Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van honvágyam?

Miért van honvágyam?

Figyelt kérdés

Másfél éve vettem észre. Először nem törődtem vele, de kezd zavaró lenni.

Otthon élek, nem járok sehová(most meg főleg nem)

Boldog, kiegyensúlyozott életem van. A nappalaim jók, mert akkor elfelejtem. De néha még nappal is eszembe jut. Honvágyam van. Otthon ülök, a családom körében, és határozottan érzem, hogy honvágyam van. Olyan, mint mikor elmész valahová, két hétre, és egy idő után hiányozni kezd az otthonod, a családod. De nekem nem lakik senkim messze. Tisztán érzem a maró honvágyat. Éjszaka csak fekszem, és nézem a plafont, és gondolkodom, hogy hova a francba akarok én hazamenni. Egyre rosszabb.

Mit tegyek? Ez most mi?


2020. dec. 14. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem honvagy, barmi is legyen.
2020. dec. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt és néha még van is ilyen érzéseim.

Ezekután sofőr lettem,több országban jártam ami tetszett is,sok megpróbáltatáson estem át,mondtam is magamnak remélem meg találom amit keresek?

Majd jött a honvágy,álltalában 2 hetet voltam kint de előfordult a 3 hét is,na kb a harmadik hétnél már éreztem azt hogy én ezt nem fogom sokáig csinálni,ezen felül még más is hozzá járult pl a vírus ideje alatt le voltak zárva a wc azt old meg ahogy akarod,igazam lett mert fél évig sem bírtam.

Tényleg szép volt és jó volt a látvány az adott országokban 80%-ban kivéve Romániában a cigány sor de itthon is van ilyen,szóval nem tudom pontosan mit kerestem?

Amit állítólag kerestem azt nem sikerült megtalálni,kicsit azért tanultam a dolgokból,feszegettem a határaimat,ki szakadtam a komfortzónámból,rá jöttem arra hogy számomra az életben a szeretet a legfontosabb és az együtt töltött idő,többi csak jó ha van belőle.

Én pl gondoltam arra is hogy magamtól menekültem,valamilyen formában ebben is van igazság.

Mostmár itthon vagyok a család között,de néha még előjön ez az érzés,ezekután bele gondolok azokba a negatív dolgokba amik utam során történtek velem,már is el megy az egésztől a kedvem jó formán,mondhatni 70%-ban.

Komolyan mondom akik ezt az élet formát csinálják (nemzetközi sofőr) le a kalappal,olyan dolgokra jöttem rá hogy csak néztem,még a tovább tanuláson is el gondolkoztam mikor már eléggé szenvedettem,pedig milyen könnyűnek hittem a dolgokat,mostmár minden egyes embert becsülök akik valamilyen munkát végeznek mert mindegyiknek meg van a nehézsége.

Ha olyanom van és már nem tudok mit csinálni,fogom magamat és céltalanul el megyek kocsikázni,van mikor képes vagyok el menni messzire is aztán ha van kedvem és még világos van szét nézek random.

Gondolom én veled is az lehet hogy keresel valamit ami lehetséges hogy ott van előtted csak még nem látod,esetleg hajt a kíváncsiság mint engem is, menekülsz magad elől?

Utazni,kirándulni,felfedezni jó,de egy idő után rá jön az ember mi számít igazán?

Hittem én azt is, hogy majd a pénz,de nem lett jobb.

Mondják nekem hogy menjek ki külföldre de kérdem én minek?

Engem a pénz már nem vonz pedig még nagyon is fiatal vagyok.

Voltam kint és tapasztaltam dolgokat,beszéltem ottani emberekkel,de egyszerűen szeretem a családomat és amíg élnek szeretnék velük több időt tölteni.

Minden ember törekedjen arra amit ő boldoggá teszi.

2020. dec. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Először nem ártana a HONVÁGYAT mint fogalmat tisztázni és utána ismét feltenni a kérdést!


A honvágy az a szülőföldünk, hazánk utáni vágyakozás. Az ottlét hiányolása.


De ha te külföldről írsz Kérdező és erre keresel választ, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam semmit!

2020. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Ha te itthon vagy a hazádban, családi körben, mégis a szó igazi értelmében valóban honvágyad van, akkor te skizofrén vagy és kezelésre szorulsz. Minden bántás nélkül, teljesen tárgyilagosan!
2020. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!