Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan változtassak az életemen?

Hogyan változtassak az életemen?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Nincsenek barátaim, egyáltalán nem voltam még semmiféle buliban, nem volt még sohasem párkapcsolatom. Szánalmasnak érzem magamat. Már egészen kiskoromtól kezdve úgy éreztem, hogy kívülállóként kezelnek. Általában mindig visszahúzódó gyerek voltam, magamnak valónak tartottak. Persze szerettem egy pár embernek a társaságát,de ezeknek a kapcsolatoknak azóta vége lett. Már 13 éves korom óta foglalkoztat a halál gondolata. Sok olyan dolog fut át a fejemen szinte naponta, hogy lenne -e bárki akinek hiányoznék, vagy hogy miben könnyítené meg a környezetemben élőket ha egyszer csak nem léteznék többé. Lehet, hogy nincsenek is nagyobb problémáim, de a családunkban több olyan ember is volt, aki depresszióval küszködött. Persze nem akarom magamat diagnosztizálni. A lényeg hogy ki szeretnék kerülni a melankolikus hangulatomból, de nem tudom hogyan fogjak neki.

2021. jan. 21. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Hívj fel egy ismerősödet, akiről tudod hogy jár buliba és megkérdezd meg, tarthatsz-e vele?
2021. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Járj sportolni, ott szerezhetsz barátokat!
2021. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, de nincs igazán olyan ismerősöm, aki szívesen látna egy ilyen helyen engem szerintem.
2021. jan. 21. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Akkor menj el sportolni, emberek közé, vagy tedd hasznossá magad.

Legyél segítőkész.


Az a legnagyobb hülyeség ha a halál foglalkoztat, az így is úgy is eljön érted egyszer. De addig úgy élj hogy tedd hasznossá magad, segíts embereknek. Vagy csak szimplán foglald el magad, képezd magad, vagy csináld azt amihez kedved lenne. Bulizni majd egyedül is elmehetsz ha lehet, nem kell ahhoz társ, majd a szórakozóhelyen ismerkedsz, főleg ha nem is nézel ki rosszul.

2021. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Filozófia, mély gondolkodások, meditációk, önismeret, belső érzések feltárása és megértése.


"Az a legnagyobb hülyeség ha a halál foglalkoztat"

Nem hülyeség. Teljesen ésszerű és jó dolog, ha az ember tudja kezelni. A halál tényének megértésével magasabb perspektívából lehet látni az életet.


Nem tudom mi értelme lenne bulizni menni depressziósan. Az érzéseidről semmit nem tudnál meg, az embereket kívülállóként tapasztalnád, hisz teljesen más élményen mennek át, mint te - ők buliznak, csókolóznak, isznak, kiélik magukat.


"Akkor menj el sportolni, emberek közé, vagy tedd hasznossá magad."

Önmagához nem értő embereknek ez jó, mert a tudatalattijukat legalább lefoglalja valami hasznos és jó, amivel önakaratukon kívül egy pozitív változás felé mehetnek.

2021. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mintha engem írtál volna le :(
2021. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
32%

Kezdj mondjuk önkénteskedni pl a Magyar Református Szeretetszolgálatnál! Nekem nagyon sokat jelentett! Hasznosnak éreztem magam, sok új embert, helyzetet megismertem, stb. Kérlek, ne add fel! Nem hiába élsz a világon! Oka van annak, hogy élsz!

Isten áldjon!

2021. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Te most leírtad az eddigi életem.

Én megpróbálom elfoglalni magamat és emiatt egy kicsit sorozatfüggő lettem. Szerintem próbálj meg valamit keresni, amit szeretsz. Rajz, sport stb.

Ha gondolod én szívesen beszélgetek veled:)

2021. jan. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!