Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan leljem meg önmagam?

Hogyan leljem meg önmagam?

Figyelt kérdés
Sokszor mondják nekem, hogy önmagam legyek, de az a baj, hogy pontosan én sem tudom, hogy milyen az az önmagam. Hogyan tudom meglelni önnmagam?

2020. ápr. 23. 07:44
1 2
 11/17 anonim válasza:

# 10


Pont hogy nem tudok semmit 😃

Nem tudok rámutatni semmire - mivel nincs mire.

Azt mondom hogy ha felfüggesztjük a gondolkodást, és csak úgy vagyunk a jelenlétben - akkor bárki számára nyilvánvalóvá válhat..

2020. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Mármint az válik nyilvánvalóvá hogy akkor is van valami - amikor nem vetítjük ki magunkat. Nem ugrál az elme a múltban, jövőben, és nem határoz meg semmit pl jónak, rossznak.

Az elme nélküli tapasztalás teszi nyilvánvalóvá azt hogy nem az elme vagyunk :)

2020. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem árt egy kis segítség időnként, hasznos a filozofálás, meditáció, de ne várjátok a kérdezőtől, hogy egyből mély meditatív állapotba jutva guru legyen.

Lassan lépésről lépésre lehet fejlődni és nem biztos hogy mindenki ugyanazon az úton jut el az önismerethez.

2020. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

re #6 (2-5 vagyok) "A kérdésből is kitűnik, hogy a kérdező számára az ilyen típusú válassz nem válasz." - várjuk meg azért a kérdezőt, mert szerintem nem tűnik ki, neked lehet, de a kérdezőt is várjuk.


"Azt pedig hadd ne kommenteljem, hogy egy verset idéztél érvelés gyanánt :D"

Köszönöm, hogy nem kommenteled a gyönyörű Radnóti verset, ahol a költő szintén "keresi önmagát" ebben a versben - miért is kellene itt érvelni?

A felvetett probléma egyetemes és örök emberi - Radnóti meg tudja fogalmazni költői szinten, tehát érdemes idézni.


"Ó, hadd leljem meg végre honomat!

segíts vigasztaló, pillangó gondolat!"

---------------


A kérdés filozofikus, helyén való elgondolkodtató választ adni. (a szekrényes sem tetszett? szomorú vagyok) Örülök, hogy a #4-es tetszett, akkor indulj el azon. Mi itt azért eléggé sötétben tapogatózzunk, három sorból nehéz megállapítani, milyen szinten és mélységben kell válaszolni.

*

Jobb az esélye egy zen mesternek, aki ismeri gondterhelt tanítványát:


- Mester! nem találom az utamat!

- Ott van a lábad alatt!

*

2020. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mindig hallgass a szívedre, mert az ember lelke az, ami különbözik.
2020. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszokból is látszik, hogy sok vetülete van a kérdésnek. Egyik lehetséges megközelítés, hogy megértsem, hogy "hogy vagyok összerakva", az annak megvizsgálása, hogy milyen személyiségtípus vagyok. Erre is többféle rendszer van, mondok egy konkrét példát, a párom ezt olvasta nemrég: [link]

és nagyon tetszett neki, sokat segít önmagam és mások megismerésében, megértésében is.

Kedvcsinálónak ezt írják róla:

"Amit nem tudunk magunkról, az árthat nekünk éppúgy, mint a környezetünknek, és akadályozhat abban, hogy a legjobbat hozzuk ki magunkból. Az enneagram ősi személyiségtipológiai rendszer, amely hátborzongató pontossággal írja le, milyenek vagyunk és hogyan működünk, melyek az erősségeink és a gyengéink, milyen a típusunk érett és kiteljesedett, illetve kevésbé érett formája, és mit tehetünk azért, hogy legjobb önmagunkká, bölcsebbé és együtt érzőbbé váljunk."

2020. ápr. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én depis voltam akkor kaptam én is ezt a optimizmus 10 pontban elküldöm neked hátha segít Szia!Tíz pont az optimizmusról amit érdemes megfogadni!


1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!


2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !


3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!


4 A természet legnagyobb csodája vagyok!


5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !


6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!


7 Nevetni fogok a világra


8 Ma megszázszorozom értékeimet


9 Most fogok cselekedni


10 imáimban útmutatást kérek

2020. ápr. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!