Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ahogy egyedül maradok, előjönn...

Ahogy egyedül maradok, előjönnek az abszurd félelmeim. Mit lehet tenni elenne? Mi az oka?

Figyelt kérdés

Elmegy a barátom, apu, anyukám, szóval egyedül maradok a lakásban és előjönnek bizonyos szürreális félelmeim pl. a NAV megbüntet 5 hónap TB tartózás miatt, rákos beteg leszek, elvesztem a lakásom, meghall apukám stb...... Miért van ez??? Más is van ezzel így?


Minél inkább jön az este annál inkább jönnek ezek a gondolatok... Miért??


2020. nov. 18. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szorongas. Ha nagyon koros, akkor gyogyszer segit. De eloszor eroszakkal probalnam elterelni a figyelmem. Ertem, hogy ilyenkor nehez barmire is figyelni, de gyakorolni kell. Talan ismeretterjeszto musor, dokumentum konnyebben kovetheto, mint egy film. De probalj bekeszulni egy ritualeval. Akik meg olvasnak jo konyveket, ismerik ezt. Ne faszsagokat, youtube-ereket nezz, hanem egy filmet, musort, ami valamirol szol es bele lehet merulni.
2020. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Leginkább produktív,hasznos dolgokat tudnék javasolni ilyenkor, ami 100%-ig leköti a figyelmedet, a problémákat meg igyekezz minél előbb megoldani, nem érdemes félelemben élni, mert a végén tényleg bekövetkezik.(Lásd vonzás törvénye)

Ami a félelmeidet illeti, beszéld meg a szüleiddel, hogy addig, amíg nem lesz melód,addig ő fizessék a TB-d, aztán ha lesz, visszafizeted nekik. Azt, hogy rákos leszel, vagy meghal az apud tényleg egyfajta szorongást jelent, amire van gyógymód,de most ebbe nem mennék bele. :)

2020. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én arra jöttem rá, amikor nekem hasonló van (bármiért képes vagyok aggódni), hogy valamivel elkezdődik a sor, ami tényleg megtörténik. Például kapok egy olyan emailt, amiben olyan info van, amin lehet aggódni, elkezdem ezzel, majd utána az agyam másik tárgyat keres az aggódásnak (levezetésként mással folytatja? passz...), ami nem is ide kapcsolódik, és tényleg elmehet irreális irányba is. Nálam az jött be ha tudatosítottam, hol indult a lánc, és hogy a többi csak ennek a "folytatása". Magyarul továbbra is ugyanazon a dolgon aggódok csak egy teljesen más nem is hozzá tartozó dolgot kapcsolok hozzá.

De neked más (IS) működhet! Meg ha tényleg nagyon rossz, akkor kérj szakmai segítséget.

2020. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Doki, szorongás és kényszeres gondolatok leginkább.
2020. nov. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi a gyógymód? Doki és gyógyszer? Antidepresszáns? Más, amihez nem kell doki?
2020. nov. 19. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szenvedni akarsz akkor nem kell doki.
2020. nov. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tennem, régebben, a vírus előtt nem vagy csak nagyon ritkán voltak ilyen gondolataim.. mert KIJÁRTAM.. buli, vagy csak úgy este beültünk valahova barátokkal... sétálgattunk szabadon, maszk nélkül.. tele volt a város... egy-egy ilyen buli után semmi ilyen gondolatom nem volt napokig.
2020. nov. 19. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!