Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek csak magányosan...

Szerintetek csak magányosan lehet élni?

Figyelt kérdés

Egyedül születünk, egyedül élünk és egyedül halunk meg.


Soha nem voltak olyan barátaim akikre számíthattam volna. Mindig én voltam az akinek fontosabb volt a baráti kapcsolat ápolása. Mondhatni minden ember önző, így minek is foglalkoznának velem. Sokat gondolkodtam az önzőség témakörén. Bizonyos értelemben én is önző vagyok, hisz a barátságokat azért ápolom, mert megértésben, figyelemben, támogatásban, nevetésben és szeretetben akarok részesülni. Az embereket nem a másik ember érdekli, hanem, hogy hogy érzik magukat mikor a másikkal vannak.


Mi van ha "UFO" vagyok és ezért senki se vágyik a társaságomra? Sosem lesznek barátaim?

Szerintetek van egyáltalán igaz barátság?


A párkapcsolat témakörben szintén megjelenik az, hogy nem vagyok szimpatikus az embereknek. Erről kb nem is érdemes beszélni.


Szerintetek mitől lehet boldog az ember? Léteznek emberi kapcsolatok ahol a felek tényleg kölcsönösen kedvelik és segítik egymást, aztán majd nem lépnek le hirtelen? Bárki kialakóthat normális emberi kapcsolatokat, párkapcsolatot barátságot? A jó emberi kapcsolat feltétele a boldogságnak?


Tudom sok fura kérdést tettem fel, de hasokáig magányos az ember elgondolkodik néhány dolgon.



2021. márc. 4. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag pont az ellentétét mutatja ennek.
2021. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kérdező, én is hasonlóan állok a témához. Alapjáraton az az álláspontom, hogy csak magára számíthat az ember, csak önmagában bízhat igazán. Szerintem léteznek igaz barátságok, párkapcsolatok, ahol valóban kedveli egymást, megvan a szimpátia és nem önzően állnak a másikhoz. Viszont ahogy tapasztaltam, nagyon ritka az ilyen. A boldogság azon múlik, ki hogyan éli meg. Egyedül is lehet boldog az ember, csak nem lesz kivel megosztani a boldogságot, az élet apró örömeit, stb. - Viszont nem is lesznek elvárásai másokkal szemben, így nagy csalódás nem is érheti.
2021. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Eddig csak ezt a verziót éltem, így ebből nem feltétlen jó ítéletet tudok adni, de szerintem sokkal jobb, mint vesződni valakivel.
2021. márc. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem
2021. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. valaszolo velemenyet osztom teljesen.
2021. márc. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem nem csak magányosan lehet
2021. márc. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De a kerdezon is rengeteg mulik
2021. márc. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont csomo mindennel ki lehet tolteni az eletet
2021. márc. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eleg nagy az ara egy kapcsolattal pl rengeteg lemondas
2021. márc. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!