Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tud megérteni senki?

Miért nem tud megérteni senki?

Figyelt kérdés

Van egy súlyos betegségem ami ezen a szinten már gyógyíthatatlan (végső stádiumú rákos megbetegedés) és akik tudnak róla, teljesen kifordultak önmagukból.


Az összes barátom elhagyott, szörnyen magányos vagyok.

A szüleim haragszanak rám amiért feladtam, csak azt mondogatják hogy meg tudnék gyógyulni ha akarnék. Képtelenek felfogni hogy nem, be akarnak erőltetni mindenféle hospiceba meg drága, fájdalmas kezelésekre, pedig én inkább szeretnék nyugiban ellenni a szeretteimmel ebben a kis időben. Öcsém szerint ha úgyis annyi nekem akkor bulizzak egy hatalmasat, szervezni akar egy utolsó nagy vakációt nekem, de attól is rosszul vagyok. Régen imádtam bulizni, de most valahogy nem vonz a dolog, nem idegen emberekkel való jópofizásra akarom pazarolni ezt a kis időt hanem olyan dologgal szeretnék foglalkozni ami boldoggá tesz, olyanokkal akiket szeretek.


A lány aki pedig tetszik nekem (elvileg ő is kedvel) pedig tudomásul se veszi hogy mi van velem, elsorozatozik egész nap vagy a barátnőivel plázázik, jó ha tudunk pár sort írni egymásnak naponta.


Az idő meg csak telik és bár a haláltól nem félek, attól rettegek hogy boldogtalanul, egyedül fogok meghalni a 20-as éveim legelején és 5 embert nem tudnék mondani aki eljönne a temetésemre a családon kívül,bár ők is kb kötelező jelleggel csak.



2021. jan. 30. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

I. D. Yalom könyve segíthet neked, ha érdekel a pszichológia.


Ha nem annyira, akkor pedig láma Ole Nydahl: Félelem nélküli halál c. műve lehet hasznodra.


Minden meggyógyulási lehetőség ki van lőve?

2021. jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, de nem is félek a haláltól.

Attól félek hogy addig semmit se pipálhatok ki a bakancslistámról.

2021. jan. 30. 18:36
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi van a listádon?
2021. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem kell nagy dolgokra gondolni, de nekem sokat jelentenek. Találkozni példaképeimmel, alkotni, csókolni, bizonyos élményeket szerezni szeretnék.
2021. jan. 30. 19:15
 5/15 anonim ***** válasza:
Mennyi időd van hátra? Kik a példaképeid? Mit akarsz alkotni? Mik azok a "bizonyos élmények"?
2021. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Manócska1 ***** válasza:
miben tudnék segíteni?
2021. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, pont ezért ijesztő, lehet 2 hét de az is lehet hogy még 2 év.


Minden téren más a példaképem nyilván. Saul Hudson mint zenész, Jónás Tamás mint költő, Rudolf Anna mint sakkozó.


Régen festettem, rajzoltam, írtam, de már nincs senkim aki ihletet adna hozzá.


6-os ebben tudsz segíteni max 🤷


Rengeteg ilyen élmény van. Koncertek, szerelem, olyan apróságok mint pl tavasszal fára mászni és cseresznyét enni egy ágon ülve.

2021. jan. 30. 19:56
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Szia kérdező! Én megértelek téged, keresztül mentem ezen én is,kétszer voltam halálközeli állapotban,egyszer öngyilkos akartam lenni,agyrákom van ami majdnem eltűnt már,a légzésem majdnem normális szinten van,enyhénél kisebb mértékű izomrángásaim vannak még,de folytatom amit elkezdtem tavaly tavasszal. Ha nem kezdtem volna el,akkor ma nem lennék itt,nem a hálál mellett voksoltam. Szeretnék segíteni neked nagyon,tudom mit érzel,engem sem értett meg senki,azt hitték,hogy beképzelem mindezt,nem akartam elhinni amit mondanak. De egyedül kellett cselekednem,ha életben akartam maradni,minden követ megmozgattam,hogy itt lehessek,ezért vagyok ma itt,akartam élni,mindennél jobban. Fontos megértened,hogy a nyugati orvoslás hazudik,azt mondja,ez egy gyógyíthatatlan valami,ami tévedés. El akarják hitetni velünk,hogy nincs lehetőségünk,csak hogy fizessük a kemót,ami előbb öl meg.. Van lehetőséged,csak akarnod kell,küzdened,ha élni akarsz. Én írok neked pár dolgot,de neked kell segítened magadon,én itt egy eszköz vagyok szimplán. Az első lehetőség,egy chi regeneráló zene hallgatása,ami mellett én döntöttem. Kezdetben több órában hallgattam,majd csökkentettem az időtartamot,mindig annyit hallgattam,amennyire szükségem volt aktuálisan. Energiát termel (mikor először hallgattam három órát,maratont le tudtam volna futni..), emellett meditációs hatása van. Nem fizikai eredetű,lelki eredetű ez a betegség,ami egy illúzió,hogy észrevedd a lelkedben zajló pusztítást. Másik lehetőség:felkeresel egy olyan embert,aki végez chikung tornákat mester szinten,meg tudna-e gyógyítani. A kulcsszó a chi. Az első azonnali lehetőség,ott van előtted,csak rá kell keresned,és ha a legmagasabb eredményt szeretnéd elérni,minden külső zajt ki kell zárnod,és csak lazulj el,hallgasd a zenét, nálam a fejhallgató volt az optimális hozzá. Nálam bevált,amin nagyon meglepődtem,egy zene chit termel?. Az utóbbi lehetőség időigényes,mire találsz olyat aki tudja mit csinál,nem kókler,segíteni szeretne. Nem erőltetek rád semmit,segíteni szeretnék,azért írok neked most. Ha elég erős vagy hozzá lelkileg,csak akkor ajánlom az egyes opciót! Ugyanis tudatszintek fognak változni,amit kérdés,hogy elbírnál e viselni, plusz amik feljönnének belőled ugye. Ha érdekel a videó,elmondom hogyan juss hozzá.
2021. jan. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: ez egy nettó baromság.
2021. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9# nem kell elhinni,nem azért írtam ezt,hogy te,hanem a kérdező elhiggye,hogy van masik út is,ha küzd. Még nem tartasz ott a lélekfejlődésben,nincs ezzel baj. Kérdező,mint mondtam,a te döntésed. A szívcsakra betegsége a lelki részen belül,ha a halálodat okozhatja ez az állapot,az azt jelenti súlyos energielakadás van ezen a részen,a kulcsszó a chi. Ha nem változtatsz,akkor már csak a csodákban hihetsz,de ha élned kell úgyis fogsz.
2021. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!