Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kollegista vagyok és még...

Kollegista vagyok és még mindig honvágyam van. Normális?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem a gimit egy másik városban, viszont ez a 2 hónap nem volt elég arra, hogy leküzdjem a honvágyat. Hétköznapokon az ad erőt, hogy pénteken mehetek haza, viszont a vasárnapok borzalmasak. Vasárnap reggel jövök vissza és olyan érzés, mintha a fogamat húznák. Ilyenkor nagyon szenvedek, pedig vannak itt baratáim, lakótársam, de ő csak hétfő reggel jön vissza. Miért van még bennem ez az érzés? És miért nem csillapodik? Azt érzem, hogy hétről-hétre csak egyre nehezebbek a vasárnapok és a hét első napjai. Mit tegyek?:/
2019. okt. 20. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

Vannak akik nem bírják a koleszt, én is ilyen vagyok és még nagyon sokakat ismerek.

Én is 2 hónap után döntöttem, hogy nem akarom ezt és inkább bevállaltam az alkalmankénti 60 km oda és 60 km vissza utazást. Ezt javaslom neked is, hacsak nem 230 km-t kell utaznod.

2019. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha elsőéves vagy, akkor normális pár hónbapig. Aztán megszokod az új közösséget, és a társaid meg az új dolgok felé fordulsz. De ha még decemberben is ezt érzed, akkor nem normális - azt jelenti, hogy nagyon félsz az új közösségtől, az új emberektől, és a szüleid nagyon erősen kötnek magukhoz (akár pozitív, akár negatív módon).


Azt teheted, hogy fordítva gondolkodsz. Annak idején én elkezdtem erősen arra koncentrálni, hogy mi a jó abban, hogy koleszos lettem. Megláttam a lehetőségeket, a dolgok jobb oldalát.


Amikor anyuka vasárnap elkezdni neked telitömni a táskádat jó hazaival, akkor le kell állítani. A koliban és a suliban van kaja, igaz? (menza). Csak kevés hazait vigyél magaddal, max. egy kis szárazsüteményt. Figyelj oda arra, hogy milyen szövegeket mondanak a szülők: nem a világ végére mégy, jó helyen vagy, gondoskodnak rólad - tehát a szüleidnek nincs okuk aggódni, főleg nem feleslegesen. Ezért a túlzó aggodalmaskodást le kell állítani: kedvesen, de határozottan kérd meg őket, hogy ne féltsenek. Főleg ne agyon. Oké, hogy 15 éves vagy, de már nem kisgyerek.


Figyelj oda a társaidra, a gimire, a tanárokra, a tananyagra. Pl. ha szép idő van, menj el fotózni: lásd meg az új hely szépségeit. Keress barátok a suliban. Ne a múltba nézz, hanem a jövőbe. Még az egész előtted van. :)


Fel a fejjel!

2019. okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Te miért nem tudsz hétfőn visszamenni, ha pont a vasárnap a szenvedés? Akkor a hét is rövidebb lenne, gyorsan eltelik feladatokkal és lenne egy komplett hétvégéd otthon.
2019. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Totál átérzem, én volt, hogy pár év után már vasárnap rendesen beteg voltam, ha menni kellett (pl. hasmenés), mert annyira utáltam. Sajnos én nagyon messze laktam a gimitől, úgyhogy muszáj voltam koleszos lenni. Annyi, hogy ha nagyon nem bírod, és megteheted és hónapok után se érzed jobban magad, akkor szerintem ne erőltesd.
2019. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
4. Vagyok még, bocsi. Szóval van akinél idővel csillapodik, de van aki nem tud beszokni. Ha szerzel viszont pár barátot, akkor nagyon meg tudják könnyíteni a dolgot, pl. hogy vasárnap várnak visssza téged. Azért ne add fel, még lehet, hogy egy jó idő múlva megkedveled.
2019. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Normális,én is így voltam,és még sokan a koleszból.Másodéves voltam,amikor elmúlt.
2019. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!