Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tehetnék azért, hogy...

Hogyan tehetnék azért, hogy változzon bennem valami pozitív irányba?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, párkapcsolatban élek, mégis gyakran érzem magam egyedül, magányosnak, elhagyatottnak, frusztráltnak.

Szeretnék tenni valamit, de nem tudom, mit kellene.

A párom reggel felkel, rendezi magát, elmegy dolgozni, hazajön, eszik, zuhanyzik, cigizik, kávézik aztán mobilozik vagy eljön velem a boltba és többnyire azt várja, hogy én meséljek, locsogjak, ő pedig hallgat.

Én reggel felkelek, csinálok mindenkinek reggelit, a páromnak szendvicset, amit elvisz, rendezem a gyerekeket (nem közösek, a barátnőmnek nincs gyereke, csak nekem), elmegyek dolgozni. Hazajövök, elmegyek a gyerekekért az oviba (közel van), össze kell dobjam a kaját, a reggeli rumlit fel kell számoljam és utána rendezem a többit. Mosás, rendrakás, gyerekek, önmagam...

Nekem lenne kedvem beszélgetni komolyabb dolgokról, szívesen elmennék együtt sétálni, inni egy üdítőt vagy akár nézni közösen egy filmet. Viszont ha mondom neki, hogy unatkozok, akkor az a válasza, hogy és akkor most mit csináljon? Ne pihenjen? Nem tehet róla, ő fáradt.

Így többnyire fekszik az ágyban és valami videót vagy filmet néz, ami őt érdekli és ennyi.

Én pedig fel tudnék robbanni ilyenkor. Úgy érzem, hogy nem erre vágyom, elegem van, többet akarok.

Mit tehetnék én, hogy el tudjam fogadni, hogy ő ilyen?

Én nem mobilozni akarok, tévézni meg másik helyen valami ostoba videót nézni, de egyszer tuti besokallnék, ha valamin nem változtatok.

Kapcsolaton belül is szöenyen magányosnak érzem magam.


2020. nov. 4. 07:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Leszbikus vagy? Csak mert lány létedre azt írtad, hogy barátnőd.


Egyébként nagyon egyszerű a képlet. Közlöd vele, hogy te nem erre vágysz, és vagy változás lesz, vagy fel is út, le is út. Ne ragadj bele egy ilyen kapcsolatba, mert ennek semmi értelme nincs. Te mész benne egyedül tönkre és égsz ki lelkileg.

2020. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hétvégen sem mentek sehova? Az írásodból azt vettem ki, hogy te nem dolgozol csak otthon vagy egész nap és rendezed a háztartást, megértem, hogy ez elég uncsi. Ugyanakkor megertem őt is, hogy egész napos meló után fáradt és nincs kedve sétálgatni meg üdítőzni. Viszont a kapcsolatotok kezd átmenni egy ilyen egymás mellett élésbe. Ha már film, akkor miért nem nézitek közösen? Hétvégén azért ki lehetne mozdulni, ha hétköznap fáradt is a partnered. Komolyan el kéne vele beszélgetni, hogy mit akar, mik a tervei a jövőre nézve, mert ez ebben a formában nem egy jó kapcsolat. Ülj le vele komolyan beszélni.
2020. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ő csak a lakótársad, vagy a házvezetőnője vagy. Nem illetek össze, ez nem feltétlenül csak az ő hibája, hiszen te választottad, de ettől még nem neked kell megváltozni. Ez neked nem elég, ha nem tud többet adni, akkor nem ő a megfelelő társ számodra.
2020. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, amikor azt irtad, hogy nincs gyereke a baratnodnek, ott lebuktal. Tehat pasi vagy.
2020. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Leszbikus párkapcsolatban élek. Nem buktam le, nem vagyok férfi.

Nem, van állásom. Alkalmi munkát vállaltam, most pedig van egy fix állásom, ahová 7.30-ra megyek és 16.00-ig ottvagyok.

Ha csak itthon lógatnám a lábam, akkor el tudnám fogadni, hogy fáradtabb, mint én, hiszen neki 8 óra munka lenne a háta mögött. De így bőven egálban vagyunk, mert ő itthon nem csinál semmit, csak dolgozni jár. Én viszek mindent egymagam és dolgozom is mellette.

Nem akarom eldobni, terméstetesen. Csak olyan...langyos vízben üldögélésnek érzem.

2020. nov. 4. 08:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, valahogy elsiklottam az "elmegyek dolgozni" rész fölött. Ha "csak" otthon lennél, akkor is írtam, hogy megértelek, de így meg 100%-ban igazad van. Üljetek le a barátnőddel tényleg beszélni, mert be fogsz sokallni pillanatokon belül. Azt nem is értem hogy gondolja, hogy minden házimunkát te csinálsz, plusz még dolgozol is. Ez akkor is igazságtalan lenne, ha amúgy a magánéletetek rendben lenne. Teljesen ki vagy használva.
2020. nov. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
kövér a barátnőd?
2020. nov. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem kövér. 162 centi és talán 50-55 kiló lehet.


Nem nagyon tud jól kommunikálni. Felhúzza magát és mindig oda lyukad ki, hogy van valakim vagy éppen beszélgetés közben otthagy, hogy ő elmegy zenéthallgatni/kiszellőztetni a fejét.

Mondtam már, hogy a kommunikáción javítani kellene, de mégsincs foganatja.

Nem gondolom, hogy én jól kommunikálok, de én tisztában vagyok magammal, úgy érzem.

2020. nov. 4. 10:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ez hosszútávon ilyen marad, vagy már régóta ilyen, akkor ti nem illetek össze.
2020. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
4 hónapos kapcsolat.
2020. nov. 4. 12:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!