Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem azt, hogy csak...

Miért érzem azt, hogy csak nálunk nem történik soha semmi?

Figyelt kérdés

Most a jóidőben a szomszédok kint vannak, beszélgetnek, mi meg itt ülünk bent. Anyum nem akar kimenni velük beszélgetni, amit meg is értek, mivel nem vagyunk túl jóba velük. Az egyik szomszéd még régen lopott tőlünk elég sok pénzt, de nem lehetett rájukbizonyítani. (Mindenhol van egy hülye szomszéd, mivel nem lehet mindenki hülye, lehet mi vagyunk ilyen furcsák...)

Egy másik szomszéd család anyum szerint lenéz minket, velük azért nem akar kezdeményezni. (Régóta itt laknak, de kb kétszer ha beszéltünk velük, akkor is pár szót)

Lehet mondani, hogy kezdeményezzek egyedül, de nem vagyok kezdeményező tipus, eléggé félek a visszautasítástól.

Ja meg állítólag raccsolok, amit már többen mondtak. Ki tudom mondani az R betűt, de azt mondták, hogy beszéd közben nem mondom jól... (laikusok mondták, nem logopédus) Ha szerintük is raccsolok, akkor az nagyon rossz fényt vet ránk?



2020. okt. 4. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
hát ha olyan szinten vannak a szomszédaid, akkor lehet kinéznek érte. Én emiatt nem néznék le senkit se. Közeli ismerősnek lhet szólnék, jóindulatból, hogy figyeljen rá oda. Mint amikor valaki hangosan beszél, és akkor azért szólsz. De tényleg csak közeli ismerősnek és ki senkit se beszélnék éret. Amúgy ha úgy érzed ilyenek a szomszédaid, esetleg máshol nem tudnál barátkozni?
2020. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy esetleg raccsolsz, nem vagy kevesebb, értelmes embereknek ilyesmi meg se fordulna a fejében.

Viszont az azért eléggé gáz, hogy anyukádtól elvárnád a kezdeményezést, jópofizást, miközben te vagy az, aki unatkozik. Ez a te feladatod, ne mástól várd el.

2020. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!