Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha egy teljesen új közösségbe...

Ha egy teljesen új közösségbe teljesen új külsővel megyek, akkor lehet normális, átlagos életem végre?

Figyelt kérdés
Jelenleg középiskolába járok, és az osztályomban eléggé ki vagyok közösítve. (17 éves vagyok amúgy, 11.-be járok gimnáziumban) Általában engem szivat mindenki, megaláznak, folyamatosan én vagyok a téma, hogy mekkora autista vagyok, meg ilyenek.. Erre már eléggé rá ment a mentális világom, annyi mentális problémám lett, hogy nem tudom, hogyan tudnék kijönni ebből. Na de a kérdés lényege: Jelenleg az a probléma, hogy el vagyok hízva (kb. 25 kg felesleggel), és tudom, hogy középiskolában nem ezért bántanak, mert ismerek pár nálam sokkal kövérebb embert, akinek nagyon jó életük van. De viszont általános iskolában mindenképp emiatt kezdtek el bántani, középiskolába pedig már úgy kerültem, hogy önbizalom hiányos voltam nagyon, alig mertem megszólalni, folyton szorongok, és ugye emiatt persze, hogy egyből megcélzott mindenki, mert nem is mertem magamért kiállni soha. Viszont kb. 2 hete elkezdtem egészségesen élni. Edzek, biciklizek, egészségesen eszek, stb. Szóval szerintem gimnázium végére teljesen le bírom adni a feleslegem, és szerintem el tudok érni egy viszonylag izmosabb testet. Meg sokkal igényesebben is öltözködnék, mert most is nagyon szeretnék, de úgy vagyok vele, hogy nem áll jól rajtam egy csomó ruha, tehát elég egyhangúan öltözködök még.. Viszont ha egy full új közösségbe (továbbtanulásnál) már új külsővel mennék, ami igényes, vonzó, akkor szerintetek lehetne végre normális életem? (Barátok, szórakozás, esetleg barátnő, stb) Csak mert ha megnézitek, az esetek nagyon nagy részében akiket bántanak az iskolában, azok külsőre sem nagyon vonzóak. (Én még nem láttam olyat, hogy kigyúrt, jól öltözött embereket piszkálnak) Szóval gondoltam ez segíthetne, meg gondolom valamennyire személyiség változáson is átmennék a fogyástól, és kicsit visszajönne az önbizalmam meg ilyenek.
2021. jan. 13. 07:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. jan. 13. 12:09
 12/13 anonim ***** válasza:

én ezekhez még annyit hozzátennék, hogy egyetemen már teljesen más a légkör. Nem vagy 0-24ben ugyanazokkal összezárva, így nem alakul ki az a csordaszellem ami miatt középsuliban kipécézhetnek egy embert és azt piszkálhatják.

Amennyiben úgy gondolod, hogy a fogyás segítene az önbizalmadban, hajrá! Lényeg hogy testileg-lelkileg minél egészségesebb legyél.

DE! Ha mégse sikerülni majd lefogyni(vagy nem annyit amennyit szeretnél), nem sikerül olyan stílust kialakítanod amit most megcélzol, abból sem lesz semmi baj. Egyetemen sokkal kevésbé figyelnek oda XY-ra, mert annyian vannak, szóval semmiképpen se görcsölj majd e miatt!

2021. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

#9: Láttam.

De ha szerinted ennyin múlik az egész, akkor minek a kérdés?

Már két hete sportolsz, lelkileg egészség vagy?

2021. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!