Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sztetek van még vki így?

Sztetek van még vki így?

Figyelt kérdés

20/f


1. éves egyetemista vagyok és a mostani vizsgaidőszakomban jöttem rá, hogy az egyetem teljesen elmagányosít. Nemrég szakítottam egy 3 hónapos nagyon hülye kapcsoltból de most nem is ez a lényeg hanem igazából az, hogy tiszta lehangolt vagyok és semmi motivációm se a tanuláshoz semmihez. Sajnos vidékiként és bejárósként elég nehéz nekem a "bulizás" meg a "menj társaságba" stb.k mert kb 1 órára van tőlem a város. És amikor nincs vizsgaidőszak akkor persze nyugodtan bent maradhatok ismerősöknél, stb. rászánhatok 1 napot is simán, náluk is tudok aludni stb. ez mind tök jó, de persze erre idő kell és nem kevés. És ilyenkor vizsgaidőszakban 1 napot is rászánni háát elég nagy kiesés lenne. Nem lennék úgy elég nyugodt ha elmennék így.


És olyan k* szar mert akik egyetemre mennek és hasonlóképpen vannak mint én azok szingliként ilyenkor rákényszerülnek a Tinderre meg egyéb ilyen ge*****. Pl. én sosem hittem volna magamról, hogy vha fogok egyszer is Tinderezni, de hát tessék eljött. És nem egy vikágkatasztrófa csak tisztára kiakaszt amikor a felvizőket vagy bárkiket ilyenekkel hitegetik, hogy egyetemen aztán húú buli, új emberek, csajozás, stb. Hát persze csak azt nem teszik hozzá hogy ilyen életmóddal hány év alatt fogják tudni elvégezni. És én szeretném mielőbb elvégezni.


Nem bulizásért meg ilyenekért jelentkeztem egyetemre félreértés ne essék, de magánéletileg akkora csalódás.

Van esetleg más is aki hasonló helyzetben van mint én?


2020. jan. 10. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Idén keszülök egyetemre. Tavaly érettsegiztem, most egy tárgyból emelt+nyelvvizsga (+ az idei szakmai vizsga). A suliban 38 órám van egy héten+ 2 kül. Óra. Magamra sincs idő.

Én is kb egy órára lakom a várostól. Nincs életem, (amugyse, de most meg pláne). Van olyan évfolyamtarsam akit most jegyeztek el, nekem meg senkim sincs, szóval ja...picit fáj a dolog :D

2020. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Nos a vizsgaidőszakban ne a szociális életel foglalkozz, hanem a tanulással. Ilyenkor a kollégistáknál is visszaesik a dolog. Te még nem ismerted ezt, ezért nyivákolsz.

Megoldás lehet a koli lakásbérlés majd. De a vizsgaidőszakban akkor is azt látnád, hogy a szinte mindig elérhető haverok is szanaszét vannak, 5-ből.max. 1 elérhető.

2020. jan. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát az szép! Igen ez is ismerős.

Legalább van aki át tudja érezni a helyzetet. Most megnyugodtam hogy nem csak én vagyok így. :D

Igazából sztem az egész felsőoktatás köré épült szlogenek meg ez az egész hipe körülötte egy k* nagy hazugság az egész.

2020. jan. 11. 00:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Dettó, én akkora idegroncs lettem fél év alatt, hogy a barátnőm már nem bírt elviselni és véget vetett egy 2 és fél éves kapcsolatnak. Így visszagondolva nem hibáztatom. 2 éve ennek már, azóta a 3.évet taposom. Nincs senkim azóta, bulizni nem járok, 1 haverom van ő sem az egyetemről. Egy rakás ... az egész, de igazából már ott tartok, hogy nem érdekelnek már az emberi kapcsolatok. Haverból sosem volt sok, barátnőkereséshez meg lusta is vagyok, önbizalomhiányos is szóval teljes mértékben beletörődtem a sorsomba...max amikor nagy ritkán előtör belőlem, hogy nem szeretek egyedül lenni, akkor elmegyek a boltba és veszek valami erőset. Tudom szánalmas, de ez van.
2020. jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Üdv. az egyetemen! :?
2020. jan. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
0%

Gyerekek, no de gyerekek! Ennyire nem sz.a.r az egyetem, csak meg kell tanulni élni vele. Én lehúztam 6 évet a BME nappalin, 4-et az OE levelezőn.

Az egyetemeken sok öntevékeny kör, szakkollégium, tánccsoport van, amikhez érdemes csatlakozni. Egyrészt a tanulás miatt, másrészt a szórakozás miatt. Harmadrészt ott van a csoportdinamika, hogy kitapasztald, mennyire és hogyan tudod az egyéneket, a csoportot a közös vagy csak a saját céljaid érdekében irányítani, vagy te magad az ilyen irányításnak engedelmeskedni.

Az, hogy nincs szabadidőtök, az nem az egyetem hibája. Lehet, hogy rossz a tanulási módszeretek. Ezt érdemes felmérni és változtatni rajta, hogy hatékonyabbak legyetek. Lehet, hogy olyan képzésen vagytok, ami egyszerűen túl sok, és nem bírjátok teljesíteni. Vagy bírjátok, de rettenetesen nehezen. Ha a 3-as átlag nincs meg vérizzadás nélkül, akkor ott baj van. Az a szakma nem nektek való, később nem fogjátok magabiztosan, jó színvonalon tudni űzni. Ekkor érdemes szakot váltani.

Lehet, hogy a diákmunka, karateedzés akadályozza a másirányú magánéletet, akkor ezen kell módosítani.

Az egyetemisták látszólag azért érnek rá kindig mert ők rendelkeznek az idejükkel rugalmasan. Lehet, hogy este elmegy calahova, de akkor utána kevesebbet alszik az értelmesebbje, és tanul.

Egyéb kérdés?

2020. jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:

#4: Az előbbi válaszomon túl neked még annyit, hogy tanuld meg kezelni a stresszt. A rendszeres és jó (nem a sok) tanulás magabiztosságot ad. A stresszt javasolt sporttal, meditációval levezetni. Töményet ritkán fogyassz. A főfőnököm egy idióta, de 14 év alatt csak négyszr ittam meg egy felest miatta.

A párkapcsolatot próbàld meg fenntartani, mert az és főleg a rendszeres szex segít kuegyensúlyozottnak lenni, a stresszt elviselni.

2020. jan. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonymousreview60 ***** válasza:
És ha tartósan nem sikerül kuevickélni a helyzetből, be ódzkodjatok pszichológustól segítséget kérni.
2020. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak annyi a bajod, hogy a szakítás utáni depressziót élsz át, ez okozhatja a lehangoltságot és a nehézségeket, és valószínűleg kapcsolatfüggő is vagy, ezért akarsz azonnal egy új valakit magad mellé.

Szóval nem az egyetem az oka.


Ezen kívül teljesen zavartnak tűnik az írásod (lehet, hogy csak nekem): Írod, hogy, az egyetem a tanulásról szól, nem a csajozásról/fiúzásról és bulizásról, tinderezésről és hasonlókról (így van), de mégis ezeket hiányolod.

Az én köreimben, azok, akik egyetemre jártak, az egyetem után találtak párt (többségében) és nem sokat buliztak az egyetemen.

Ez sajnos (vagy szerencsére) a valóság, nem egy amerikai egyetemi bulivígjáték.

2020. jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!