Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen okokra vezethető...

Milyen okokra vezethető vissza, hogy egy férfi felnőtt korában sem tud leszakadni a szüleiről/édesanyjáról?

Figyelt kérdés

A jelenség gúnyneve "mamahotel" és hasonlók. Egyre gyakoribb sajnos.

De mik eredményezhetik ezt az állapotot, hogy sok férfi még a harmincas éveiben is az édesanyjával lakik, nem alapít családot, nem lesz komoly kapcsolata, gyereke stb.

Kérlek, csak normális válaszokat írjatok. A "mert életképtelenek" és hasonlók nem minősülnek annak.



2020. júl. 22. 18:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%

#én sem az ötös vagyok

De!....

Ha 50 évesen az anyáddal élsz és az jelenti számodra a boldogságot/szabadságot hogy délig alszol akkor én is megkockáztatom, hogy semmit nem értél el. (Persze ez magánügy)

2020. júl. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is mintapéldája vagyok a Pán Péter-szindrómának 42 éves férfiként. Bár nem anyámmal élek, nagyon jóban vagyok vele, napi szinten beszélünk, és csak egy véletlen öröklésnek köszönhetően lett saját lakásom. Sosem tudtam felnőni, sok barátnőm volt, de egyik mellett sem tudtam végleg kikötni. Nem éreztem magam alkalmasnak az apaságra, féltettem a szabad és gondtalan életemet minden felelősségtől. Folyamatosan elemeztem és elemzem magam most is, miért lettem ilyen. Arra jutottam, hogy azért, mert nem volt apám, se testvérem, anyám pedig nagyon szeretett mindig, és ezt úgy fejezte ki, hogy minden problémámat azonnal megoldotta, még mielőtt egyáltalán észrevettem volna azokat. Sosem hagyott szembesülni semmilyen helyzettel, ha baj volt, azonnal ott termett és átvette az irányítást. Ő jószándékból ilyen, de ezzel elérte, hogy dögletesen lusta lettem, és mindenből kihátrálok, ahol a legkisebb felelősség hárulna rám, így mindig csak a legbiztonságosabb munkákat vállalom el, ahol nincs semmi kockázat, se éles határidő, se nagy pénz. Ezek miatt klasszikus lúzer lettem, dacára annak, hogy mások szerint a képességeimmel milliomos lehetnék. Szóval ha egyszer mégis lenne gyerekem, ilyen tekintetben biztos máshogy nevelném, mint engem anyám.
2020. júl. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Tehát akkor kijelenthetjük, hogy a két legkomolyabb ok:


1) az anyagiak. Főleg amióta behozták a CSOK-ot és pár év alatt a triplájára nőttek a lakás-és albérletárak. Emellé pocsék fizetések társulnak, így a saját egzisztencia (hacsak nem örököl, vagy gazdagok a szülők) elérhetetlen álom.


2) a neveltetés. Ezen belül sokféle ok lehet, például az apa hiánya. Az anya úgy neveli a gyereket, hogy ne kelljen soha nehézséggel találkoznia, ezáltal az önállósági képesség nem fejlődik ki. Vagy érzelmileg mérgező szülő, aki fél, hogy egyedül marad, ezért a gyereket afelé tereli, hogy ne szakadjon el tőle.



Mindenesetre én irigylem azokat, akik így is boldogok tudnak lenni. Komolyan irigylem. Nem kellene agyalni a jövőn, csak aludni sokáig, enni, sörözni a haverokkal, hobbiknak élni stb. Csak sajnos nekem ez nem lenne jó, és pár hónap alatt totál bekattannék.

2020. júl. 23. 07:24
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#13: Nekem sem igazán jó. Annak ellenére, hogy nincs sok gondom az anyagiakkal, mert szerényen, de biztonságosan megélek, és tulajdonképpen azt csinálok, amihez kedvem van, mégsem okoz örömet ez a fajta lét. A Maslow piramis magasabb emeleteit nagyon nehéz megmászni ilyen természettel, szóval én meg azokat irigylem, akiket az élet belekényszerített nehéz helyzetekbe, de volt alkalmuk ezeket maguk megoldani, erre büszkének lenni, ezáltal önbecsülést, elismerést szerezni, és megvalósítani magukat. A kényelmes vegetatív létezés nem okoz érdemi kielégülést, céltalanná és motiválatlanná tesz.


#12 voltam.

2020. júl. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
41%
"Én 50 éves vagyok, és még mindig az Anyámmal élek egy lakásban. Miért? Mert qrvára nincs pénzem önálló lakásra" - Én 30 évesen tudtam úgy lakást venni minimális hitellel, hogy 5 év alatt ki is fizetem a hitelt. Nem tették a fenekem alá a szüleim, összespóroltam az önerőt munkából, és nem kerestem milliókat. Te 50 évesen hogy nem tudtad ugyanezt megtenni?
2020. júl. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%
A kérdésre válaszolva, én azt látom, hogy ez leginkább nevelési hiba és hibás szemlélet a szülők részéről, amit a gyerek átvesz, és ha nem tapasztal mást, nem zökkenti ki semmi, akkor benne is ragad.
2020. júl. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

#15


Én 28 éves vagyok és kb 50% szülői segítséggel tudtam lakást vásárolni. DE!

Ahhoz, hogy ennyi idősen lakást vegyél igenis jól kell keresni.

Az én bérem pl nem számít olyan rossznak (kb netó 350.000) Viszont ha nagyon spórolok sem tudok évente másfél millánál többet félretenni.

Egy lakás ezzelszemben berendezve a mi környékünkön (Vasmegye - Szombathely) nemigazán jön ki 20 milla alatt.

2020. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
41%
Én 5 éve vettem lakást, most ugyanaz a lakástípus a duplájába kerül. Te 28 évesen mikor vettél lakást? Nem mindegy. Ha én 30 évesen 5 éve tudtam lakást venni, egy 50 éves is tudott volna, hiszen sokkal több ideje volt spórolni, mint nekem. Nem gondolod?
2020. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
66%

#15 Jól keresek, tudok félretenni. Mint írtam, az albira sajnálom a pénzt, hitelt pedig egyszerűen nem akarok felvenni.

#2-es voltam

2020. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
49%

#12 Sok igazság van abban, amit írtál.

#2-es voltam

2020. júl. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!