Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet megszokni a magányt?

Hogy lehet megszokni a magányt?

Figyelt kérdés
Nem akarok belemenni részletekbe, szimplán nagyon egyedül vagyok. Se barátnő, se barátok. Ismerkedni most, hogy zárva minden nem nagyon lehet, bár mondjuk azelőtt se ment igazán.:D Egy ideig el vagyok magamba, csak ésténként beugrik elalvás előtt, hogy azért jó lenne valaki. Barátnőm 6 éve volt utoljára azóta semmi. Tartós barátom sose volt, max 1-2 haver, de mára ők is elkallódtak. Próbálatm már azt mondogatni, úgymond bebeszélni magamnak, hogy napjaim nagyrészét úgy is a munkahelyen töltöm, a másikban meg alszom. Most a kettő közötti pár órában nem oly mindegy mit csinálok, vagy épp ki szól hozzám. Ez így eléggé bejött mint vígasz. Aki pl. már hozzászokott a magányos élethez leírná, ő hogy fogja fel az életet. Pl. olyasmire gondolok amit én leírtam, ez a munkahely meg az esti alvás közötti tök mindegy mit csinálok sztori.

2021. márc. 11. 01:23
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Gépen játékkal elütöm az időt, rájöttem változtatni nem igazán tudok. Vagyis tudnék, csak egy ideig erős ez a "ohh de kéne valaki" de mikor ott vagyok társaságban, akkor az a kis idő bőven elég is volt. De én alapból nehezen nyitok emberek felé szóval beletörödtem és nem célom változtatni, de ettől függetlenül jól esne ha valaki felkarolna :)
2021. márc. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy egyedül erősebb vagyok. Nincs szükségem senkire, azt csinálom amit én látok jónak. Nincs senki, aki megmondja mit csináljak. Egyfajta szabadság. Eszembe jutott két idézet: When nobody wakes you up in the morning, and when nobody waits for you at night, and when you can do whatever you want. What do you call it, freedom or loneliness?

A másik: Hazamész, csinálsz egy kis teát, leülsz a kanapéra és csend vesz körül. Csak te döntheted el, hogy ez szabadság vagy magány. Csak te.

Mindkét idézet kb ugyanazt jelenti, én ezekbe kapaszkodtam.

2021. márc. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ugyanaz mint első basically
2021. márc. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A magány egy lelki állapot, de én el tudom dönteni, hogy milyenben legyek. Fizikailag full egyedül vagyok, de feltalálom magam, tanulok, sportolok, stb.
2021. márc. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mélyedj el egy olyan dologban, amit nagyon szeretsz, kedvelsz, tudsz végezni.
2021. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ha valaha változtatni akarsz,akkor csak írj.
2021. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudom, mert még nem sikerült megszoknom.
2021. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A magányt sehogy nem lehet megszokni, mert az nem természetes.

Persze elfoglalhatod magad valamivel, lekötheted magad valami hobbyval, de az csak ideig óráig megoldás.


Nem úgy lettünk kitalálva.

Párkapcsolatra lettünk kitalálva, és ez így van jól.

Illetve így lenne jó, de sajnos nagyon sokan magányosak.


Sokan még párkapcsolatban is magányosnak érzik magukat, ha ellaposodott a kapcsi.

Na ennél rosszabb tényleg nincs.

2021. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kb 4 éve vagyok magányos, de úgy igazándiból fizikailag és szellemileg kb csak 1 éve kezdődött el. Sok dologra ráeszméltem, mert egyedül voltam a gondolatokkal. Az a sok dolog mind a környezetemre és a volt barátaimra/exemre értem.

Próbálj hálás lenni ezért az időért. Most egy kicsit magaddal kell, hogy legyél (tutko, hogy nem véletlenül) és az ember egy túlélő, aki kibírja ezt a piszok érzést. Reményveszettség is felerősödik, ha sokáig van ebben, de általában akkor jönnek a legjobb dolgok, ha nem számítasz rá.

Használd ki a szabadidőd, aztán az emberek úgyis jönnek és legtöbbje menni is fog. Szerintem előbb-utóbb mindenki megtapasztalja ezt a szakaszt az életében, max jól titkolja.

Most olvasom, hogy munkás vagy. Szerintem munka által könnyebb ismerkedni és a munkatársak sem örökké állandóak ellenben az osztálytársakkal. Hajrá!

2021. márc. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!