Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha azt érzed, hogy nem számít...

Ha azt érzed, hogy nem számít senkinek, hogy élsz-e vagy halott vagy, akkor mi értelme van létezni, és napról-napra felkelni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 15:34
1 2
 1/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
92%
A magad boldogsága miatt, igazából ez kéne hogy elsősorban kielégítsen, hogy amit te teszel, az produktív, és megtalálod az élet örömeit. Ehhez nem kell senki más feltétlen. Amikor meg elkezded magad szeretni, más is fog, hidd el!
2020. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
A remény, hogy ez változhat.
2020. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
71%
Mindig lesz valaki, akinek számítasz. Ilyeneken felesleges gondolkozni, mindenkinek átfut az agyán, majd túlleszel rajta :)
2020. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Mindig lesz valaki, akinek számítasz. Ilyeneken felesleges gondolkozni, mindenkinek átfut az agyán, majd túlleszel rajta :)"


Egy ember van az eleven közelemben. És biztos vagyok benne, hogy ha arra jönne haza, hogy már meghaltam, pár nap után folytatná az életét ugyanúgy, mint eddig.

2020. ápr. 29. 15:42
 5/13 anonim válasza:
60%

Nem tudom mi lehet a kérdés oka... Én még nem gondoltam ilyenre, de volt már egyszer-egyszer olyan érzésem, hogy valaki tényleg jobb szeretné ha nem látna. Nem valószínű hogy erre a válaszra számítasz, de csak van valami vagy valaki, aki ezt a nézőpontot megváltoztatja.

Elég sokszor el szoktam gondolkodni olyan dolgokon, hogy miért távolodtam el néhány egykori barátomtól... Viszont azt gondolom, hogy ha valaki már csak ír is neked, akkor az valamilyen módon gondol rád.

2020. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem másoknak vagy másokért élek, hanem magamnak és magamért, szóval a boldogságom teljesen független attól, hogy kinek számítok és kinek nem.
2020. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Nem valószínű hogy erre a válaszra számítasz, de csak van valami vagy valaki, aki ezt a nézőpontot megváltoztatja."


Sosem voltak barátaim. Anyukám halott. A nagyszülőm nagyon úgy fest, hogy már annyi ember meghalt körülötte az évek alatt, hogy lepereg róla. A pszichológusom meg... neki is van még egy rakat páciense. Nem változtatna semmin, ha kikerülnék a képből. Úgy érzem magam, mint azok az öregek, akik mondogatják, hogy már mennének a feleségük/férjük után, mert már nem vár rájuk itt semmi. Mert már nincs körülöttük olyan, akinek ne lennének pótolhatóak, felejthetőek.

2020. ápr. 29. 15:53
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
A céltalanság képes olyan - egyébként súlytalan - problémát generálni, mint a jelentéktelenség érzete, így szerintem neked elsősorban az lenne a megoldás, ha célokat tűznél ki magad elé, amiket aztán teljesítenél. Ezek az először apró, később nagyobb sikerek rávilágítanak majd, hogy van annak bizony szerepe, értelme és jelentősége, hogy minden nap felkelj.
2020. ápr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerezz egy háziállatot, és máris számítasz valakinek.
2020. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi javaslatokat. De a privát üzenetes hittérítők kérem, kíméljenek, nélkülük is elég nyomorultul vagyok.
2020. ápr. 29. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!