Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért dob el mindenki ilyen...

Miért dob el mindenki ilyen könnyen?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vannak emberi kapcsolataim, alig áll szóba valaki velem. Akik szóbaállnak, azok is nagyon úgy néz ki maximum sajnálatból, de semmi kölcsönös érdeklődés, szimpátia nincs általában. Valamiért nagyon irtóznak az emberek tőlem, mondjuk 24 éves létemre sokmindent nem értem még el az életben, hobbijaim se nagyon vannak, amik voltak azokba beleuntam már. Mostanában nagyon életunt és kiábrándult, kiégett vagyok, kicsit lecsúsztam. Egyetemre járok, az se megy túl jól.


És még akik szóbaállnak velem, ők is nagyon könnyen leráznak. Egy idő után egyre kevésbé hajlandóak szóbaállni velem, egyre kevesebbet írnak vissza, ha meg véletlenül mondok valamit vagy írok valamit, ami kicsit esetleg bunkóság, akkor mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül lekoptatnak. És tényleg a legkisebb apróság miatt is képesek lekoptatni.

Olyan könnyen eldob mindenki mint egy kupac szemetet.

Miért lehet ez, hogy ennyire nem érek semmit az emberek szemében?


2020. jan. 29. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Ezzel én is így vagyok.

Azt mondják nem jó emberekkel vagyok körülvéve.. Hát de akkor mégis milyen emberekkel kéne körülvéve legyek?!

2020. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, egy életunt, kiábrándult, kiégett ember nem lesz igazán szimpatikus senki számára. Az első kép, amit lefestesz magadról egy befelé forduló, negatív ember képe, amitől az emberek ösztönösen el fognak húzódni. Az emberek nem látnak bele a lelkedbe, csak azt látják, amit kifelé mutatsz. Ha te önmagad értéktelennek tartod, akkor tudat alatt olyan gesztusokat, mimikát, testtartást veszel fel a kommunikációban, hogy ez le fog jönni másoknak is és ezáltal mások is annak fognak tartani. Nem tudom hogyan kezeled a meglévő kapcsolataid, de lehet, hogy a szemükben túlságosan tapadsz rájuk ahhoz képest, hogy milyen viszonyban vagytok és ezért koptatnak le egy idő után. Érdemes lenne a metakommunikációd fejleszteni, gyakorolni a tükör előtt, olvasni róla, videókat nézni, ha kell. Elmehetsz önismereti csoportba, ahol tanulhatsz magadról és fejlesztheted a képességeid.

Rég volt már, de velem is hasonlóan bántak az emberek, igaz nekem ez középiskolában volt. Nagyon sok kiközösítésben és megszégyenítésben volt részem, úgy kapartam az emberi kapcsolatokért, ahogy nem szégyelltem, és rendre mind elfordult tőlem is. Aztán olvastam egy könyvet, amiben volt egy jelenet, ami szerint ha erős, független, önbizalommal teli emberként mutatkozol mások előtt - akkor is, ha ezt teljesen megjátszod - akkor elkezdenek hozzád teljesen másképp viszonyulni és mások is eszerint fognak látni. Onnantól, hogy már nem kaparsz mások figyelme után, egyenes háttal, mosolyogva jársz, nem ugrasz minden füttyre, van tartásod, mások hozzáállása is meg fog változni feléd, a viselkedésük miatt pedig neked is több önbizalmad lesz. Amolyan öngerjesztő folyamat, ami megjátszással indul, de valós eredményt hoz. Én ezt kipróbáltam és nyilván nem azonnal fordult a kocka, de tényleg megtapasztaltam, hogy működik. Nem lettem a legnépszerűbb, de onnantól nem cseszegetett senki és még barátaim is lettek, az egyetemen pedig már kifejezetten népszerű voltam. Ettől függetlenül nekem a valós önbizalmam ettől nem jött meg - mondjuk legalább a szociális képességeimen csiszoltam - ahhoz önismereti csoport és pszichoterápia kellett, de kezdésnek jó volt.

2020. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Én is így voltam ezzel. Amíg segítségem kellett, megtaláltak akár évek múlva is, ha "hirtelen segítségem kell", ha nem kell, örökre, végérvényesen eltűnnek életemből. Sokszor úgy éreztem magam, mint akiből "kifacsarták ami kellett", majd elfelejtettek. Ha én kértem segítséget, amiben könnyen tudtak volna segíteni, akkor nagyon felháborodás volt. Nekem ritkán kellett segítség, miután ők évekig segítettek nekem lett volna szükségem segítségre és jött a pofáraesés.

Netes kapcsolataim sem élők: ha nem keresek senkit, nem keresnek. :-( Konkrétan e virtuális kapcsolataim is megszűnnének ha nem írnék vissza senkinek. Névnap-születésnap, ünnepek: én tartom nyilván mindenki névnapját, szülinapját, az enyémet senki sem tartja megemlítésre méltónak. A múltkor köszöntem el valakitől, aki végülis úgy döntött: nem ír vissza nekem. Minden jót kívántam neki az életben. Több mint két hónapja. Azóta sem írt. Ha nem futunk össze valahol, örökre, végérvényesen el fog tűnni életemből.

2020. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Ez a facebook miatt van. Mindenki csak a telefonját nyomkodja ,de megmozdulni senki nem akar senkiėrt.
2020. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Detto ugyanez van nálam is. Én 22 éves vagyok. Letudtam a vizsgáim most van 2 hét szünetem, nyílván senki le se szarja, hogy élek-e. Elvagyok itthon nyomkodom a laptopom meg játszok a telómon...nem gondoltam volna, hogy 22 éves koromban is ez fog menni. Végülis az exem is könnyen elfelejtett egy több éves kapcsolat után, akkor mit várjak másoktól akik alig ismernek.
2020. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"életunt és kiábrándult, kiégett vagyok, kicsit lecsúsztam"


Egy ilyen alakkal mégis mit lehetne kezdeni?

Persze, hogy eldobnak, hiszen egy kupac szemét vagy.

2020. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez megnyugtató, hogy sok pozitív megerősítés van, hogy van arra is példa, ha valaki elkeseredett. Ne várjad, hogy elmennek hozzád a csicskásaid, akik mindig elmennek, akkor is, ha boldogok, akkor is, ha boldogtalanok, és akkkor is írnak, ha szomorúak és akkor is, ha vidámak. ne várd, hogy megcsinálják az ingyenes telefonvonalat, amikor messzire költözöl, vagy, ha tőle messzire mennek csináljad meg, hogy el tudjanak érni és fel tudd őket hívni, akkor is, ha szomorú vagy, akkor is, ha magányos vagy és nagyon elvesztetted a hitedet. Ne légy kárörvendő, az visszaüt, ha mindnekivel ellenséges vagy és sehova nem mész, csak várod, hogy jöjjenek hozzád a szerencsétlen emberek.
2020. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!