Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy jöjjek ki ebből a magányból?

Hogy jöjjek ki ebből a magányból?

Figyelt kérdés

Nagyon magányosnak érzem magam, sokszor úgy érzem egyedül vagyok pedig vannak barátaim.


Van egy legjobb barátom, akivel múlt év végén/év elején csomó mindent megbeszéltünk, hogy majd csinálni fogunk és segít kiszedni ebből a lehangolt állapotból. Ezekből szinte semmi nem lett, eleinte eljártunk edzeni együtt, de szépen lassan lekopott, mindig volt valami kifogása. Nyárra egy külföldi nyaralást is terveztünk meg még pár dolgot, de már most látom, hogy nem lesz belőle semmi. Hétvégente eljárogatunk 3-4 órára ide-oda sportolni, de ennyi. Mióta elkezdett randizgatni egy csajjal, azóta egyre kevesebbet találkozunk és nem is ír annyit. Sokszor mintha megfeledkezne rólam.


Szobatársam 2 napot van fent, de van hogy annyit sem, a hét többi napján egyedül vagyok. Csendes, így ide-oda menni se tudnék vele, ha fent is lenne…


6-7 hónapja tart ez a rettenetes érzés, de az utóbbi 4-5 hétben nagyon magam alatt vagyok és szerintem már egy pár hete depressziós is vagyok. Párkapcsolatom sincs és nem is látok rá esélyt a közeljövőben. Volt 2-3 kavarásom, de meguntam őket egy hét vagy pár nap után. Utoljára tavaly nyár végén ismertem meg egy lányt, Ő vele rengeteg időt töltöttem el, nagyon ragaszkodtam hozzá, de végül nem lett belőle semmi és csúnyán is váltunk el egymástól az alacsony önértékelésem miatt. Bűntudatom van nagyon és hiányzik, főleg most.


Hétvégén is egyedül voltam Budapesten a biciklis felvonuláson, mert senki sem akart jönni. Aztán végül 3 idegennel tekertem végig, és jó volt, de őket valszeg soha többé nem fogom látni. Sokszor elmegyek az egyetemi könyvtárba tanulni vagy beadandót írni vagy csak kajálni egyet, mert legalább akkor emberek között vagyok és nem fent ülök a kollégiumban egyedül.


Semmihez nincs már kedvem egyedül. Tanulnom kéne, de csak halogatom és tolom magam előtt a határidőket és egyre bizonytalanabb vagyok. Semmi se úgy jött össze ahogy elterveztem. Az utóbbi két hétben már többször elsírtam magam, mert nem bírtam tovább. Senki nem látja, hogy szenvedek és senkivel se tudom ezt megbeszélni, így csak gyűlik bennem ez a feszültség.


Sokszor már azon gondolkozom, hogy mi értelme van ennek? Ha elalszok, hátha a következő nap jobb lesz és valami megváltozik, de csak egyre mélyebben vagyok.


23/F



ápr. 23. 18:31
 1/10 anonim válasza:
Esetleg koncert, rajongói csoportok?
ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De azokon is hogy? Nem vagyok annyira közvetlen, hogy bárkihez oda menjek csak úgy ismeretlenül. Ezeken is általában mindenkinek megvan a saját maga is baráti köre.
ápr. 23. 19:00
 3/10 anonim válasza:
70%
Esetleg a parkot? Én is magányos vagyok, de ki kellene azt, hogy sokáig ott vagy a parkban. Hátha valaki akár egy csaj odamegy a közeledben. Ez egy tanács volt.
ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Koncentrálj valami másra, ne arra, hogy egyedül vagy. Teljesen átérzem, hogy érezheted magad, nagyon szépen leírtad.

Vállalj diákmunkát, hm? Megismernél embereket, interakcióba lépnél másokkal. Nem kell feltétlenül arra gondolni, hogy most ott nagy barátságok fognak születni, egy-egy kedves gesztus, néhány mondat is fel tudja dobni az ember napját.

Nekem a helyi kisbolt a szórakozásom. Már ismerjük egymást látásból, beszélgetünk is néha, ha úgy jön ki. Amikor nagyon magam alatt vagyok, beugrom valamit venni, és nagyon jól tud esni, hogy ismerősként kezelnek, szeretnek, és kicsit oldja ez a magányom.

Nekem már ez a specialitásom, az ilyen pár másodperces élményekből táplálkozom. Nagy barátságokra nem számítok, de nyitott vagyok és kiegyensúlyozott. Tanuljál, csináld meg a vizsgáidat, hogy legalább amiatt ne marcangold magad és sikerélményed legyen.

ápr. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tanulocsoportokba sincs senki? Nehezen hiszem, amikor 500 ember van az egyetemen
ápr. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok annyira közvetlen, hogy bárkihez oda menjek csak úgy"

Hát, akkor először ezt kellene megtanulni...

ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Manó11 ***** válasza:
esetleg önkénteskedni mondjuk állatmenhelyen? önzetlen jó cselekedet. és próbálj tanulni hisaz úgy tudsz majd munkát szerezni. ha gondolod írj rám,én meghallgatlak beszélgethetünk ha nem zavar hogy 45/ nő vagyok. fel a fejjel!
ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 savelog válasza:
Nem tudom milyen érdeklődési köröd van a sporton kívül, de én ott keresnék hasonló gondolkodású, érdeklődésű embereket. Akár chaten eleinte, aztán alakul valahogy.
ápr. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 De hogy chaten? Online? Azt se tudom, hogy merre, vagy hogy kezdjem el.
ápr. 26. 22:15
 10/10 anonim válasza:
Chatroulette.
ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!