Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem indít az állam...

Miért nem indít az állam olyan tanfolyamokat,ahol ismerkedni, beszélgetni tanítják az embereket?

Figyelt kérdés
Szerintem sok esetben azért magányos valaki,mert nem tudja hogy nyisson egy másik ember felé,nem tudja mit mondjon neki.Szerintem jó ötlet lenne,ha indítanának olyan tanfolyamokat,ahol azok az emberek,akiknek nem megy a kommunikáció,megtanulhatnának kommunikálni.Sokszor azért marad magányos például egy fiú,mert meglát egy lányt aki tetszik neki,de nem mer odamenni mert nem tudja mit mondjon neki.Vagy odamegy de nem tudja mit mondjon a lánynak,nem jut eszébe semmi.Vagy olyasmit mond amire a lány nem vevő.Vannak felnőtt emberek között is,akiknek nem megy a beszélgetés.Segíteni kéne nekik.

2020. nov. 29. 07:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Ezt tanították régen illemtan-órán.
2020. nov. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
56%
Nem lenne rossz ötlet, bár régebben se voltak ilyen tanfolyamok, az emberek távolság tartóbbak lettek, ami nem kedvez az ismerkedésnek, a ne fogj kezet, tartsd a távolságot, hordj maszkot, stb időszakában eléggé nehezen lehetne szerintem kivitelezni ha lenne is ilyen tanfolyamon szerzett tudásod, hogy használd is, de ha valaha vége is lenne ennek a járvány helyzetnek... Ismerkedni azért nem lehetetlen, bár ha introvertált valaki az más téma.
2020. nov. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Mert a keresztény, család, gyerek szövegelés csak habos szöveg. Mi lenne a neve:Magyar Nemzeti Ismerkedési Hálózat?
2020. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Ez is egy jó ötlet,szerintem érdemes lenne neked ö hozni egy ilyet,írni levelet aztán hát ha lenne belőle valami,én drukkolok neked, hajrá.
2020. nov. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Vannak alapvető dolgok, amiket mindenkinek tudnia illik, de ezenkívül felesleges lenne.


1. Nem megyünk oda olyanhoz, aki semmilyen módon nem jelezte, hogy vevő az ismerkedésre.

2. Ha nemet kapunk, nem kérünk második esélyt és nem faggatjuk, hogy miért, elfogadjuk és kész.

3. A legjobb helyek a valamilyen hobbihoz és érdeklődéshez köthető csoportok, hiszen az ilyen helyeken van már egy közös alap.

4. Az elején nem kérdezősködünk a lány magánéletéről, mert semmi közöd hozzá.

5. Ha nincs mit mondanod, ne kezdeményezz.

6. A nálad érezhető görcsösségnél nincs taszítóbb, szóval vedd lazábbra a dolgot.

7. Ne próbálj úgy viselkedni, ami nem természetes, mert csak magadat járatod le.


Ím, meg is spóroltam neked ki tudja mennyi pénzt.

24/F

2020. nov. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Mindenkinek vannak nehézségei az életben. Mindenre kellene tanfolyamot indítania az államnak?

Emlékszem láttam olyan műsort a tévében, hogy a siket ember elvárta volna, hogy minden állami intézményben az ügyfélszolgálatosok tudjanak jelelni, arra az esetre, ha egy siket ügyféllel állnak szemben.

Mindenkinek a saját problémája a legfontosabb, de egyszerűen nincs kapacitás arra, hogy az állam személy szerint minden hátrányos helyzetű kívánságaival foglalkozzon.

A problémák megoldására való az egyén túlélő ösztöne, intelligenciája. Ne mástól várd el, hogy megoldják a problémáidat, hanem dolgozz rajtuk magad.

2020. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Orbánt nem igazan érdekli egy ilyesfajta probléma. Soros, COVID, gyurcsány a fontos.
2020. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

#5 rossz tanácsok, ha ezeket betartottam volna, akkor most nem lenne bnőm.


Kérdező: Most is vannak ilyen tanfolyamok. miért nem fizetsz be egyre? Miért az államtól várod a megoldást? Ez a világ már elmúlt évtizedekkel ezelőtt.

2020. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Mert - a jelenlegi trend szerint - fontosabb, hogy három éves kortól kezdődően profin masszírozzák az emberek a digitális kütyüket. Az sincs rendben, hogy olyanokkal traktáljanak embereket, hogy "Jézus most szerelte meg a WC tartályt" (és ünnepeljük), ugyanakkor az sincs rendben, hogy úgy megy be egy ember azon a napon még nem látott emberek közé, mint egy farönk. Ha ezek menni fognak, akkor léphetünk tovább, hogy ki, milyen helyzetben kit tegezhet és ki kezdeményezheti ezt. A "szeretném megpuszilni a kezedet" még sehol nincs, - az előbb megemlített részletekkel nincs tisztában az emberek legnagyobb hányada. Ez az "odamegyek egy lányhoz" meg két élű, - mind két oldalnak volna tényleg sok olyan apró részlet, amivel illene tisztában lennie (kezdve a felesleges köröktől bezárólag a tapintatlansággal).
2020. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Vannak ezek a PUA-sok, vagy nem is tudom hogy hívják őket. Elvileg nekik az a feladatuk, hogy ismerkedési, udvarlási tanácsokat adjanak. Csak őket nyilván nem az állam támogatja, tehát biztos legombolnak egy nagy összeget az emberekről.
2020. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!