Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet a magányban...

Hogyan lehet a magányban örömet lelni?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem voltak barátaim, sem párkapcsolatom! (27 éves férfi vagyok)


Az, hogy nem voltak barátaim talán még nem is zavar, de hogy párkapcsolatom sem, az annál inkább.


Viszont ez már egész életemben így lesz azt hiszem. Egyszerűen túl keveset érek ahhoz, hogy legyen egy barátom, ahhoz meg főleg túl keveset, hogy párkapcsolatom legyen, változtatni pedig nem tudok, próbáltam már, de belefáradtam.


Addig viszont kiszeretném bírni valahogy, mert nem valami jó érzés ez nekem. Tudom, hogy vannak emberek, akik örömet lelik a magányban, ők hogy csinálják?


2020. jan. 12. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hobbi, munka
2020. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
En a helyedben egy tarskeresore regisztralnek h a remeny megmaradjon de nem vennem tul komolyan, illetve melette keresnek hobbikat meg eljarnek olyan helyekre amiket szeretek. En amugy szeretek egyedul lenni de egy-ket netes barat nem rossz, arc nelkul is tudsz netes baratokat talalni szerintem csak nezz korbe ismerkedos oldalakon es irj ra emberekre es hatha alakul vmi, a vegen meg akar szemelyesen is joba lesztek, de az se baj ha csak hetente irtok egymasnak vagy kuldesz par vicces cikket vagy memet nekik. Ez is csokkentheti a magany erzetet.
2020. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne sajnáltasd már magad, hogy ez már mindig így lesz, meg hogy túl keveset érsz, mikor egyik átlagember se ér kevesebbet, mint a másik, csak mindenkinek mások az erősségei, neked is vannak. Menj pszichológushoz, aki kihozza belőled az erősségeidet, és melletted áll, hogy ne fáradj bele az aktivitásba. Nem mindenáron társat kell keresni, hanem csinálni kell többféle dolgot közösségben, és ott majd kialakul a barátság és a társ. Gondold végig, mi érdekel, és járj annak megfelelő helyekre, pl művelődési házi szakkörökre, klubokra: tánc, jóga, csapatsport, nyelvtanfolyam, fotókör, kézműveskör. Csatlakozz facebook csoportokhoz is, ott is lehet beszélgetni. A munkahelyeden is beszélgess meg mindenhol állj szóba az emberekkel: járművön, piacon, nem baj, hogy csak 4 mondat lesz, az is kapcsolat.
2020. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem óriási szerencsém van, hogy a hobbim a munkám. Viszont volt olyan időszak amikor mást dolgoztam, akkor kifejezetten hálás voltam a magány miatt, hogy éjszakába nyúlóan foglalkozhattam a hobbimmal.

Most már vannak gyerekek is, otthon hobbival tölthető idő kb nulla. Ezért is jó hogy munkahelyen nagyjából kiélhetem magam.


Szóval fogsz valamit amit szeretsz csinálni, és csinálod mindig. Még az is lehet, hogy később pénzt is kereshetsz vele - ahogy nálam történt. Párkapcsolat meg majd jön. Ne görcsölj rá. Amíg meg nemjön, addig rendezd le magad, hogy ne legyél túl feszült :)

2020. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!