Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak szerintem lehetetlenült...

Csak szerintem lehetetlenült el napjainkra teljesen a verbális kommunikáció két idegen ember között?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évek tapasztalataira támaszkodva arra a megállapításra jutottam, hogy 2020-ra gyakorlatilag lehetetlenné vált beszélgetést kezdeményezni és fenntartani egy olyan olyan emberrel, akivel korábban még nem tettem azt. Mindegy hogy személyesen vagy interneten, az eredmény nagyjából ugyanaz.

Az egyszerűség kedvéért, mivel napjainkra elsősorban az internet a fő platform, az internetes "ismerkedés" címszó alatt beszélnék a dologról. Felveszem a kapcsolatot valakivel, de a tucatnyi platformnak és az azokról érkező emberáradatnak köszönhetően, elveszek a semmiben, és valószínűleg soha nem fogok eljutni az illetőhöz, vagy ha véletlenül mégis, rövid időn belül elsodor az ár, és valaki más vagy inkább több ember jóval érdekesebb lesz nálam, vagy egyszerűen csak elfelejtődök, főleg mert nem vagyok az a rámenős, nyomulós, kezdeményező, "zaklató" fajta sem.

Az utóbbi években úgy alakult, hogy sokat költözködtem, és amúgy sem volt túl nagy baráti köröm, mára nagyjából 1 kezemen meg tudom számolni az összes barátomat és közelebbi ismerősömet, akikkel legalább éves szinten tartom a kapcsolatot. Emiatt próbálnék újakat szerezni, nem tagadom, párkeresési szempontból is valahol, de nem elsősorban ez a legfőbb motiváció. Ha ellenkező neműek felé próbálok nyitni, legfőképp nem agresszívan teszem azt.

Akárhogyan is, de folyamatosan falakba ütközöm, és végül ugyanoda jutok. Vannak még mások is rajtam kívül, akik hasonló problémákkal küzdenek? Véleményekre is kíváncsi lennék, ha esetleg valaki tudja mi a megoldás, vagy ha felvilágosítanak a későbbiekben, hogy mit csinálok rosszul. Köszönöm, aki végigolvasott. 27/F



2020. júl. 5. 19:44
1 2
 1/12 Komacso válasza:
0%

Elég nehéz igy válaszolni hogy alig van rólad adatom, pl hogy hány éves vagy vagy hogy fiu vagy lány vagy-e, de szerintem próbálj elmenni bulikba, vagy csak edzőterembe, vagy csak mozdulj ki és egyszer csak fogsz találni egy olyan embert aki a barátod lesz, vagy a barátnőd/pasid.

Szerintem csak próbálkozz, egyszer csak sikerülni fog.

2020. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Hát igen, vannak olyan generációk és olyan személyiségtípusok, akik képességeit az olyan összetett tevékenység, mint a beszélgetés, meghaladja.
2020. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Szia, én Nő vagyok(23) az én álláspontom az, hogy elbeszélgetek neten idegennel bármi gond nélkül, de amint olyan érzésem lesz, hogy többet akar, nekem attól a ponttól nem kell.

Azt mondanám tanács ként, hogy addig ne jelezd a nő felé hogy jó vóna neked, amíg nem érzed azt, hogy ő is keresi a társaságod. És ha tudtok miről beszélni, (nem csak megkérdezni hogy mit csinált ma meg amúgy hogy van, mert (szerintem) az nem valami érdekes beszélgetés) akkor az már jó pont.

Ha meg már te is unod a beszélgetést, annak semmi értelme. Szerintem amúgy ha te nem unod, akkor ő sem fogja.

Én azt mondanám (nekem csak facem van) hogy valami csoportban próbálj ismerkedni (ha neten szeretnél) mert minden létező poszt egy beszélgetés téma, a kommentekbe el lehet lenni :)

2020. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Soha nem indítottam még úgy beszélgetést, hogy "Szia, hogy vagy?:)", mindig valami indokkal írok rá valakire, ha valami felkeltette benne az érdeklődésemet, vagy felvetődtek bennem kérdések, tehát eleve adott témakörrel indítok, és próbálom azt normálisan megfogalmazni.

Mint a kérdésem alatti leírásban is elmondtam, nem vagyok az a nyomulós fajta, az eddigi barátnőim is mind úgy szedtek fel engem, sokáig azt hitték, hogy be se jönnek nekem.

Az a baj egyébként, hogy a szintén fent leírt okok miatt a társaságom nem nagyon keresik, mert minden nő társaságát percenként 100 agresszív udvarló keresi, akik közül nyilván akad néhány potenciális jelölt is, így bőven elveszek a vásári forgatagban.:)

2020. júl. 5. 20:15
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem ez nem igaz. A megfelelő helyen, a megfelelő embert kell megtalálni, ennyi a titok. Ha valakivel gördülékenyen megy a kommunikáció és kölcsönösen szimpatikusak vagytok mint személyiség, akkor ott már szinte magától megy a dolog. A többit pedig hagyni kell.

Ami nálad problémás lehet, az a korod. Ennyi idősen sokan már házasok, van ahol van már egy-két gyerek is.

2020. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem azt mondom hogy mindig kell témával indítani, de amikor ötödszörre kérdezik meg hogy mi a helyzet/ mit csináltál ma, akkor falnak tudnék rohanni..

amire én gondoltam korábban, az az erőltetett írás, amikor csak írsz, mert mért ne, de am nincs mit mondanod és nem tudsz miről mesélni.


persze beszédindítónak megfelel, de én a szia hogy vagy szövegben párszor már csalódtam

2020. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a korom is problémás már, de vannak még azért sokan, akik 30 körül se alapítottak családot. Manapság bizonyos társadalmi rétegben első a karrierépítés, aztán ha megvan a biztos egzisztencia, jöhet a gyerek és a többi. De ja, ahogy telik az idő, a helyzet csak egyre nehezebb, ettől még valahol bízom valami megoldásban. :D Ez a megfelelő helyen, megfelelő időben dolog, nekem kicsit olyan, hogy nem nagyon hiszek már a mesékben..:)

Meg sajnos a világ is egyre pénzorientáltabb. Nem vagyok szegény, de dollármilliomos sem. Régebben teszteltem, hogy előadtam, hogy gazdag vagyok, és véletlenül eléggé közreműködők is voltak a lányok, de e tapasztalatok miatt csak megcsömörlöttem jobban az egésztől...

2020. júl. 5. 20:45
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ismerkedj offline.
2020. júl. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Melyik kettő?
2020. júl. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Megértem a problémád, nőként is rettentő elidegenítő az online ismerkedés, én például le is tettem róla, mert csak untatott és kiábrándított, pedig én nyitott lettem volna barátságra, párkapcsolatra, de elég hamar feladtam. Az a baj, hogy élőben is ez érződik, hogy az embereket igazából nem érdekli a másik, és minél idősebb leszel, annál rosszabb ez, legalábbis tapasztalataim szerint egyre kevésbé nyitottak az emberek, egyre kevésbé akarnak új embereket mélyen megismerni, így persze, hogy nehéz kommunikálni.

Szerintem semmit nem csinálsz rosszul, nem veled van a baj, hanem egy ilyen társadalomban élünk jelenleg, tanácsként max azt tudom javasolni, hogy próbálj ki új dolgokat, új közegeket, társaságokat, mert minél több embert ismersz, annál nagyobb az esélye, hogy valakivel meglesz köztetek az az összhang és plusz, amiből jó emberi kapcsolatok születhetnek.

2020. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!