Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek valóban érnek...

Szerintetek valóban érnek valamit a telefonos lelkisegély-szolgálatok?

Figyelt kérdés

Egy ideje problémáim vannak, amiről nem tudok őszintén beszélgetni az ismerőseimmel meg a családdommal, mert ők nem veszik komolyan. Nekem viszont jól esne átbeszélni a dolgokat valakivel, aki végighallgat.

Arra gondoltam, hogy fel kellene hívnom valamelyik telefonos lelkisegély vonalat, viszont nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet-e.


Van közületek esetleg olyan, aki már használta valamelyiket? Nem szórakozásból, telefonbetyárkodásból, hanem komoly céllal! Egyáltalán hogy történik itt egy beszélgetés? Csak meghallgatnak, vagy esetleg adnak olyan tanácsokat, amelyek valóban hasznosak lehetnek, és segíthetnek megoldani a problémákat? Mennyire türelmesek, kedvesek és nyitottak az ott dolgozók? Rögzítik a beszélgetést? Megéri felhívni őket, van értelme?


Ha van közületek olyan aki már hívott telefonos lelkisegélyt, esetleg rendszeresen hív, vagy netán dolgozott/dolgozik ilyen helyen, azoktól nagyon szívesen veszek mindenféle tapasztalatot, legyen akár pozitív vagy negatív. Illetve javaslatokat is várok, hogy melyik vonalat érdemes hívni.



2020. jún. 9. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Hívd fel nyugodtan, ahelyett, hogy itt kérdezel. A telefon mögött ülők erre vannak felkészítve, "kiképezve". DE!


Ha nagyon nem mered felhívni őket, keress online szolgáltatást. Magyar nyelvű nem tudom, van-e, de angol van, amit talán nem trollkodnak össze naponta.

2020. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Nekem rossz tapasztalatom van.


Huszonéves férfi vagyok, a hangja alapján egy 50 év körüli nő lehetett a vonal túlsó végén, de végig éreztem rajta, hogy nem ért meg engem (pedig nem hisztiztem, nem sajnáltattam magam, hanem teljesen normális stílusban mondtam el neki a gondjaimat). Olyan közhelyeket mondott, amiket mindenki tud. Éjfélkor hívtam, direkt azért, hogy nyugodt körülmények között beszélhessünk. Nem jött be, többet nem próbálkozom velük.

2020. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
71%

Szia!


Szerintem itt is lenne olyan, aki végighallgatna. Ha jól sül el, akkor ráadásul nem kizárt egy tartós levelezőpartner vagy akár egy barátság kialakulása sem.


Én a helyedben először ezzel próbálkoznék. Ha valaki kíváncsi rád, akkor hidd el, hogy nemcsak meghallgat, de próbál is megérteni. Teljesen más, ha valaki érdeklődő, és megint más, ha valaki meg csak ott ül a telefon mellett, mert ez a munkája.

2020. jún. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Nekem írhatsz, ha nem segít a telefonos lelkisegély.


Nem vagyok sem szakember, sem angyal, csak egy nyugodt természetű, türelmes és gondoskodó lány. :)

2020. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hívtam már ilyen segély vonalt,alapból nem magam miatt tettem.Egy barátomnak vannak családi problémái,így megkért,hogy kérdeznék-e pár dolgot.Az elején elmondtam,hogy nem magam miatt hívom őket.(Egész ideges vagyok emberek körül,mégha hívás is.Így nem nagyon hitt nekem,de nem fitogtatta.)A végére már nem is voltam olyan ideges.Inkább amúgy meghallgatnak,mint tanácsot adnak.Amúgy nagyon megnyugtattó hangja volt,én nem éreztem úgy,hogy zavarnám.
2020. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!