Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Volt már olyan köztetek aki...

Volt már olyan köztetek aki teljesen kiégett és minden iránt elvesztette az érdeklődését?

Figyelt kérdés
Hogy tudtatok ebből az állapotból kikerülni? Ha lehet akkor ne általánosságban írjátok le, hogy találd meg önmagad és azt amit szeretsz, hanem konkrét példákat írjatok, hogy ti mit tettetek.
2020. jan. 5. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Voltam párszor ilyesmi szinten. Nálam általában simán az segített, hogy eleve olyan a személyiségem, hogy ilyen esetekben is egyszer csak bumm, jön valami, amitől jó lesz a kedvem. Nem igazán értem én sem, hogy miért és ez olyan, amit szerintem nem tud magába erőszakolni az ember.

DE, azért voltak olyan dolgok, amik ettől függetlenül segítettek. Pl. régi barátokkal újra lógni vagy ha már éreztem, hogy jön a kiégés, egyszerűen féltetettem mindent és csináltam valami olyat, amitől régen jól éreztem magam. Pl. előszedtem a régi kedvenc zenéim, filmjeim, ilyesmi. Nekem az egyszerű séta is sokat tud segíteni.

Veled mi történt?

2020. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kb. így vagyok. Nem kerültem ki belőle.
2020. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Buspiron nevű gyógyszerrel. Van némi hatása a dopamin szintre. Aktiválja az embert. Pl. kedved lesz megtanulni dolgokat,vagy csinálni új dolgokat. Rászokás nincs. Bármikor abba hagyható. Nem hülyít el, nem szedál (éppen ellenkezőleg) mellékhatásai enyhék (már ha vannak). Talán annyi hátránya van,hogy simán kell egy hónap mire elkezd hatni. Erre a kiégés dologra nálam nagyon bejött.
2020. jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szintén, én is. Szerintem én soha nem fogok kikerűlni abból, hogy lusta vagyok bármit is csinálni, 22 évesen kiégett munkanélküli semmi vagyok.
2020. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nezni kell kolyokkutyas videokat youtubeon aztan elkezdesz majd orulni magadnak, ezutan ha van az adott idopontban energiad akkor nyomjal le egy kardio edzest is, lehetoleg 30 perc felett
2020. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#1 kérdésére válaszolva.


Az én kiégésem és érdektelenségem kevésbé alkalmi, sokkal inkább egy hosszú folyamat eredménye. Az gyermekéveimet megfűszerezte egy kis gyerekkori bántalmazás a szüleim részéről. Egyrészt ez nem a legjobb irány felé terelt a személyiségemet és az önképemet, másrészt az egész gyerekkoromra börtönként tudok csak visszagondolni ahonnan menekülni akartam. Semmi más nem volt a szemem előtt, se célok, se vágyak, se álmok. 18 éves koromban elmentem egyetemre kiszakadva ebből és onnantól kezdve ez a szakasz le is zárult, a szüleimmel ilyen téren nem volt több gondom. Végig toltam az egyetemet, majd diploma után elkezdtem dolgozni a szakmában és ennyi. Visszatekintve az életemben rá kellett jönnöm, hogy a nagy menekülésem közepette semmi másról nem szólt az életem. Már az egyetemet is szörnyen nehezen csináltam végig. Most pedig van egy szakmám ami nem érdekel, van egy munkám amit rühellek, anyagilag nem jutok egyről a kettőre, nulla háttér nélkül kb. esélyem sincs most 26 évesen, hogy önerőből akár csak egy házat vegyek, helyette telik rá, hogy egy nyüves szobát béreljek Pesten. Se célom, se álmom, emellett még bele is fáradtam abba, hogy egész életemben hajtottam valami olyat ami nem érdekelt. Ha látnám valami eredményét neki azt mondanám megérte de még ilyet sem tudok felmutatni.


Nyilván valami célt kellene találnom és megkeresnem azt ami boldogságot okoz nekem, de nekem nincsenek ilyen dolgaim. Élem nap-nap után az életem és ennyi. Én nem tudom, hogy ezeket hogyan kell megtalálni. Ezért is tettem fel a kérdést hátha látok rá példát, hogy mások hogyan csinálták az ilyet.

2020. jan. 5. 23:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Volt. Még ha azt is csináltam amit imádok is kiégtem párszor, mert túlzásba vittem. Ilyenkor pihentem, mást csináltam, és később visszatért a motiváció. De itt nekem a szenvedélyemről van szó. Ha te olyat csinálsz, amit nem szeretsz alapból, akkor elfogadás a te utad. Elfogadni, hogy ez történt, nem tudtad mit tegyél, és ilyen szakmád és munkád lett.


Elfogadod hogy nem akartál rosszat, és nem tudtad mi lesz.


Én gondoltam hogy soha nem fogom azt csinálni, amit nem szeretek. Mindig az ésszerű gondolataim követtem. De én is csináltam, és szerintem fogok is csinálni rossz melókat, amik szükségesek ahhoz hogy elérjem a célom. A célomhoz kell pénz, ahhoz pedig sajnos x féle munka van csak. Ezt hozta az élet, az elfogadás érzését gyakorlom. Ez azt jelenti, hogy amikor megyek be a munkába, és rajta kapom magam az idegességen, ertetlenkedesen hogy miért kell ezt csinálnom, akkor tudatositom magamban ezt. Magamra szólok, magyarán.


"csak stresszelsz. Úgyis csinálni kell, és semmi baj nincs vele, csak te érzed úgy hogy hülyeség. A stressz pedig nem segít. Ha jobb munkahelyet akarsz, akkor most dolgozz ezen a rosszon, és jobb lesz később."


Egy idő után annyiszor csinálom ezt magammal, hogy a dolgok amik kikészítenek elhalvanyulnak, eltunnek.


A helyedben is ezt tenném. Keresném a többi lehetőséget, mi az aminél úgy érzem boldogabb életem lenne, és afelé mennék. Akármilyen fájdalmas vagy értelmetlennek tűnik az odaut, elfogadnam.

2020. jan. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jelen, ilyen vagyok. Szakember segítségét kértem, de rájöttem, hogy magamnak kell kialakítanom dolgokat, hogy jobb legyen. Még benne vagyok a slamasztikában.
2020. jan. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok és őszintén szólva nem tudom pontosan megmondani hogyan tudok kikerülni belőle. Munkára nem sokat panaszkodhatok, mert az a része rendben van az életemnek, de minden más meg annyival jobban húz lefelé, hogy a munka rovására megy már.

Sokszor gondolkozom szakember felkeresésén, mert már bőven vannak fizikai tünetei is a problémáknak. De amikor elkezdek utánaolvasni a dolgoknak, újra és újra oda jutok, hogy a messze többség véleménye, hogy nem jók a pszichológusok és igazi eredményt nem lehet elérni velük. Szerintem első körben utánanézek annak a gyógyszernek amit fent említettek. Bár ugye elvileg ez nem jó megoldás általános nézetek szerint, de jobb híján...

2020. jan. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!