Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy alapvetően szép, könnyen...

Egy alapvetően szép, könnyen barátkozó lány mitől érezheti, hogy mindenki utálja?

Figyelt kérdés
Hogy lehet, hogy van egy lány, aki mindenben azt látja, hogy biztos azért tett valaki ilyen-olyan megjegyzést, azért nem ír vissza neki valaki, azért nem köszön neki valaki a villamoson stb., mert vele "mindenkinek" baja van? Ezek a dolgok történhetnének teljesen véletlenül is. Hogy lehet, hogy valaki, aki amúgy könnyen köt barátságot, több legjobb barátja is van, és kívülről egyáltalán nem tűnik szerencsétlennek, azt meséli, hogy nem tud beilleszkedni társaságokba, meg hogy az osztálya is, más csoportok is utálják őt, vagy hogy nyelvtanfolyamon is egyfolytában az az érzése, hogy aki ügyesebb nála, az folyton butának nézi őt? Meglepett, mikor ezt elmondta, mert nem csúnya (kicsit túlsúlyos, de szerintem még a szépség határán belül), okos, jól szokta előadni magát (egyetemen, pl. ha szóban kell felelni, vagy előadást tartani, mindig tökre meggyőzően teszi, többször hallottuk felelni, de ő mindig rettenetesen izgul ezek előtt), meg jó jegyeket is szerez, nem 5 éve jár egy 3 éves szakra, tudja is mit akar az életével, és sokakat ismer. A szememben ő egy tök "menő" lány. Ennek ellenére ő azt mondta, hogy úgy érzi, az egyetemen nem tartozik azok közé, akik sokakat ismernek (nem szokott nagyon bulizni), meg sokszor érzi magát butának, és elmesélte, hogy régen a gimiben volt egy összevont nyelvóra azoknak, akik emelt érettségit akartak, és ott is meg fakultáción is mindig úgy érezte, hogy nem tud beilleszkedni (nem az osztálytársai voltak ott), hogy valamiért utálják őt stb. Meg ez is teljesen meglepett, amit a nyelvtanfolyamról mondott, mert oda én is járok vele, és azt mondta, úgy érzi, az egyik lány mindig azt gondolja róla, hogy ő milyen keveset tud. Pedig szerintem erről nincs szó, és amúgy sem buta ő sem. Még csak nem is lehet panaszkodásnak nevezni (nem a Facebookon írja oda, hogy "csúnya vagyok" és várja a lájkokat), mert egyszer osztotta meg ezt velem egy ilyen lelkizős alkalommal). Sokkal több embert ismer, mint én. Vagy pl. volt egy fiú, aki nekem tetszett nagyon az évfolyamon, majd kiderült, hogy meleg. De ezt én nem tudtam, hanem ez a lány mondta nekem, hogy ne essek bele ebbe a fiúba. Kérdeztem, honnan tudja, azt mondta, a fiú árulta el neki, mert jóban vannak. nekem ilyen titkot senki nem árulna el az egyetemen, mert nem is tudok ilyen szoros barátokat szerezni (1-2 embert leszámítva, pl. ezt a lányt).
2016. máj. 1. 15:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Kérem a felhasználókat, hogy ne privátokat írogassanak, hanem írjanak ide.
2016. máj. 1. 17:49
 2/8 anonim ***** válasza:

Te, mit akarsz ettől a lánytól, barátkozni?

Félsz tőle?

2016. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is lány vagyok, és már barátok vagyunk, ergo nem barátkozni akarok vele, olyan értelemben, hogy már azok vagyunk. Mitől félnék?
2016. máj. 1. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor viszont miért nem érted meg őt? Bocs, nem piszkálni akarlak.

Nyilván elolvastam hogy lány vagy egyébként, csak nem állt össze a kép, hogy mitől ennyire fontos ő neked. Azért kérdeztem.

2016. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát csak ma beszélgettünk, és meglepődtem. Én látom a kérdésemben, hol látszik az, hogy ő nagyon fontos nekem. Vagy ha mégis ez látszik, talán mert annyira nincs sok barátom. Én csak leírtam, milyennek látom őt: olyannak, akiből nem nézem ki ezeket a panaszokat.
2016. máj. 1. 22:12
 6/8 A kérdező kommentje:
*nem látom, hol látszik
2016. máj. 1. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Az idejáró emberek nagy többségét saját maga érdekli s ez jól leképezi a társadalmat is. A Te kérdésed leírása becsületesen hosszú, alig esik szó benne Rólad. Csupáncsak innen gondoltam. Majd kiböki a szemedet. Ne vedd rossz néven.
2016. máj. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát mert most erről volt szó. Mindegy, várok további válaszokat.
2016. máj. 2. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!