Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha muszáj lenne választani,...

Ha muszáj lenne választani, melyik életstílust választanátok a kettő közül?

Figyelt kérdés

1. Tartalmas társasági élet, család, sok barát, stb., mellette viszont szegény vagy, hónap végén már nagyon be kell osztani a pénzt.


2. Se család, se társasági élet. Maximum 1-2 jó barát, akikkel havonta 1-szer találkoztok, plusz néhány rokon, és itt ki is merülnek a szociális kapcsolataid, mellette viszont van pénzed, jómódú vagy, tudsz utazgatni is, ha mást nem, egyedül.


Mindkettő választás egész életedre szól, tehát hogyha az elsőt választod, akkor már sosem leszel gazdag az életben, vagy ha a másodikat választod, akkor családod sem lehet sosem. Se férj/feleség, se gyerek.



2020. máj. 29. 23:25
A kérdező szavazást indított:
1
2
68 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
89%

Mind kettőt meglehetne unni egy idő után.

De a sok vagyont főleg.

Én bele unnék,ha annyi pénzem lenne,hogy nem tudnék mit kezdeni vele.

2020. máj. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs még saját keresetem, tehát a pénztől eltekintve majdnem teljesen a 2. vagyok, (barátok nélkül) és élvezem. Szóval nem látom rossz oldalát.
2020. máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

A 2. opciót nézve a valóságban mindenképpen lenne társaságod egy idő után szóval ha nem kötöd ki ennyire hogy tényleg semmi akkor ez.


De mivel a magány eléggé elviselhetetlen így inkább az 1. és csak álmodom a 2.-ról hogy jó lenne (de nem az)

2020. máj. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Az 1. verzió sokkal szimpatikusabb, mint a 2.

Fiatalon, egészségesen, biztosan jobb a 2. variáció. De a fiatalság nem örök, mert múlik. Mi történik akkor, ha öregszünk? Már mindent láttunk, mindenünk IS van, csak eltűnnek a környezetünkből a barátok, szüleink már régen meghaltak. Családunk nincs. No, ilyenkor mi a helyzet?

Átmenni egyik kategóriából a másikba nem lehet!

Az 1. variációt választom, így is - úgy is.

2020. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Nálam csak az első variáció játszik. Szeretnék boldogan élni és ebben engemet csak a család, rokonok és barátok jelenléte tesz azzá. Pénz nem érdekel, amúgyis olyan szakmát tanulok amiből sose leszek milliomos, szóval ezt az életutat egész hamar eldöntöttem.
2020. máj. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Kövezzetek meg de én hajlok a 2. opció felé, nem azért mert "hú sportkocsik meg luxusnyaralások" hanem mert "hú nyugalmas élet". Anyagi bizonytalanságban nőttem fel + barátom se volt sok úgyhogy tisztában vagyok vele mit vállalok. Míg annak idején inkább barátokra vágytam (mint minden tizenéves) mint jólétre, azóta be kellett látnom hogy sokan csak kelletlen drámát hoznak az ember életébe, mást nem. Ráadásul azt se lehet biztosítani hogy valóban barátok között leszel életed végéig és nem magányosan egy lepukkant panellakásban miközben a hűtő (és így a gyomrod is) kong az ürességtől. A pénzt viszont lehet úgy befektetni hogy ellásson életed végéig, lesz kaja a hűtőben és a tető se ázik be a fejed felett. Élhetsz a hobbijaidnak, sportolhatsz, olvashatsz, tanulhatsz, megismerheted a világot, megoszthatod a tudásod másokkal az interneten és még ez utóbbi is adhat egy örömforrást.


"Fiatalon, egészségesen, biztosan jobb a 2. variáció. De a fiatalság nem örök, mert múlik. Mi történik akkor, ha öregszünk? Már mindent láttunk, mindenünk IS van, csak eltűnnek a környezetünkből a barátok, szüleink már régen meghaltak. Családunk nincs. No, ilyenkor mi a helyzet?"

Mondok valami ijesztőt: sok mai fiatal fog így járni 15-20 éven belül akár van pénzük akár nincs. A mai emberi kapcsolatok borzalmasan felületesek, mindenki rá van szokva hogy lájkoláson kívül semmi mást nem kell tenni a másikért. A válási statisztikák is rosszak, a "míg a halál el nem választ" már csak egy könnyelmű ígéret (értem én, az hogy "míg a válóper el nem választ" mégse hangzik olyan romantikusan...). Aki eleve elvált szülők gyereke az nagyobb eséllyel lesz maga is elvált szülő. Plusz manapság olyan társadalmi mozgalmak, ideológiák és folyamatok mennek végbe amelyek a két nemet igyekeznek összeugrasztani egymás ellen. Szóval a mai társadalom egyáltalán nem családbarát, se Magyarországon se nyugaton. A család mint egység ma már nem egy biztos pillér hanem egy kártyavár.

2020. máj. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen szerencse, hogy a való életben mindkettő összejöhet. Az elsőt választanám, a család fontos. Azt, hogy hogyan kell pénzt csinálni már tudom, ha mindenünket elvennék is.
2020. máj. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kérdés, hogy a második. Le sem tudom írni mennyire elképzelhetetlen számomra a családalapítás.
2020. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha meggazdagszol, akkor egy csapásra tele leszel rokonokkal.
2020. máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
2
2020. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!