkból, mert mint ahogy azt magam is megtapasztaltam, egy nap mind valóra válnak. (:



Épp emiatt, hogy ilyen jóra sikerült ez az év, félek kicsit 2020-tól, hogy az nem tartogat számomra ilyen élményeket. Na meg, hogy új évtizedbe lépünk.

2019. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mentálisan nullán vagyok, de egyébként rengeteget fejlődött a jellemem. Ha ez így megy tovább a következő évben is, annak én már örülök.
2019. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lássuk csak. Túl sok nem történt, de ami igen, az odabszott az alapból sem rózsás hangulatomnak. Idén is sikerült összehozni egy autótörést, igaz, ezúttal nem én voltam a hibás, de attól még ugyanúgy fájt... Miután egész jól beletörődtem a "szingliségbe", képbe került valaki. Persze baromira nem érdeklem őt sem, ahogy az lenni szokott. Sajnos hetente min. 1x találkozunk, és ennyi pont elég, hogy ne tudjam kiverni a fejemből (fél éve).

Én a következő év(tized)től azt várom, szeretném, hogy ne történjen semmi. De tényleg. Hogy mindenki, aki számít nekem, minden reggel felkeljen épen, egészségesen, tudjon menni a dolgára, teljen problémamentesen a napja, aztán érjen szépen haza szintén épségben, egészségben, és nyugodtan hajthassa álomra a fejét. Beleértve magamat is. Nekem ennél több már nem kell. Valójában ez is rengeteg, csak az ember hajlamos alapnak érezni, amíg meg nem szívja kicsit vagy nagyon (kinek mekkora és mennyi pofon kell, hogy megtanulja a leckét...).

2019. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
@5 Hát, te se menj nyelvpedagógusnak. Az anyanyelvi környezet kiváló lehetőség a nyelvtanulásra, nyilván más, ha egybites proletárok mellé megy az ember almát szedni, de egy értelmiségi melóval elég gyorsan közelíthető a C2 szint, ami már tényleges nyelvtudás.
2019. dec. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok elégedett, szerettem volna barátnőt már régóta, de egy újabb eltelt év sem volt elég rá, nem tudok ismerkedni, így nem csak kapcsolatom, barátaim sem lettek. Szerettem volna a 20 éves autóm és a 8 éves laptopom lecserélni, egyik sem sikerült. Annyira keveset kerestem, elment minden másra, alig maradt belőle. Most nem dolgozom, még ennyi bevételem sincs, még mindig nem tudom mit akarok igazán csinálni, amit szeretnék és amivel viszonylag jól keresnék, azaz többet mint eddig.

Két nagyobb dolgot sikerült megvalósítanom: tavaly ősszel elterveztem, idén tavasszal pedig végre beszerelték a klímát a szobámba, így végre úgy fűtök és hűtök, ahogyan akarok. Nincs több fagyoskodás télen, nincs több meleg nyár a szobában, amit végre nyáron sikerült kifestenem, saját munka, nem tökéletes, de nekem megfelel. A klímával azonban mai napig szívok: az első nem lett jó választás, túlméretes lett, le lett cserélve egy másikra, de annyira kicsi a szoba, hogy ez is túlméretezettnek számít, így ha lesz pénzem, lehet, ez is megy. Nagyon nem volt jó az eredeti helyén, kitaláltam egy megoldást a legideálisabb helyre, ahová simán nem lehetett volna feltenni, így a beltéri át lett helyezve ide, de nem sikerült tökéletesen, fogyogat a hűtőközeg. Pont ünnepekre teljesedett ki a hiány, még fűt úgy-ahogy, de legalább dupla fogyasztással, a szerelők már csak jövőre tudnak jönni, addig így elszenvedek vele. Van radiátor meg gáz/fa is, de közelében sincsenek a klímás fűtésnek. Ezt csak azért írtam ennyire körbe, hogy érzékeltessem, az én életemben a legegyszerűbb dolog sem működik úgy, mint másnál. Sokkal többet szívok mindennel és még akkor sem lesz jó.

2020-ra ha a világ összedől is, egy barátnőt szeretnék, minden más másodlagos. Jó volna egy jó munkahely, a kapott fizetésből pedig előre is tudok lépni, nem csak egyik napról a másikra élni. Lecserélni a régi dolgaimat, stb. Nem igazán van tervem, ésszerűtlen álmodozás minden az én életemben, mert ilyen alap dolgokat, mint egy barátság sem tudok kialakítani.

2019. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!