Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Teljesen össze fogok lassan...

Teljesen össze fogok lassan omlani, covid fertőzés után a családom és a munkatársaim is elfordultak tőlem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Covidos beteg voltam, 2 pozitív teszttel, végül 21 nap után “szabadultam”. Nagyon nehéz volt már lelkileg a karantén is, a családom annyival támogatott hogy hozott enni-inni, ami persze nagyon fontos, de lelkileg szinte semmilyen szempontból...és sok “barát” is elfordult tőlem, az első napokban még kerestek, beszélgettünk, de szépen lassan sok lekopott (mind olyan aki mellett én mindig ott voltam amikor bajban voltak..de mindegy).

A munkatársaim sem foglalkoznak velem, elkerülnek, ha lehet távolságot tartanak tőlem. Karantén alatt sem igazán érdekelt senkit hogy vagyok.

Érdekes hogy komolyabban végig csak 1 ember foglalkozott velem, pont akitől nem is vártam volna, de éppen ezért esett olyan jól, hiába csepp a tengerben..csak ezzel együtt fel is kavart, mert ő az exem, akivel jó ideje nem vagyunk együtt, de nekem még mindig vannak érzéseim iránta.

Nagyon rosszul érzem magam most lelkileg, egyrészt a volt barátom miatt is, tényleg felforgatott most bennem mindent, azt mondta legyünk barátok, és nem is volt rossz a kapcsolatunk szakítás óta, de most 3 hétig szinte folyamatosan kontaktban voltunk és mindig ő keresett, hívott írt...ezt pedig nem tudom hova tenni..

A másik pedig hogy a családom és a munkatársaim szinte lenéznek, leprásként kezelnek. Nagyon magányosnak érzem magam.

Hogyan tudnék kilábalni ebből?

23/L



2020. dec. 5. 13:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
97%

Ez mai szörnyű társadalom..amikor ha valaki el kap egy új vírust egyből ki kell lökni,el kell tőle fordulni és ujjal mutogstni rá.. szégyen mivé váltunk emberek!!

Én azt tanácsolom próbálj minnel több időt tölteni azokkal akik nem el fordultak hanem feléd néztek..

Próbálj lelki energiát szerezni tőlük toltodj fel velük lelkileg... Mert ha lelkileg jobban vagy akkor már konnyebbz vissza rázodni..

2020. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

#1 vagyok újra


Bocsánat le maradt *


Szóval ha ő az exed akkor kérdezz rá most mire szeretne ki jukadni ha tényleg csak barátságról van szó akkor is vele tudsz egyedül fel toltodni próbálj ő belőle táplálni a lelkedet persze nem könnyű de én ezt tanácsolom

2020. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne keseregj! A mai világban különösen felerősödik az egyéni érdek érvényesítése, - manapság már olyan célokat is felülír, amelyekről ezelőtt 10-15 évvel még ember nem is gondolta volna, hogy előfordulhat. Sajnos a krízishelyzetek azok, amikor az ember valós képet kap arról, hogy valójában ki, kicsoda a környezetében. Szerencsétlenségedre te is beleestél egy ilyen helyzetben, - pozitív vonulatának a tapasztalat marad, (választ kaptál arra, hogy valójában ki, kicsoda a környezetedben, kinek, mennyit jelentesz). Amikor elkezded a munkát, akkor majd esélyes, hogy elkezdenek óvatosan puhatolózni a barátjaid, hogy miként élted túl ezt az egészed, milyen szinten kellett másként élned. Ekkor jön el a pillanat, amikor kerek perec megmondanám nekik a helyedben, hogy most már nem szívesen osztom meg velük a tapasztalatokat, - lett volna idejük ezeket a kérdéseket feltenni akkor, amikor magadra hagytak a problémáddal. Nem leszel népszerű, de ezek az emberek nem is érdemelnek mást. A családját és a kollégáit nem tudja sajnos az ember megválogatni, itt egy olyan meder mentén kezelném a továbbiakban az átélt élethelyzetedet, amely egy bizonyos szinten szem előtt tartja a kapcsolatok mélységét, de az alapmegközelítés lényegében ugyanaz lenne, mint a barátok esetében. Itt azért kell itt-ott egy kis finom hangolás annak érdekében, hogy ne kelljen egy életen át ellenségeskedned senkivel, amennyiben ez elkerülhető. Az olyan jellegű kapcsolatok elangedése nem túlzott áldozat, amelyek érdemi befolyással nem lehetnek a további életedre. -Ezt neked kell a jövőben mérlegelni, - hogy melyik kapcsolatod mennyi energia befektetését éri meg a jövőben. Szerintem most az lehet a leghasznosabb számodra, ha első körben a munka területén próbálnád meg felvenni a fordulatszámot, - persze te döntöd el, hogy egyetértesz-e ezzel a megközelítéssel vagy sem!
2020. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Minek ez embernek ellenség, ha ilyen környezet veszi körül?


