Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudtam ennél jobb kategóri...

Nem tudtam ennél jobb kategóriába tenni a kérdést. De kérlek Titeket, adjatok valami tanácsot! (?)

Figyelt kérdés

Sosem voltak barátaim, senki nem szeretett engem. Semmi nem jött össze az életben, így a szüleim kitalálták, hogy vesznek nekem egy kutyust. Csakhogy ehhez költözni kellett, kölcsönt is szükséges volt felvenni, stb...


Nagy nehezen megtörtént mindez. A kiskutyám februárban lesz 2 éves. Nagyon jó kutya, egész nap Vele vagyok, imádom Őt.

Tegnap óta rosszul van, hány, alszik. Elvittük orvoshoz, aki adott Neki injekciót, és ellátott tanáccsal, amiket megfogadtunk. Ma reggel elvittem sétálni egy 10 perces körre, hogy addig is ne jöjjön rá a rosszullét.

Elég furán ment, és az utcánkban levő kukát felborította. Fel akartam állítani, de hallottam, hogy az ahhoz tartozó kertben mozgolódnak, így igyekeztünk elsietni. 10 méterre voltam a helyszíntől, mire a kuka tulajdonosa kikukukucskált a kertből, nem is tudom mire lépett, hogy átlásson a kerítésen...

Aztán ordibálni kezdett velem, én pedig egyből elnézést kértem, visszaállítottam a kukát, ahogyan volt, ami szemét kiesett belőle, gyorsan visszapakoltam.

Nem akartam semmilyen konfliktust, de ez tovább szította a tüzet.

Megfenyegetett, hogy elkap, olyanokat mondott, hogy biztos ÉN borítom fel állandóan a kukáját, erre csak annyi volt a válaszom, hogy most fordult elő először, és még egyszer elnézést kértem.

Mondta, hogy kicsinál...

Arra tippelek, hogy ez a nemnormális mérgezi a kutyámat. Itt köhög meg hányik azóta is, és én nem tudok mit csinálni.


Költözzünk el újból? Imádunk itt lakni, de itt sincs nyugalom...

Nem bírom.

Kutyámat pedig elvisszük újra kivizsgálásra.

Nem hiszem el, hogy SEHOL nem jó... :(


2020. okt. 16. 07:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Itt van velem a lakásban, inkább a hányást törölgetem, mintsem kiengedjem a kertbe. Tehetetlen vagyok. :(
2020. okt. 16. 07:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos nem tudja kideríteni és hitelt érdemlően bizonyítani, hogy megmérgezték a kutyád? Ha igen, akkor tegyetek feljelentést! Az ilyen barmoknak meg azt kívánom, hogy éljék át azt a szenvedést, amit a kutyád átél! Barátnőm kutyáját is megmérgezte a szomszédja kétszer is, a másodikba bele is halt. Komolyan nem értem ezeket az embereket!
2020. okt. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, teljes mértékben egyetértek Veled. Csak egy baj van: a törvény nem védi az állatokat. Itt, Magyarországon az sem érdekel senkit, ha kocsi után kötöd a kutyát... :(


Az állatoknak nincsenek jogaik a törvény szerint, és ez még jobban elszomorít. :(

2020. okt. 16. 08:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudok okosabbat írni, csak azt, hogy természetesen maradjon bennt a kutyus veled, biztonságban. Nekem is van kettö kutyám, benti kutyusok, ha betegek eszembe se jut mondjuk azért kicsukni öket mert mondjuk hányás/hasmenés veszély áll fenn. Vidd el kivizsgálásra, ha kell, másik dokihoz. Nekem is minden pénzt megérnek a kutyáim! Teljesen átérzem, hogy Ö a mindened.

Sétálni meg ne menjetek arra, amerre az a vadbarom lakik! Remélhetöleg csak fenyegetözik, de ha ekkora tahó akkor jobb megkímélni magatokat ilyen kellemetlen élményektöl.

2020. okt. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, Magyarország szégyellheti magát, messze le vagyunk maradva ami az állatvédelmi törvényeket is illeti!
2020. okt. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Így is cselekszem. Bár könnyebb lenne, ha nem 20 méterre lakna tőlünk, de akkor sem fogok arra menni. Inkább kerülök, és figyelem a kutyámat. Csak nem tudom meddig mehet így ez a fajta őrizgetés. Az enyém is szeretne kint futkározni a kertben. Még szerencse, hogy tél van... Ilyenkor amúgy is keveset van kint, és könnyebb rá figyelnem 1-2 órán át, mintsem 6-8 órán keresztül sündörögni utána. Bár nem tudom mi lesz nyáron. Ez a hülye szomszéd továbbra is itt lesz... :(
2020. okt. 16. 08:15
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, 5-ös, én is így gondolom...

Pedig sokkal jobbak a kutyák az embereknél. Igazából bármilyen állat jobb náluk, de a kutyák... A legjobbak...

2020. okt. 16. 08:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően legyen bent a kutyus, ha kimegy, menjél te is. Játszatok, tanítgasd, mozgasd le és szellemileg is fáraszd le, így minden rendben lesz vele bent. Ha beteg, amúgy is jobb neki bent veled, neked is jobb, hogy látod mivan vele. Ha hasmenés van is csak annyi, hogy gyakrabban menjetek ki az udvarra. Az én kutyám még ilyenkor is szól, hogy sürgősen dolga van kint, csak figyelni kell a jeleit. Ha szobatiszta alapvetően, akkor nincs ezzel gond.

A másik nagyon fontos egyébként egy zárt kerítés körben, illetve a kutya tanítása arra, hogy idegenektől nem fogadunk el semmit és földről sem eszünk fel semmit még otthon sem. Erre nagyon nagyon jó módszerek vannak, nem mondom, hogy nem csúszhat hiba a gépezetbe, mert marha nehéz ezt megbízhatóan a kutyába nevelni, de amelyik kutyával rengeteget gyakorolnak (idegenek segítségével), az ezt tökéletesen tudja.

Sok sok odafigyelést és törődést igényel ez a részedről, de még mindig jobb, minthogy egy majom miatt elveszítsd a kis barátodat!

2020. okt. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!