Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi lenne a normális reakció a...

Mi lenne a normális reakció a családban?

Figyelt kérdés
Hogyan kellenek egy családban a szülőknek reagálnia, ha közölnétek, hogy elmentetek pszichológushoz mentális problémák miatt...
2020. dec. 4. 11:56
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha megértő a család, akkor valószínűleg kultúráltan fogadja, nem fognak elmebetegnek nézni, mert a közhiedelemmel ellentétben ugyebár nem csak késelős agykárosultak járkálnak, (sőt, ők általában nem)szakemberhez mentális problémákkal.Szerintem "normális", sablonszerű lereagálása nincs ennek, de ha rendesek, beszélgetnek veled az okokról, próbálnak majd segíteni, és támogatni fogják, hogy szükséged van egy szakember segítségére is. Nincs ezzel semmi probléma, nem gáz, és nem fognak elítélni.
2020. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ milyenek a szülők. Ha elfogadóak, érdeklődőek, megértőek akkor ezt is megértenék, és érdeklődnének, hogy mi miatt érzed szükségesnek, esetleg tehetnek e érted valamit azon felül, hogy szakemberhez fordulsz.

Továbbá segítenének a problémák okainak feltárásban azáltal, hogy beszélgetnek veled az érzésedről és az ő érzéseikről, valamint a megtörtént eseményekről, amik esetleg negatív élményeket hagytak benned.


De..


Szerintem - sajnos - a legtöbb család nem ilyen.

Magyarországon még nagyon nagyon sok helyen az él a köztudatban - tapasztalataim szerint - hogy aki pszichológushoz fordul az "bolond". Ezért vagy szégyellnek elmenni, vagy pedig elmondani szégyenlik a családjuknak.

2020. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazabol az egyik szulom sulyos mentalis betegseggel van diagnoztizalva kisgyerek korom ota. Aztan emiatt mentem el egy tanacsadasra egy rossz idoszakomban. Aztan ezt soha nem emlitettem otthon. Ma viszont apam elkezdte agresszivan hozzam dobalni, hogy depresszios vagyok, mikor osszeszolalk9ztunk. Aztan kozoltem, hogy valoszinu igen, es mar pszichologushoz is elmentem.... Aztan erre agresszivan ramondta, hogy jol van, akkor elmentem. Anyam semmit sem szolt erre. Igazabol, ha most nem vagyok alapbol az egyetem miatt stresszben, meg par masik dolog miatt, akkor el sem szolom magamat. Es most tudom, hogy igazabol en rontottam el ezzel, hogy ezt a pszichologust megemlitettem, mert varni fogok valami megertest, de ugysem fogok kapni, csak az alszovegeket, hogy szeretnek, de nekik is megvan a problemajuk. Es azt nem akarjak tudumasul venni, hogy a problemaim egyreszeben nekik is benne volt a "kezuk"....Tudom, hogy ezzel en se tudok mit kezdeni, es hagynom kellene a francba ezt. De ugy erzem allandoan, hogy sakkban vannak tartva az erzeseim, hogy azt mondjak otthon szeretnek, de ilyenkor mindig kiderul, hogy szamukra csak egy gyerek vagyok, aki arra jo, hogy oket hallgassa, meg tanuljon, es fogja be, segitsegre lenne szuksege...
2020. dec. 4. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem!

Ha a családban jelen van a mentális terheltség, akkor miért kell a "gyerek" képébe vágni hibapontként, ha genetikusan tovább lett neki adva?

Itt inkább a gyerek kérhetné a szülőkön számon a felelőtlen szaporodásukat.


Kérdező!

Nyilván mindenki olyan szakorvost keres fel, amilyen betegségben szenved. Ha a foga fáj, akkor fogorvost, ha hólyaghurutja van, akkor urológust, ha mentális gondjai vannak, akkor pszichológust.

Hogy te elmentél pszichológushoz, azt nagyon jól tetted, remélem hasznos segítségedre van és lesz!

2020. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnálat, támogatás.
2020. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!