Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem úgy sehová sem...

Miért érzem úgy sehová sem tart az életem?

Figyelt kérdés

Januárban diplomáztam le, előtte már másfél éve programozó gyakornokként dolgoztam egy cégnél, pár hónapja pedig már teljes állású junior fejlesztőként alkalmaznak. Viszonylag jól megy és folyamatosan fejlődök is, kollégák is jófejek és bírnak. A probléma, hogy homeoffice-ban vagyunk tavaly nyár óta. Mindennap úgy telik el, hogy a gép előtt ülök munka közben, majd munka után is. Sajnos úgy alakult, hogy a városban lévő barátim mind elköltöztek vagy megszakadt velük a kapcsolat, így minden közeli barátom Pesten lakik vagy külföldön. Anyukámmal élek még, mivel nem tettem még annyi pénzt félre, hogy külön költözzek, viszont úgy érzem nem is lenne elég az amennyit keresek (br. 400 ezer), hogy albérletet is fizessek és még élni is tudjak...Barátnőmmel pár hónapja szakítottunk (közös megegyezés), az első pár héten nagyon magam alatt voltam, azóta már sokkal jobban is érzem magam. Viszont ő volt kb. az egyetlen társaságom a városban. Kezdek teljesen begolyózni, hogy alig tudok emberekkel találkozni és nincs is hová menni. Mit csináljak? Segítsetek mert beleőrülök már ebbe a helyzetbe :(

24/F



2021. ápr. 20. 21:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és leginkább egy Pestre költözésben látnám a kiutat, viszont ennyi pénzből nem tudom, hogy bírnék kijönni.
2021. ápr. 20. 21:46
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél fel hitelt aztán költözz Pestre,ott még csajozz be.
2021. ápr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
24 évesen nem szeretném eladósítani magamat...
2021. ápr. 20. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj otthon és a neten csakozz be, nem nehéz!
2021. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*csajozz be
2021. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez egy nehéz időszak mindenkinek. Az ember meg alapvetően társas lény, szóval keresi a társaságot, barátokat, párt. Az eredeti kérdésed az volt, "miért érzed úgy, hogy sehová sem tart az életed?". Szerintem sikeresnek mondhatod magadat, stabil munkahelyed van, lediplomáztál, van szakmád, jövőd. Az életed halad előre, és még sokra viheted. Valószínűleg a folyamatos számítógépezés miatt érzed szürkének a mindennapokat, ezzel én is így voltam itthoni tanulás miatt.

Alapvetően azt tanácsolnám, járj el otthonról bulizni, valahova ismerkedni, viszont ezzel semmi új ötletet nem adnák. Én (erősen introvertált ember létemre) új hobbik után néztem, hogy színt vigyek a mindennapokba bulik és kocsmázások, hasonlók nélkül. Jelentkeztem minden szembejövő tanulmányi- vagy diákprogramba, ahova csak lehetett, és több sportba, szabadidős tevékenységbe fogtam bele. Ahogy ezekben pedig haladtam, menet közben érdekes embereket ismertem meg, anélkül, hogy görcsösen ismerkedni szerettem volna akárkivel is. Azt javaslom, ne akarj sietni. Ragadj meg körülötted lévő apró lehetőségeket, keress sportokat, szabadidős tevékenységeket (akármilyent, amilyen megtetszik, nálam a gördeszka mellett az íjazás, kirándulás, futás, kutyasétáltatás, néptánc, zsönglőrködés és kártyatrükkök, lovaglás lettek a nyerők, szóval tényleg, akármi szóba jöhet:))), és fogadj el kihívásokat. A többi meg majd jön magától. Sok sikert kívánok neked az életben, kitartást!:)

2021. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Már senkinek sehová nem tart az élete. Csak oltakozás a sírig..
2021. ápr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!