Cseréld le őket.

2020. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Figyelj a lelkedre nagyon most. Ne menj nagyon bele ilyen gondolatokba, hívd fel akit szeretnél talán te, lehet akkor kiderül, hogy nem volt szándékos, vagy csak félt vagy valami nem ennyire rideg dolog.


Azért is írom, hogy figyelj a lelkedre, mert a covid hat elvileg erre is, nekem barátaim nagyon rossz állapotba kerültek, rémálmaik voltak meg nagyon sok negatív gondolat érzés. És ez elvileg azért erősödik fel, mert a covid valamit csinál az idegekkel is az agyban.


Szóval kényesztesd magad, pihenj sokat.

2020. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes családod és munkatársaid lehetnek.

Amikor kikerült a piros matrica a kapumra, olyan emberek álltak meg, vagy hívtak fel, hogy szóljak, ha bármire szükségem van, akikről sose gondoltam volna. Először úgy gondoltam, hogy szégyen karanténban lenni koronásként, de kellemesen csalódtam az emberekben.

Már nem vagyok karanténban, dolgozom, és a munkatársaim max. poénból nagy ívben kikerülnek, aztán jönnek kezet fogni és dumcsizni. Családom nincs, rokonaim 200-300 km-re laknak, így velük csak telefonon vagy online tartottam a kapcsolatot. Természetesen ők nem tudtak segíteni, de elég gyakran felhívtak, vagy írtak. Én nem tapasztaltam semmilyen negatív hozzáállást az ismeretségi körömből, ezért furcsa is ilyet olvasni.

2020. dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Örvendezzél, sokat tanultál, megismerted az embereket, most már tudod, hogy kire számíthatsz, és kire nem. Nem kellett ehhez 20-40 év.
2020. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
20%

Ezt mondom már a kezdetek óta... Túléljük ezt a fenenagy járványt, csak közben szépen, lassan elfelejtjük azt, ami megkülönböztet minket a többi állattól... Elfelejtünk élni. Szeretni, beszélgetni, megölelni, megsimogatni, puszit adni, érdeklődni.


Ti, akik már lassacskán egy éve tapsikoltok a korlátozásoknak és fújjátok a kovid-lufit - adjatok magatoknak egy pacsit! Lassan eléritek a célotok.


Kérdező, én magam nem voltam kovidos (legalábbis nem tudok róla), de tapasztalom én is ezt a környezetemben. Sajnos csak annyit tudsz tenni, hogy olyan barátokat keresel, akik nem lesik birka módjára a köztévét, és nem hiszik el ezt az egész "mindmeghalunk" dumát. Olyannyira beleépítették a legtöbb ember elméjébe, hogy influenza=zombivírus, hogy ez a jövő vár ránk; de azért páran akadnak még, akik normálisan gondolkodnak.

Ha úgy érzed, írhatsz nekem, beszélgethetünk.

2020. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ha családtagom betegedne meg, ott ülnék melette és gondoskodnék róla, el sem tudna zavarni. Pedig elvieg rém veszélyes, mert vérnyomásos vagyok, de el nem tudo képzelni, hogy ne figyeljek rá a szeretteimre folyamatosan.

Hát nem is értem az ilyen hozzáállást. Becsüld meg az exed, hátha még jóra fordulnak a dolgok vele.

2020. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag csak megerősíteni tudom az előttem Szólókat.

Van egy régi jó, magyar közmondás, "bajban ismerni meg, ki az igazi barát".

Arra (is) jó volt ez a helyzet, amibe kerültél, hogy most kiderült, ki az akikre számíthatsz.

Akik elfordultak Tőled, azokkal tényleg ne törődj a jövőben, ignoráld őket nyugodtan. Az át sem futott rajtuk, hogy ők is elkaphatják a vírust?

Koncentrálj azokra, így pl. az Exedre, akik melletted voltak a bajban.

És így ismeretlenül is örülök, hogy meggyógyultál!

2020. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!