Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Rengeteg gondom van lelkileg...

Rengeteg gondom van lelkileg meg mindenhogyan,de kevésnek találom a pszichológust,hol lelhetnék egy emberre,aki segítene?

Figyelt kérdés
Pszichológus nem segített,illetve hát nem tudta mit kell mondani,hogy haladjunk, még volt,hogy én is meséltem,hogy haladjon tovább a beszélgetés,de csak nézett...Lényegében rengeteg,sok apróság,egy jó pár nagyobb gond. És ugye szeretnék találni valakit,aki ezeken tud segíteni,tud megoldást mondani nekem,hogy mit csináljak. Voltak már emberek,de már nem foglalkoznak velem,nem írnak vissza. Az okosabbak sem. Pedig az okosak azért tudtak segíteni rendesen,és javult is pár dolog,csak otthagytak ők is...pedig mikor ott voltak nekem,azt éreztem,tökmindegy mi a gond,csak szólok. Megmondják mit kell mondani/tenni, én mondom/teszem,és működik. Mert míg voltak akkor így is történt valóban. Most magamra maradtam,mint egy sereg tábornagy nélkül. Mit tehetnék? Olvasgattam is a témában meg minden,de valahogyan nem nagyon sikerült kijutnom.
2020. jún. 12. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Próbálj másik pszichológust. Szakemberek között is vannak különbségek.
2020. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak a harmadik pszichológus vált be anno. Viszont a pszichológustól ne azt várd, hogy megoldja a problémáid, mert nem arra való. Meghallgat, jól célzott kérdésekkel elgondolkodtat, de a melót neked kell beletenned.
2020. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked pont ez a bajod. Nem mersz onalloan donteseket hozni es mindig mastol varod el, hogy iranyitson. Alarendelodsz masoknak. Neked azert nem tud a pszichologus segiteni, mert:


1. Nem ismerte fel, h neked iranyitas kell es nem segitseg


2. Neked iranyitas kell es nem segitseg.


A pszichologus nem mondhatja meg, h mit tegyel az eletben. Te pedig a felelosseget ami a donteseiddel jar atharitos masra. Igen, neked vezeto kell. De miert is? Ezen kene tornod a buksid. Nem fogsz talalni mindig valakit aki majd iranyitja az eleted, ezt nem varhatod el senkitol.

2020. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy az élet kérdéseire, talán más sincs előrébb, hozzád képest. Talán ezért hallgat a pszichológus is. Mert várja, hogy te mondd meg, hogy veled mi legyen, csak ad egy lehetőséget, egy helyet időt és valakit aki figyel, hogy ebben hátha kibogózod.
2020. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne mástól várd mindig a megoldást. A pszichológus csak segít rávezetni, de a probléma megoldásához te kellesz. Felelősséget kell vállalod a döntéseidért. Az okos emberek is besokallnak, ha csak állandóan problémákat hallgatnak. Nem tanácsadók és nem nekik kell megoldaniuk az életedet ráadásul ingyen. Tudod milyen fárasztó egy magadfajta ember? Egyszer én is beleszaladtam, próbáltam segíteni, de csak azt éreztem, hogy folyamat lehúz, így inkább megszakítottam vele a kapcsolatot.

Meg mégis mit vársz, hogy mindig megmondják mások, hogy mit tegyél? Ha valaki azt mondja szakíts az eddigi életeddel, akkor megtennéd? Inkább keress másik pszichológust, de ne tőle várj megoldásokat. Jah és nagyon vigyázz a különböző vallási irányzatokkal, mert az ilyen embereket előszeretettel húzzák be.

2020. jún. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez részedről egy emberi játszma: Hagyd abba! Könyv: Emberi játszmák

Eric Berne.

2020. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Én a második pszichológus után akikre csak a pénzem pazaroltam feladtam.
2020. jún. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ha el akarok érni valamit valakinél pl hogy adjon tüzet,meg kell győzzem,és ahhoz nem értek,nem tudom hogy kell ügyesen kommunikálni az emberekkel,szólnom kell vkinek aki tudja,és elmondja hogy mit mondjak neki,ahhoz hogy elérjem a kívánt hatást...és ezeknek a recepteknek nem tudom a lelőhelyét...(most csak egy egyszerű hülye példát mondtam...)
2020. jún. 14. 16:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyszeru recept: szeva koma, tudnal adni egy kis tuzet? Illedelmesen megkell kerni. Innentol mar csak 2 dolog akadalyozhatja meg: ha nincs tuze es ha ugy dont, h nem ad. Senkit nem kell ravenni semmire, tiszteletbe kell tartani, ha nem akar adni.
2020. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mondom hogy ez csak egy buta pelda volt....
2020. jún. 15. 01:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!