Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Bezártság ellen ötletek?

Bezártság ellen ötletek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen beleőrülök, hogy sehova nem tudok menni hónapok óta. Online oktatás van, egyetemista vagyok, szerdán délelőtt és csütörtökön egész nap vannak óráim, de a hét 5 napján semmit sem csinálok, mert nincs mit. Napi 20 percet sétálok kint az utcán, ennyi a mozgásom. Azon kívül néha (heti 3 alkalom) elmegyek az 5 percre lévő Spárba vásárolni, de ennél többet nem csinálok. Dolgozni nem szeretnék suli mellett, nincs jó szellemi munka lehetőségem (nincs hozzá tudásom sem, ami volt ott is elutasítottak), csak fizikai munka, amit nem bírok (összeesek, nem bírja a szervezetem, stb). Így pénzem nincs. Egész nap bent ülök a szobámban és gépezem. Sportolni sem tudok, mert 140 kilósan semmi esetre sem szabad futni, vagy ilyenek. Ötletek, amikhez kevés pénz is elég és vidéken, a semmi közepén is "jó buli"?

2021. febr. 17. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Mit akarsz elő adni az életben ?

Mikor most ennyi bajod van ?

Király! A fizikai munkát nem bírom összeesek .

2021. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Dolgoztam 3 fizikai melós helyen, az elsőt 2 hétig bírtam egy szupermarketben árufeltöltőként, onnan a főnök hajtott el, mert olyan lassú voltam, hogy egy napi melóm annyi volt, mint egy normál dolgozó 2 órája. Hiába próbáltam, nem tudtam gyorsabban dolgozni. Aztán gyárban is dolgoztam, de 4 napig bírtam, ott inkább a monotintás miatt mondtam fel. Aztán gyorsétteremben kemény 1 napot bírtam, nap végére az étterem padlóján fetrengtem ordítva, miközben vért pisiltem magamból.
2021. febr. 17. 15:05
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Ennyi rinyálást rég olvastam pár mondatban. Tiszta önsajnáltatás az egész. Nemcsak te vagy bezárva, hanem többszázezer másik ember is.

Én is home office-ban dolgozom, mégis kimegyek reggelente futni, este kutyát sétáltatni, hétvégente vagy túrázni megyünk vagy a barátainkkal találkozunk.


Ha érzem, hogy kezdek bekattanni, akkor jógázom vagy elmegyek az erdőbe, bármit lehet csinálni most is, csak időben haza kell érni.


Nem értem miért hiányolod a bulikat, mert nem lehetett eleve valami nagy társasági életed, ha most sem tudsz kivel programot csinálni.

2021. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem volt semmi társasági életem, de legalább mentem valahova, mégha iskola is volt. Futni nem futhatok 140 kilósan. Kutya nincs. Túrázni szép meg minden, de nekem unalmas. Barátaim meg nem érnek rá, dolgoznak vagy inkább otthon unatkoznak, mert az kényelmesebb, mint programokat tervezni (+ nem igazán kedvelnek engem, hogy emiatt megérjen kimozdulni, de az már más téma). Aki mégis kimozdulna, az fél a vírustól és azért nem mozdul ki. Ezaz, bármit lehet csinálni, ezt érzem de nem látom sajnos. Tehát ilyen "lenne kedvem menni valahova, de nincs semmi vonzó, mert a vonzóak nem jelennek meg előttem és hiába keresem, nem találom". Így hátha érthető.
2021. febr. 17. 15:21
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

'Futni nem futhatok 140 kilósan.'

Talán nem kellett volna disznó módjára elhízni, akkor nem lennének ilyen problémáid. :)

2021. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi :(
2021. febr. 17. 15:36
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Mennyi keserű ember! Miért kell szidni, ahelyett, hogy próbálnátok segíteni? Nem hiszem, hogy itt mindenki maximálisan kihasználná az idejét..


Én például hasonló helyzetben vagyok, bár én alig vagyok 60kg, szóval tudnék sportolni, csak bezárt a terem, kint hideg van, és nincs kivel menni, mert mindenki máskor ér rá (egyetemista vagyok)

Igen, ezek kifogások, de szerintem érthető, hogy felmerül a kérdés, hogy milyen lehetőségek vannak még.


A munkát is értem, kikötötte, hogy nem ezt keresi, már gondolt rá, megkönnyíti a válaszadást. Érthető, ha valaki nem szorul rá, miért dolgozzon alja munkát (mert még gyakornoknak 1 félév után nem vesznek fel)


Hogy válaszoljak a kérdésre, kezdj el fogyni, hogy utána tudj sportolni. Ez önmagában egy elfoglaltság. Egyébként lehet pl sárkányt eregetni, de kereshetsz szobai elfoglaltságot, hogy legyen mivel tölteni azt az időt, amit bent töltesz. Zenélj, tanulj meg programozni, főzz, süss stb.

2021. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos választ :) Már a vége fele vagyok, 6. félévemben pontosan, de silány a tudásom így gyakornoknak sem vesznek fel, mert mindenhova kell egy felvételi teszt, amiken megbukom. Pont porgramozás.

Fogyáson rajta lennék, ha nem egyedül az evés lenne az egyetlen elfoglaltságom a gép mellett. De értékelem a választ :)

2021. febr. 17. 16:18
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is ez a bajom. A nap nagy része elmegy a tanulással (online óra, beadandó, teszt, olvasás) és eleve kevés szabadidőm marad, de azt nem tudom kihasználni. A szüleimmel élek, de ők csak esténként vannak itthon, tehát elég sokat vagyok egyedül. A barátaimmal maximum online tudom tartani a kapcsolatot és rendesen beszélni (telefon/videó) csak nagyon ritkán szoktunk, azért nekem ez nem az igazi. Nem találok semmi munkát. El szoktam menni néha sétálni vagy akár kirándulni a környéken, de ezt is egyedül és így unom. Igazából már nincsen kedvem így egyedül semmihez sem, de közben azt értem, hogy muszáj lenne valamit csinálnom, mert megbolondulok itthon.
2021. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Ha van két lábad akkor mi a probléma?

Mi fogjuk az asszonnyal a kutyákat aztán megyünk túrázni, az a poén amikor ránkesteledik az erdőbe és para, hogy jönnek a vaddisznók.

2021. febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!