Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vélemények? Tapasztalatok? Én...

Vélemények? Tapasztalatok? Én hamarosan albérletbe költözöm egymagam és szeretnék érdeklődni, hogy kb nulla emberi kapcsolattal is belevághatnék-e ebbe sikeresen? Persze szeretnék magam körül mindent újra felépíteni.

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Miért kellene BÁRMILYEN emberi kapcsolat ahhoz, hogy bérelj egy lakást????


Egyszerüen keresel meg neked megfelelö helyet, megkötöd a szerzödést a tulajdonossal és beköltözöl.

2020. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanácsom (saját tapasztalatból), hogy amint beköltöztél, keress néhány jó szakit (minőségi munkát végző céget), akiknek az elérhetősége mindig legyen meg, úgymint hűtőgépszerelő, vízvezeték-szerelő, villanyszerelő, gázszerelő, zárszerviz, üveges. A zárszervizes elérhetősége állandóan legyen nálad (pl. telefonodban), mert ha pont nem tudsz bejutni a lakásodba, akkor nem sokra mész azzal, hogy bent föl van írva.

Ezen kívül tudd, hova fogsz fordulni, ha porszívód, telefonod vagy számítógéped elromlik.

Első szombatodat vagy szabadnapodat szánd arra, hogy körbenézel, milyen boltok vannak a közelben. Hol lehet minőségi (vagyis a te igényeid szerinti) élelmiszert, ruhát, cipőt, háztartási apróságokat vásárolni. Nem szégyen ezügyben a szomszédoktól sem tanácsot kérni. Velük úgyis jobb összeismerkedni. Tudjanak róla, hogy te laksz ott, éspedig egyedül. Vendéged lehet, de más oda nélküled nem megy be. Ha mégis, akkor őt úgy hívják: betörő.

Nézd meg, hová tartozol címed szerint körzeti orvoshoz, fogorvoshoz, mik a rendelési idők, és a telefonszámuk. A legközelebbi gyógyszertárat is keresd meg, nyitvatartási idejét jegyezd fel.

Az természetes, hogy ha nagyvárosban laksz, akkor derítsd fel, merre, milyen tömegközlekedési járatok mennek, hol vannak a megállóik, melyik lehet számodra lényeges.

2020. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
3 éve élek teljesen egyedül albérletben. Nincs benne semmi extra. Mindent magamnak intézek, egyedül költöztem be, egyedül vettem bútorokat, egyedül tartom fenn a házat. Annyi, hogy ha együtt laknék valakivel, akkor nyilván anyagilag jobban kijönnénk, de nekem ér annyit a saját személyes terem, hogy inkább fizetek többet és lakom egyedül.
2020. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!