Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy senkire/semmire nem számíthattok, csak magatokra? Alapvetően megoldom a dolgokat, de pár napja belekerülten egy helyzetbe, ahol azt gondoltam, számíthatok segítségre, de konkrétan senki nem segít...

Figyelt kérdés
Nem tagadom, megdöbbentem, mert én segítek másoknak, ha tudok. Érdekes ezt látni/kapni, pláne azoktól, akiket a barátaimnak gondoltam...
2021. ápr. 26. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már éreztem így. Nagyon rosszul esett, hogy azok akikre azt hittem számíthatok, egyáltalán nem akartak nekem segíteni. De nyílván megoldottam önerőből és azok akiket szeretek továbbra is számíthatnak rám akkor is ha fordítva nincs így.
2021. ápr. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen az élet minden területén.


Az a baj, én mindig is az az ember voltam, aki szívesebben segít másoknak akár a maga kárára is.


Például egyetemi leadást rajzoltunk és a fél estém abból állt, hogy a sajátom után össze dobtam a szobatársam, haverom rajzait is. Konkrétan 1-2 ismerősömnek szó szerint évei múltak ezen.


Aztán amikor én voltam szarban, de tényleg szarban, akkor simán megkaptam, hogy ja bocs, elmegyek most egy haverral inni. Másiktól, meg hogy fáradt hozzá és simán lefeküdt aludni.


Még meg is kaptam, hogy "időben neki kellett volna állni". Mondta ezt az az illető, akinek előtte években hajnalban nulláról csináltam a dolgokat, hogy ne csússzon évet.


De munkahelyen ugyanez van. Sosem értettem, hogy nézik a többiek, ha valaki megszakad a munkában, meg sem kérdik segítsenek-e. Aztán úgy rájöttem, hogy felesleges. Én is segítettem, egyrészt onnantól elvárás lesz hogy segíts. Másrészt vissza nem kaptam semmit.

2021. ápr. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak akk kérek segitséget ha nincs elég kezem.

Kedvencem az amikor kérek, elutasit, majd mesélem milyen nehéz volt egyedül megoldani, aztán ugyanez az ember kb számonkér h dehát miért nem szóltam

2021. ápr. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kórházba kerültem és a saját párom tanulás címszó alatt mással találkozgatott, akkor nagyon megbántott. Én mindig ugrottam neki, bármit félbehagytam, ha valamire szüksége volt.

A család az, akikre mindig számíthatok és ők is rám. Egymásért semmilyen áldozat nem túlzás. A barátságok és a párkapcsolatok lazábbak és több bennük az érdek. De ez csak az én tapasztalatom. Más meg nem fér meg a családjával, de olyan barátai vannak, mintha a testvérei lennének.

2021. ápr. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyakran van így. Ez is a keserű tapasztalat szerzések egyike. De legalább bölcsebbek leszünk.
2021. ápr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es, sajnálom, ami veled történt, de nem feltétlenül a megcsalásra gondoltam a kiírás kapcsán, de tény, hogy helye lehetne itt, igen.
2021. ápr. 26. 06:06
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös és mivel lettél bölcsebb? Igen az ember meg tud oldani sok mindent, én sem kérek mindenhez segítséget, de inkàbb csalódott lettem, mintsem “bölcsebb”....
2021. ápr. 26. 06:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Többnyire igen, ez van, hogy egyedül kell az embernek szembenézni a problémákkal, néha van 1-2 segítség, de nem ez a jellemző.
2021. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon is így érzem Kérdező, ahogy írtad! Motiválatlan, közönyös emberek tömegei nap, mint nap.


Talán a szociális háló gyengülését a koronavírus helyzet még inkább súlyosbította. Amúgy sem erős mostanában, talán szinte senkinek sem.

2021. ápr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!